Wyciek oleju z silnika TDI zatarta turbina ?? POMOCY !!!

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
szarki87
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: sob maja 17, 2008 11:04
Lokalizacja: Nasielsk

Wyciek oleju z silnika TDI zatarta turbina ?? POMOCY !!!

Post autor: szarki87 » pt maja 22, 2009 02:38

Witam wszystkich. Stała się katastrofa dla mojego silnika i nie wiem czy nie trzeba go będzie wymienić. Mianowicie, jechałem sobie drogą szutrową no i w pewnym momencie uderzyłem miską pewnie i jakiś kamień. i zaczął mi wyciekać olej, jechałem tak ok 2 km, i nagle stracił moc silnik, byłem w szoku i zgasiłem auto, nie wiem czemu nie zaświeciła mi się kontrolka od oleju, no ale olej wyciekł. Po wymianie miski olejowej odpaliłem auto bez problemów tylko ten silnik nie pracuje już tak jak powinien. coś wyje i to głośno, a z wydechu wydobywa się błękitny dym i jak dodaję gazu to kopci jak ze stara =( nie ma mocy w ogóle.
zdjąłem przewód doprowadzający powietrze do turbiny i ten wiatraczek rozgiełdany strasznie =( Domyślam sie ze zatarłem turbinę... Co robić, co sprawdzić ?? :( potrzebna pomoc



roman58
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 907
Rejestracja: pn sty 05, 2009 22:34
Lokalizacja: Podkarpacie
Kontakt:

Post autor: roman58 » pt maja 22, 2009 08:13

Trzeba wymontować turbinę i dać do regeneracji lub kupić dobrą używkę.



bugalon
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 2361
Rejestracja: czw paź 14, 2004 14:41
Lokalizacja: Bydgoszcz, ewentualnie Olsztyn
Kontakt:

Post autor: bugalon » pt maja 22, 2009 10:54

Moim zdaniem nie tylko turbina jest zakatrupiona. Cały silnik trzeba rozebrać i przejrzeć. Inaczej będzie lipa.


Pozdrawiam
Bugalon

Mk2 syncro 1.8 16V T - GT2871R - składa sie :)
Mk3 Variant TDI 1.9 AFN na pokladzie

To_mas
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 8027
Rejestracja: pt gru 02, 2005 00:13
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Post autor: To_mas » pt maja 22, 2009 10:57

nie ciekawie to wygląda i raczej remoncik sie będzie kroił jakiś :// mogł sie przytrzeć



Awatar użytkownika
Salz
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 222
Rejestracja: ndz lut 26, 2006 01:58
Lokalizacja: Wolsztyn i okolice

Post autor: Salz » pt maja 22, 2009 12:06

szarki87, miałem podobną przygodę w marcu. przed domem wysypali coś do utwardzenia drogi i też rozwaliłem miskę o kamień. różnica taka że od uszkodzenia samochód chodził może pół minuty. wezwałem na miejsce policję i autko mam naprawione z ubezpieczenia administratora drogi. w Twoim przypadku mogło dużo złego się stać w silniku.


[img]http://images33.fotosik.pl/227/6563aeda0fee4530.jpg[/img]
[img]http://images.spritmonitor.de/264743.png[/img]

MAXOIL Grodzisk Wlkp zaprasza, wymiany oleju, kompleksowe naprawy mechaniczne, hurtownia motoryzacyjna
da weiss man, was man hat:)

Awatar użytkownika
szarki87
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: sob maja 17, 2008 11:04
Lokalizacja: Nasielsk

Post autor: szarki87 » ndz maja 24, 2009 18:15

dzięki za wszystkie odpowiedzi =) Kupiłem nową turbinkę sprowadzałem z Niemiec specjalnie po małych znajomościach tylko troszkę mocniejszą do silnika 110 konnego. Dziś zaprowadziłem auto do mechanika będę wiedział jutro rano jakie jest ciśnienie na komorach spalania... mam nadzieję ze będzie w normie bo jak będzie niskie to czeka mnie większy remont, ale auto odpala normalnie więc mam nadzieję ze będzie dobrze =) Jak juz naprawie to zdam relację =) Pozdrawiam

[ Dodano: 24 Maj 2009 18:18 ]
a co do odpowiedzi z regeneracją lub kupnem używanej to wolałem się nie bawić w takie rzeczy bo mój kolega właśnie raz się tak bawił i mu to na dobre nie wyszło =)



To_mas
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 8027
Rejestracja: pt gru 02, 2005 00:13
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Post autor: To_mas » ndz maja 24, 2009 18:39

szarki87 pisze:Kupiłem nową turbinkę sprowadzałem z Niemiec specjalnie po małych znajomościach tylko troszkę mocniejszą do silnika 110 konnego.
jakie masz oznaczenie silnika ?? i do jakiego silnika kupiłeś ??
bo może to nie bardzo działać - czli jeśli masz turbo wg a teraz kupiłeś vnt to qpa



figurel
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 281
Rejestracja: sob paź 02, 2004 08:14
Lokalizacja: Słupsk

Post autor: figurel » ndz maja 24, 2009 19:43

szarki87 pisze:Kupiłem nową turbinkę sprowadzałem z Niemiec
Bardzo jestem ciekaw ile cię ta turbinka kosztowała.
Ostatnio zmieniony ndz maja 24, 2009 19:44 przez figurel, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
szarki87
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: sob maja 17, 2008 11:04
Lokalizacja: Nasielsk

Post autor: szarki87 » ndz maja 31, 2009 04:42

turbinka kosztowała 2200 zł. a jakie oznaczenie silnika szczerze powiedziawszy nie wiem, znajomemu mechanikowi podałem nr z tabliczki turbiny i powiedział ze mam wybór... albo taką jak miałem albo mocniejszą do silnika 110 km... więcej nie wnikałem, auto już naprawione turbinka sprawuje się elegancko, czeka mnie jeszcze wymiana koła dwu masowego, sprzęgła i docisku orientuje się ktoś może w tym temacie co kupić... ?



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 403 gości