Olej mineralny.

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

elektro
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 88
Rejestracja: czw sie 04, 2005 19:59
Lokalizacja: GORLICE

Olej mineralny.

Post autor: elektro » ndz sty 15, 2006 20:45

Cześć .Mam pytanie .Do mojego golfa 1.8 RP wlewam olej Castrol GTX High Milage .Co sądzicie o tym oleju ?Autko ma nakręcone 210 000 Km.Ostatnio zdziwiła mnie cena bo olej mineralny Castrol GTX PROTEC ma klase SJ i jest droższy od Castrola na którym jeżdze a on ma klase SL czyli lepszą . Dla mnie jest dziwne że klasowo lepsze jest tańsze .Dziwi mnie to że na korku od oleju zbiera sie jasny osad tak samo na wtryskiwaczu od góry pełno jest białego nalotu.Mówią że jest to wynikiem tego, że samochód jeżdzi na krótkich odcinkach .Jeżeli zmienie olej na inny minerał problem znikniie?Pozdrawiam wszystkich. :bigok:



vwfun
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 143
Rejestracja: sob paź 29, 2005 00:54
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: vwfun » ndz sty 15, 2006 20:50

nie zagwarantuje ci tego nikt.rzeczywiscie ten nalot na korku jest spowodowany tym ze samochod albo jezdzi na zbyt krotkich odcinkach trasy i nie jest w stanie wpelni sie wygrzac lub jesli samochod np dluzej stoi jak jezdzi to wilgos z powietrza przenika do ukladu i powoduje wlasnie to co wyzej opisane.mysle ze problem nie tkwi w samym oleju tylko w uzytkowaniu samochodu.pojedz gdzies dalej pojezdzij troszke golfina i osad powinien zniknac.pozdrawiam



Awatar użytkownika
Adamtd
VW Baron
VW Baron
Posty: 3346
Rejestracja: pt maja 06, 2005 13:37
Lokalizacja: okolice Krakowa

Post autor: Adamtd » ndz sty 15, 2006 20:55

Olej jest spoko. Już 16 kkm na nim zrobiłem i jestem zadowolony . Znajomi z Castrola potwierdzają że ten olej im się nawet udał. A korek masz biały bo to typowy objaw zimowy - na każdym oleju Ci się tak zrobi jak robisz krótkie trasy nawet na syntetyku


jest już nas troje i dlatego nie mam czasu odwiedzać formu.....

vwfun
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 143
Rejestracja: sob paź 29, 2005 00:54
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: vwfun » ndz sty 15, 2006 20:57

dokladnie Adamtd tez tak uwazam <ok>



elektro
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 88
Rejestracja: czw sie 04, 2005 19:59
Lokalizacja: GORLICE

Post autor: elektro » ndz sty 15, 2006 21:12

Samochodem dzień w dzień jeżdze do pracy około 10km .Nie wiele pisze na temat tego oleju w necie .A jak mieli byśćie wybrać między milage a protec to co polecacie ?Protec według opisu to bardzio dobry olej .



vwfun
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 143
Rejestracja: sob paź 29, 2005 00:54
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: vwfun » ndz sty 15, 2006 21:16

ja jezdze na mobilu.nie znam sie za bardzo na castrolu ale jesli sam wiesz ze jest lepszy to chyba nie ma nad czym myslec.



Awatar użytkownika
Adamtd
VW Baron
VW Baron
Posty: 3346
Rejestracja: pt maja 06, 2005 13:37
Lokalizacja: okolice Krakowa

Post autor: Adamtd » ndz sty 15, 2006 21:35

Myśle, że między tymi dwoma olejami Castrola, jak wlejesz do silnika to nie zoabzcysz najmniejszej różnicy


jest już nas troje i dlatego nie mam czasu odwiedzać formu.....

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 123 gości