Napinacz łancucha rozrządu.

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
daro-driver
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 60
Rejestracja: czw maja 25, 2006 18:36
Lokalizacja: Kingsajz.
Kontakt:

Napinacz łancucha rozrządu.

Post autor: daro-driver » pt maja 22, 2009 16:09

Witam mam jedno pytanie do zorientowanych czy do wymiany napinacza łancucha rozrządu jest potrzebne wyjęcie tego silnika V6 symbol BDE rocznik 2002,wiem tylko że napinacze są olejowe ślizgi plastik tylko zagadnienie czy da się wymienić bez wyciągania silnika.
Ostatnio zmieniony czw cze 04, 2009 10:58 przez daro-driver, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
lawrai
Forum Master
Forum Master
Posty: 1066
Rejestracja: wt lis 29, 2005 10:24
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Post autor: lawrai » sob maja 23, 2009 09:30

zalezy który napinacz . U mnie w 12v AAA jest hydrauliczny napinacz wkręcany przy kolektorze wydechowym z zewnątrz (nie trzeba wyjmowac silnika ani nic rozbierać , śruba chyba 27 jak pamiętam) a do tego jest wewnątrz silnika drugi napinacz taki jak te ślizgi itd. tak prosto mówiąc . Nie wiem jak w twoim ale rozrzad zapewne jest taki sam lub działa podobnie .

Pozdr


budujemy syncro :

http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=2741405&sid=7934459afb85f7d17f39e6aedb9f6af7#2741405

Awatar użytkownika
daro-driver
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 60
Rejestracja: czw maja 25, 2006 18:36
Lokalizacja: Kingsajz.
Kontakt:

Post autor: daro-driver » sob maja 23, 2009 22:54

lawrai pisze:zalezy który napinacz . U mnie w 12v AAA jest hydrauliczny napinacz wkręcany przy kolektorze wydechowym z zewnątrz (nie trzeba wyjmowac silnika ani nic rozbierać , śruba chyba 27 jak pamiętam) a do tego jest wewnątrz silnika drugi napinacz taki jak te ślizgi itd. tak prosto mówiąc . Nie wiem jak w twoim ale rozrzad zapewne jest taki sam lub działa podobnie .

Pozdr

Mój silnik jest 24v,problem jest w tym że trochę coś klika jak jest zimny na ciepłym już prawie niesłychać lub trochę cichnie i teraz niewiem czy wymiana tego napinacza hydraulicznego by pomogła?.

[ Dodano: 09 Cze 2009 12:19 ]
lawrai pisze:zalezy który napinacz . U mnie w 12v AAA jest hydrauliczny napinacz wkręcany przy kolektorze wydechowym z zewnątrz (nie trzeba wyjmowac silnika ani nic rozbierać , śruba chyba 27 jak pamiętam) a do tego jest wewnątrz silnika drugi napinacz taki jak te ślizgi itd. tak prosto mówiąc . Nie wiem jak w twoim ale rozrzad zapewne jest taki sam lub działa podobnie .

Pozdr

Może ktoś wie gdzie mogę kupić ten napinacz hydrauliczny w okolicach łodzi,niekoniecznie musi być w pobliżu ja niestety niemogę go nigdzie namierzyć. :grrr:



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 235 gości