zawartość filtra paliwa!!!!!!!!!!

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
dziejo
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 8880
Rejestracja: pn lis 14, 2005 02:40
Lokalizacja: Kantorowice
Silnik: AFN

zawartość filtra paliwa!!!!!!!!!!

Post autor: dziejo » ndz sty 15, 2006 18:06

witam jeżeli ktoś ma dylemat czy powinien wymienic filtr paliwa to niech to zrobi jak najszybciej niema na co czekać własnie wczoraj go wymieniłem w moim mk3 kiedy go piłką do metalu rozciełem byłem zdumiony zawartośćią !!!!!!!!!!!!!!!! wkład papierowy rozwinęłem na parę metrów i było na nim wszystko od drobnych kamyczków do opiłków żelaza włącznie a paliwo aż czarne !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! żałujęże nie miałem aparatu sami byście się zdiwili!

[ Dodano: Nie Sty 15, 2006 17:07 ]
dziejo pisze:eli ktoś ma dylemat czy powinien wymienic filtr paliwa to niech to zrobi jak najszybciej niema na co czekać własnie wczoraj go wymieniłem w moim mk3 kiedy go piłką do metalu rozciełem byłem zdumiony zawartośćią !!!!!!!!!!!!!!!! wkład papierowy rozwinęłem na parę metrów i było na nim wszystko o
załozyłem nowy KNECHT org



vaclavo
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 338
Rejestracja: pn gru 12, 2005 18:07
Lokalizacja: Tarnowskie Góry (Boruszowice)
Kontakt:

Post autor: vaclavo » ndz sty 15, 2006 18:58

Ja miałęm jeszcze fabryczny od VW a mam nabite 233TKm czy jest możliwe że to był pierwszy??


Był Golf MK3, było Polo 6N, a teraz mam Lwa :)

Awatar użytkownika
dziejo
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 8880
Rejestracja: pn lis 14, 2005 02:40
Lokalizacja: Kantorowice
Silnik: AFN

Post autor: dziejo » ndz sty 15, 2006 19:02

JA MAM 149000 ITEZ był orginał napewno 100%



Gitner
VW Baron
VW Baron
Posty: 3209
Rejestracja: śr lis 03, 2004 21:07
Lokalizacja: Z tłumu
Auto: Szukam... i NC700X

Post autor: Gitner » ndz sty 15, 2006 19:16

Nie rozumiem waszych pytan? Wnioskuje ze auta sprowadzone, wiec co ze niby skoro byl oryginal to niewymieniany przez 150kkm? W Polsce tez mozesz kupic oryginal.. :grin:

Pozdro
Gitner

[ Dodano: Nie Sty 15, 2006 6:19 pm ]
dziejo pisze:wkład papierowy rozwinęłem na parę metrów i było na nim wszystko od drobnych kamyczków do opiłków żelaza włącznie a paliwo aż czarne
To swiadczy o jakosci paliwa w Polsce.. no chyba ze lejesz gdzie popadnie.. ja wymieniam co 10kkm i od 20kkm leje tylko na statoilu i syfu takiego w filtrze nie mam.. cos mnie naszlo zeby paragony zbierac i ostatnio musialem cala szuflade z tych swistkow wyczyscic..

Pozdro

Gitner


2004 - 2010 był MK3 Variant . . . od 2010 jest Variant służbowy . . .
Wykres 1Z seria + R
FAQ - Tempomat za grosze !!!

vaclavo
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 338
Rejestracja: pn gru 12, 2005 18:07
Lokalizacja: Tarnowskie Góry (Boruszowice)
Kontakt:

Post autor: vaclavo » ndz sty 15, 2006 19:28

Gitner pisze:Nie rozumiem waszych pytan? Wnioskuje ze auta sprowadzone, wiec co ze niby skoro byl oryginal to niewymieniany przez 150kkm? W Polsce tez mozesz kupic oryginal.. :grin:

Pozdro
Gitner

[ Dodano: Nie Sty 15, 2006 6:19 pm ]
dziejo pisze:wkład papierowy rozwinęłem na parę metrów i było na nim wszystko od drobnych kamyczków do opiłków żelaza włącznie a paliwo aż czarne
To swiadczy o jakosci paliwa w Polsce.. no chyba ze lejesz gdzie popadnie.. ja wymieniam co 10kkm i od 20kkm leje tylko na statoilu i syfu takiego w filtrze nie mam.. cos mnie naszlo zeby paragony zbierac i ostatnio musialem cala szuflade z tych swistkow wyczyscic..

