JAKA SILA NA PEDAŁ SPRZĘGŁA

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
pico
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 134
Rejestracja: czw sie 04, 2005 00:34
Lokalizacja: pomorskie
Kontakt:

JAKA SILA NA PEDAŁ SPRZĘGŁA

Post autor: pico » ndz sty 15, 2006 12:49

Od momentu zakupu wydawało mi się że siła jaka trzeba użyć na pedal sprzegła jest troche za duża.Do dzisiejszego dnia nie bylo to problemem,ale dzisiaj jechałem teścia vento 1,9 TD i stwierdziłem że cos mam nie tak. U nigo pedał sprzegła chodzi tak lekko jak u mnie pedał pedał gazu.Wiec zastanawiam sie czy o mnie jest coś nie tak czy może jego auto ma inne rozwiazannie,jakieś wspomaganie czy coś takiego.Po zmianie auta wydaje mi sie że u mnie pedał chodzi jak w Starze.Czy tak ma być czy coś jest nie tak ?
Dodam że linka jest z saomregulatorem i po wypięciu chodzi luźno.
Już kombinowałem że może przedłuże dzwignie sprzęgła przy skrzyni biegów,ale poczekam na wasze sugestie.
MK3 1,4 93 r.



Awatar użytkownika
Adamtd
VW Baron
VW Baron
Posty: 3346
Rejestracja: pt maja 06, 2005 13:37
Lokalizacja: okolice Krakowa

Post autor: Adamtd » ndz sty 15, 2006 13:27

Nie powinien pedał chodzić z większymi oporami noż np. hamulca. Norma ECE jak mnie pamięc nie myli zakłada nacisk nogi max 40 kN. Więc coś możesz mieć nie tak już ze sprzęgłem (najlepiej jakbyś dopadł kogoś z podobnym silnikiem (1,4 lub 1,6) i wtedu sobie porównaj. Ale w każdym aucie jakim jeździłem jest podobnie (tylko w maluchu jak były wywalone tulejki na wałku od widełek to robił się star bez wspomagania...)


jest już nas troje i dlatego nie mam czasu odwiedzać formu.....

Awatar użytkownika
m4yer
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 51
Rejestracja: pt sty 06, 2006 03:24
Lokalizacja: Wakefield
Kontakt:

Post autor: m4yer » ndz sty 15, 2006 13:35

Ja tak samo mialem, w golfie '90 1.6 ciezszy byl
nacisk niz terazniejszym golfie '89 GTI
wiec nie masz sie co martwic, chyba
ze linka od sprzegla ci bedzie strzelac
no to wtedy mozesz miec cos walniete.
Mozesz wymienic sobie linke od sprzegla
moze ci pomoc ale nie musi wiele moze byc
przyczyn ku temu kierunku.
jak jezdzisz juz swego czasu tym glofikiem
i wszystko "kula" nie martw sie :)


http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=339775 a to moja furka :)

vaclavo
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 338
Rejestracja: pn gru 12, 2005 18:07
Lokalizacja: Tarnowskie Góry (Boruszowice)
Kontakt:

Re: JAKA SILA NA PEDAŁ SPRZĘGŁA

Post autor: vaclavo » ndz sty 15, 2006 13:49

pico pisze:Od momentu zakupu wydawało mi się że siła jaka trzeba użyć na pedal sprzegła jest troche za duża.Do dzisiejszego dnia nie bylo to problemem,ale dzisiaj jechałem teścia vento 1,9 TD i stwierdziłem że cos mam nie tak. U nigo pedał sprzegła chodzi tak lekko jak u mnie pedał pedał gazu.Wiec zastanawiam sie czy o mnie jest coś nie tak czy może jego auto ma inne rozwiazannie,jakieś wspomaganie czy coś takiego.Po zmianie auta wydaje mi sie że u mnie pedał chodzi jak w Starze.Czy tak ma być czy coś jest nie tak ?
Dodam że linka jest z saomregulatorem i po wypięciu chodzi luźno.
Już kombinowałem że może przedłuże dzwignie sprzęgła przy skrzyni biegów,ale poczekam na wasze sugestie.
MK3 1,4 93 r.
To już tak jest przy tym silniku :D Niemasz sie co martwić a TD ma przecież całkiem inne sprzęgło :D :okej:


Był Golf MK3, było Polo 6N, a teraz mam Lwa :)

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 332 gości