Czy to sa oznaki zapowietrzonego układu??

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
ultradźwięk
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 163
Rejestracja: pt cze 24, 2005 20:46
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Czy to sa oznaki zapowietrzonego układu??

Post autor: ultradźwięk » ndz sty 15, 2006 14:37

Na wstepie nadmienie ze szykalem na forum o zapowietzonych układach i odpowietrzaniu ale jak zwykle nie ma mojego przypadku:(

Otóz dzis po otworzeniu maski i rutynowej kontroli oleju i plynu, cos mnie tknelo i odkrecilem korek od zbiorniczka wyrownawczego po czym zasyczalo i ulecialo troszke plynu. Nadmienie ze samochod stal w garazu cala noc. Wydawalo mi sie ze cisnienie w ukladzie jest tylko gdy plyn ma wysoka temperature.

Probowalem wiec odpowietrzyc uklad tak jak wielu uzytkownikow proponuje ale bez dolewania plynu,

Odkrecilem kurek i zagrzalem samochod jednak przy okolo 80 - 85 stopniach zaczelo mi wyrzucac plyn ze zbiorniczka, pomimo ze zaraz po tym zalaczyl sie wentylator.

Co to w takim razie moze byc? Przy wymianie plynu tego nie bylo, wentyl sie wlaczyl plyn opadl i bylo ok. Czy taka zytuacja jest normalne?

z gory dziekuje za odpowiedzi i pozdrawiam.



Awatar użytkownika
bongo
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 7767
Rejestracja: sob wrz 17, 2005 19:58
Lokalizacja: Londyn
Kontakt:

Post autor: bongo » ndz sty 15, 2006 15:07

Musi ci wywalić płyn przy odkręconym korku,bo układ jest ciśnieniowy.A ty zrobiłeś z niego układ otwarty i płyn po prostu zwiększył swoją objętość.A to że miałeś ciśnienie po nocy to jest normalne.



Awatar użytkownika
tomyart
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 677
Rejestracja: ndz wrz 11, 2005 16:50
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: tomyart » ndz sty 15, 2006 20:45

Jak przy 85 stopniach wywala płyn to może być korek niesprawny



Awatar użytkownika
Adamtd
VW Baron
VW Baron
Posty: 3346
Rejestracja: pt maja 06, 2005 13:37
Lokalizacja: okolice Krakowa

Post autor: Adamtd » ndz sty 15, 2006 20:52

No niestety ale podstawą działania układu ciśnieniowego jesr zakręcony korek. Dolej płynu zakręć korek i sprawdź jak dziła układ


jest już nas troje i dlatego nie mam czasu odwiedzać formu.....

Awatar użytkownika
ultradźwięk
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 163
Rejestracja: pt cze 24, 2005 20:46
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: ultradźwięk » ndz sty 15, 2006 23:44

Adamtd pisze:No niestety ale podstawą działania układu ciśnieniowego jesr zakręcony korek. Dolej płynu zakręć korek i sprawdź jak dziła układ
Zgadzam sie, tylko przy odpowietrzaniu ukladu wielu z uzytkownikow forum pisalo zeby odkrecic korek i ogrzewanie i dlatego tak zrobilem.
Przy zakreconym korku poziom plynu sie podnosi jednak jest to jakies 1,5 - 2 cm. wiec chyba ok?

Jak juz wczesniej pisalem zaniepokoilo mnie to pozostale cisnienie w ukladzie po nocy i dlatego odkrecilem korek i odpalilem samochod.

dziekuje za odpowiedzi i pozdrawiam



Awatar użytkownika
Bondas
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 842
Rejestracja: pt gru 30, 2005 16:52
Lokalizacja: okolice warszawy

Post autor: Bondas » pn sty 16, 2006 00:40

odpowietrza sie VW tylko i wylacznie na zakreconym korku !!!!



Awatar użytkownika
Adamtd
VW Baron
VW Baron
Posty: 3346
Rejestracja: pt maja 06, 2005 13:37
Lokalizacja: okolice Krakowa

Post autor: Adamtd » pn sty 16, 2006 10:00

ultradźwięk pisze:
Adamtd pisze:No niestety ale podstawą działania układu ciśnieniowego jesr zakręcony korek. Dolej płynu zakręć korek i sprawdź jak dziła układ
Zgadzam sie, tylko przy odpowietrzaniu ukladu wielu z uzytkownikow forum pisalo zeby odkrecic korek i ogrzewanie i dlatego tak zrobilem.
Przy zakreconym korku poziom plynu sie podnosi jednak jest to jakies 1,5 - 2 cm. wiec chyba ok?

Jak juz wczesniej pisalem zaniepokoilo mnie to pozostale cisnienie w ukladzie po nocy i dlatego odkrecilem korek i odpalilem samochod.

dziekuje za odpowiedzi i pozdrawiam
więc wygląd że masz wszystko OK



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 430 gości