Pozdro

Ano sprowadzony sprowadzony :D to sie zgadza ale wydaje mi sie że jeśli Niemca stać tylko na wersje Europe z silnikiem ABD to nie bedzie wymieniał filtra na orygianł - przecież tam to cholerstwo jest jeszcze droższe jak u nas - to napewno był jakiś ubogi Niemiec - choć kto wie :D pozdro :okej:

Gitner


Był Golf MK3, było Polo 6N, a teraz mam Lwa :)

Awatar użytkownika
dziejo
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 8880
Rejestracja: pn lis 14, 2005 02:40
Lokalizacja: Kantorowice
Silnik: AFN

Post autor: dziejo » ndz sty 15, 2006 19:28

własnie jakosc paliwa w naszych stacjach do tego własnie dochodzimy pomału spodziewam sie buzliwej dyskusji moze tema t się rozwinie



czamarc
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: wt gru 06, 2005 08:37
Lokalizacja: Kuj-Pom
Kontakt:

Post autor: czamarc » ndz sty 15, 2006 19:38

Gitner: Może odczytali rok produkcji na filtrze :?: ?



Gitner
VW Baron
VW Baron
Posty: 3209
Rejestracja: śr lis 03, 2004 21:07
Lokalizacja: Z tłumu
Auto: Szukam... i NC700X

Post autor: Gitner » ndz sty 15, 2006 20:40

czamarc pisze:Gitner: Może odczytali rok produkcji na filtrze :?: ?
W niemczech w marketach motoryzacyjnych widzialem nawet opony nowki z 98 roku do sprzedania.. Co ma rok produkcji na filtrze? Data przydatnosci do zamontowania? To ze filtr mial i 5 lat nie znaczy ze tyle siedzial w aucie, mogl 4 lata lezec namagazynie.. moze i biedak, albo nieoryginalny niemiec / turek / murzynek wstawiaja zamienniki do swych aut..

Pozdro
Gitner
Ostatnio zmieniony pn sty 16, 2006 20:09 przez Gitner, łącznie zmieniany 1 raz.


2004 - 2010 był MK3 Variant . . . od 2010 jest Variant służbowy . . .
Wykres 1Z seria + R
FAQ - Tempomat za grosze !!!

Awatar użytkownika
czyś
Forum Master
Forum Master
Posty: 1046
Rejestracja: śr wrz 22, 2004 16:23
Lokalizacja: Łódź

Post autor: czyś » pn sty 16, 2006 19:51

vaclavo pisze:Ja miałęm jeszcze fabryczny od VW a mam nabite 233TKm czy jest możliwe że to był pierwszy??
Ha, możliwe. 150 tkm, auto z 1991 r, filtr oryg. VW, z nabitą datą produkcji 1991. Auto z Holandii, wymiana w 2004. :)


MH po przeszczepie bloku - alive&kicking!

Awatar użytkownika
Lukbro
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 315
Rejestracja: pn maja 23, 2005 09:13
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: zawartość filtra paliwa!!!!!!!!!!

Post autor: Lukbro » sob sty 21, 2006 01:19

dziejo pisze:witam jeżeli ktoś ma dylemat czy powinien wymienic filtr paliwa to niech to zrobi jak najszybciej niema na co czekać własnie wczoraj go wymieniłem w moim mk3 kiedy go piłką do metalu rozciełem byłem zdumiony zawartośćią !!!!!!!!!!!!!!!! wkład papierowy rozwinęłem na parę metrów i było na nim wszystko od drobnych kamyczków do opiłków żelaza włącznie a paliwo aż czarne !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! żałujęże nie miałem aparatu sami byście się zdiwili!

[ Dodano: Nie Sty 15, 2006 17:07 ]
dziejo pisze:eli ktoś ma dylemat czy powinien wymienic filtr paliwa to niech to zrobi jak najszybciej niema na co czekać własnie wczoraj go wymieniłem w moim mk3 kiedy go piłką do metalu rozciełem byłem zdumiony zawartośćią !!!!!!!!!!!!!!!! wkład papierowy rozwinęłem na parę metrów i było na nim wszystko o
załozyłem nowy KNECHT org

a gdzie jest i jak go wymienic w mk3 ?!?!?



