Buczenie w Mk2

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Walgav
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: czw sty 05, 2006 15:33
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Buczenie w Mk2

Post autor: Walgav » ndz sty 15, 2006 15:13

Witam mam ogromny problem z moim Golfem Mk2 GTI. Otóż od pewnego czasu (ni stąd ni zowąd) coś mi okropnie buczy za prędkościomierzem. Na początku myślałem że to może z nawiewu na szybę ale gdy ostatnio wyjąłem prędkościomierz i przejechałem sie to buczenie zniknęło. Ucieszyłem się że to może było chwilowe jednak po założeniu prędkościomierza znowu zaczęło buczeć. Niw wiem już co robić bo jest to bardzo wkurzające a sam nie wiem co to może być i nie iwem jak to naprawić :grrr: Bardzo proszę o pomoc!


Hmmm a miało być tak pięknie!

gogi
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 81
Rejestracja: pt paź 01, 2004 20:17
Lokalizacja: Kielce, Wawa
Kontakt:

Post autor: gogi » ndz sty 15, 2006 20:59

Jesli chodzi Ci o (buczenie, piszczenie) to ja mam tak samo gdy silnik jest zimny i przekrocze jakas predkosc. Jest to zazwyczaj ok 60 km/h. Zawsze mowie znajomym, ze to czujnik informujacy o przekroczeniu predkosci :) a tak serio to sam jestem ciekaw co to jest, ale stawiam na uszkodzenie zegarow badz linki od predkosciomierza.

Pozdrawiam


--
gogi

Wcześniej MK2, teraz MK4.

vwfun
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 143
Rejestracja: sob paź 29, 2005 00:54
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: vwfun » ndz sty 15, 2006 21:02

chlopaki sprzwdzce moze linki predkosciomierza.one potrafia sie czsami wytrzec i w predkosciomierzu potrafia tak latac i stad moze byc to buczenie i ew wycie.pozdrawiam.sprawdzcie te linki i zobaczcie w jakim sa stanie i czy sa dobrze wpiete w licznik.



bodzio_j
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3850
Rejestracja: sob lip 09, 2005 10:05
Lokalizacja: Skawina
Kontakt:

Post autor: bodzio_j » ndz sty 15, 2006 21:14

Prawie na pewno coś z zegarami albo z linką. Miałem coś takiego w fso125. W zimie nie szło wytrzymać - wył jak potępieniec. Może gdzieś zbiera się wilgoć i coś blokuje, stąd buczenie



Walgav
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: czw sty 05, 2006 15:33
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Post autor: Walgav » pn sty 16, 2006 00:27

a powiedzcie mi czy wyciągniecie linki od prędkościomierza i wyczyszczenie jej np. WD40 coś pomoże czy jest to grubsza sprawa i należy szukać pomocy u fachowca??


Hmmm a miało być tak pięknie!

Awatar użytkownika
DmX_81
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 402
Rejestracja: czw lis 17, 2005 23:07
Lokalizacja: Sląsk
Kontakt:

Post autor: DmX_81 » pn sty 16, 2006 00:33

mialem to samo w maluszku - jak pierwszy raz sie odezwalo myslalem ze zaraz mi auto wybuchnie hehe takie glosne brzeczenie :] okazalo sie ze to przy silnych mrozach - mechanik powiedzial ze to w tych autkach normalne.. :hehe: a co do golfa to tak jak przedmowcy radza


===slucham tylko najlepszej muzy, jezdze autem najlepszej marki===
(O===vw===O)

tiop_
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: czw sty 12, 2006 14:29
Lokalizacja: z daleka

Post autor: tiop_ » pn sty 16, 2006 00:33

wyciagniecie linki od strony silnika to 5 min roboty (trzeba wykrecic jedna srubke) od strony licznika trzeba rozkrecic deske rozdzielcza i wyciagnac licznik wiec troszke wiecej ale da sie samemu. Polecam dac troche smaru w dzire licznika gdzie wchodzi linka to bedzie troche ciszej ;)



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 139 gości