Awatar użytkownika
GTomek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 475
Rejestracja: wt cze 14, 2005 21:54
Lokalizacja: Stolica
Kontakt:

Post autor: GTomek » sob sty 21, 2006 02:03

Lukbro pisze:a gdzie jest i jak go wymienic w mk3 ?!?!?
filterek masz pod autem po prawej stronie z tyłu zaraz nieopodal zbiornika


[url=http://www.userbars.com/][img]http://www.userbars.com/galerie/images/files/3/7/vw.gif[/img][/url]

Awatar użytkownika
Pablo Corrado
Forum Master
Forum Master
Posty: 1110
Rejestracja: sob lut 26, 2005 21:08
Lokalizacja: Chrzanów

Post autor: Pablo Corrado » sob sty 21, 2006 12:02

Niestety, paliwo mamy takie,że lepiej przestrzegać teminów wumian filterka. Ja u siebie po wymianie oryginału po 180.000 km wylałem z niego coś takiego... :kac:

Pomijając kolor i konsystencję, to była tam kupa paprochów i jakiś tłuszcz :kac:
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.


Scirocco II 1,6 / Scirocco II 1,8 / Corrado G60 / Corrado 2,0 16V / Golf IV 2,0 / Golf IV GTI / Passat B5FL 1,8T / Golf V 1,4 i 1,6
Sprzedam:
-Uszczelkę głowicy 1,8 T 20V (AGU i innych) GOETZE.
-NOWĄ przepustnicę do 1,4 TSI i innych 03C 133 062S.

Awatar użytkownika
DmX_81
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 402
Rejestracja: czw lis 17, 2005 23:07
Lokalizacja: Sląsk
Kontakt:

Post autor: DmX_81 » sob sty 21, 2006 15:48

fajna puszka:) a ja mam takie pytanie - jak w moim opisie - 1.6 benz. PN - czy u mnie znajduje sie filtr moze gdzies kolo nadkola po stronie pasazera z przodu? (bo nie wiem) a mialem dziwna przygode jakies 3 miesiacxe temu - jade jade, stanalem po 30km na parkingu przy trasie... za chwile patrze, a spod zderzaka - jego róg od str. pasazera cieknie paliwko... i to tak dosyc w miare (nie kapanie a ciekniecie) po chwili jak wycieklo to sie uspokoilo.... mysle co to moze byc - wszystkie (widoczne) przewody szczelne, pod maska ani grama wycieku.. no to rundka po parkingu, sprawdzam, na postoju znowu cieknie.... wlaczam silnik - przestalo.... wiec mysle z epodczas jazdy pewnie nie bedzie cieklo - to jakos dojade - dojezdzam do celu - problemu juz nie ma - i nigdy wiecej od tego czasu nie bylo.. ktos wie co to za cudo moglo byc? ( i pytanie dodatkowe - ile kosztuje filtr paliwka i czy wymiana samodzielna to nic skomplikowanego?)


===slucham tylko najlepszej muzy, jezdze autem najlepszej marki===
(O===vw===O)

Awatar użytkownika
Lukbro
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 315
Rejestracja: pn maja 23, 2005 09:13
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Post autor: Lukbro » sob sty 21, 2006 17:50

DmX_81 pisze:fajna puszka:) a ja mam takie pytanie - jak w moim opisie - 1.6 benz. PN - czy u mnie znajduje sie filtr moze gdzies kolo nadkola po stronie pasazera z przodu? (bo nie wiem) a mialem dziwna przygode jakies 3 miesiacxe temu - jade jade, stanalem po 30km na parkingu przy trasie... za chwile patrze, a spod zderzaka - jego róg od str. pasazera cieknie paliwko... i to tak dosyc w miare (nie kapanie a ciekniecie) po chwili jak wycieklo to sie uspokoilo.... mysle co to moze byc - wszystkie (widoczne) przewody szczelne, pod maska ani grama wycieku.. no to rundka po parkingu, sprawdzam, na postoju znowu cieknie.... wlaczam silnik - przestalo.... wiec mysle z epodczas jazdy pewnie nie bedzie cieklo - to jakos dojade - dojezdzam do celu - problemu juz nie ma - i nigdy wiecej od tego czasu nie bylo.. ktos wie co to za cudo moglo byc? ( i pytanie dodatkowe - ile kosztuje filtr paliwka i czy wymiana samodzielna to nic skomplikowanego?)

co Ci sie przytrafilo to zagadka ;) a co do filtra :
to do mojego mk3 kosztuje filtrona u mnie 40pln i wymienilem sam > dosc prosta sprawa w mk3. powodzenia.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 512 gości