Tarcze Brembo + klocki Ferodo???

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
demon3
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 142
Rejestracja: wt lis 02, 2004 22:17
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

Tarcze Brembo + klocki Ferodo???

Post autor: demon3 » ndz sty 15, 2006 10:55

Witam! Musze wymienic u siebie w golfie3 hamulce, bo slabiutko juz hamuja. Pomyslalem, ze jak juz wymieniac to na cos dobrego. Czytalem sporo postow na ten temat i polecacie naprawde duzo firm, najczesciej jednak pojawialy sie Brembo, Ferodo i ATE. Co myslicie na temat polaczenia tarcze Brembo + klocki Ferodo Premier? Dobre bedzie takie polaczenie, czy jakies inne polecacie? Najlepiej jakby tarcze byly nacinane, czy nawiercane. Zaznaczam, ze jezdze praktycznie tylko po miescie.


STOP dziurom na drogach!!!

Awatar użytkownika
Bondas
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 842
Rejestracja: pt gru 30, 2005 16:52
Lokalizacja: okolice warszawy

Post autor: Bondas » ndz sty 15, 2006 11:05

Brembo jest ok sam na takich jezdze ale od ferrodo wole kolcki Ate

a co do naciec i otworow to przy jezdzie miejskiej nie ma roznicy
a te nacinane starcza ci napewno nawet gladkie ci wystarcza

pozdrawiam



Awatar użytkownika
demon3
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 142
Rejestracja: wt lis 02, 2004 22:17
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

Post autor: demon3 » ndz sty 15, 2006 11:40

Jakies konkretne modele polecasz, czy mam po prostu w sklepie poprosic o tarcze Brembo i klocki ATE lub Ferodo do golfa3? Nacinane wolalbym od gladkich takze dlatego, ze ladniej wygladaja :-) W 200zl powinienem sie chyba zamknac za tarcze i klocki?


STOP dziurom na drogach!!!

Awatar użytkownika
tauka
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2270
Rejestracja: wt lip 26, 2005 11:29
Lokalizacja: Nowa Sól
Kontakt:

Post autor: tauka » ndz sty 15, 2006 12:17

Ja też mam tarcze brembo i klocki ATE i jest ok. Normalnie wchodzisz do sklepu i prosisz o tarcze brembo i klocki ate. I gosciu się sopyta który rok, jaki silnik. i tam takie o auto. :).

Ja za tarcze płaciłem po 45 PLN i za klocki 80. W 200 PLN lekuśko się zmieścosz.


Obrazek

Awatar użytkownika
demon3
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 142
Rejestracja: wt lis 02, 2004 22:17
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

Post autor: demon3 » ndz sty 15, 2006 15:15

To luz. A tarcze masz zwykle, czy nacinane? Jak golfer hamuje? A mozna do tego kupic szczeki jakies np. czerwone z napisem brembo :-) ? Oryginalne pomalowalem na czerwono, ale takie na pewno by lepiej wygladaly zza alusow :-)


STOP dziurom na drogach!!!

lukaszww
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 113
Rejestracja: czw lut 17, 2005 23:35
Lokalizacja: Wrocław
Auto: VW Touran 1T2
Silnik: BMM
Kontakt:

Post autor: lukaszww » ndz sty 15, 2006 17:38

Klocków Ferodo nie polecam. Wymieniałem ostatnio w swoim aucie klocki z tył i jedna strona była w miarę dobra, druga strona zjechana prawie na maxa a drugi klocek się połamał :)



Awatar użytkownika
demon3
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 142
Rejestracja: wt lis 02, 2004 22:17
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

Post autor: demon3 » ndz sty 15, 2006 20:04

Ok, wiec tarcze Brembo, a klocki ATE. Ma ktos z Was nacinane tarcze? Duza roznica w cenie jest w porownaniu do zwyklych, gladkich? Rzeczywiscie lepiej hamuja? Bo wygladaja lepiej :-)


STOP dziurom na drogach!!!

Awatar użytkownika
kamil993
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 146
Rejestracja: pt cze 24, 2005 18:18
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: kamil993 » ndz sty 15, 2006 20:49

Ja za tarcze płaciłem po 45 PLN i za klocki 80. W 200 PLN lekuśko się zmieścosz.
z tymi cenami to duzy optymizm widze ;) chyba ze rozmawiamy o niewentylowanych 239 mm :)
a kolega demon3 ma wentylowane tarcze czy pojedyncze? bo wentylowane i gladkie brembo te wieksze czyli 259 mm (albo 256 juz nie pamietam), to beda kosztowaly same ze 200zl. a klocki ate do tego ze 150... takie ceny przynajmniej byly duzych, wentylowanych, gladkich brembo i klockow ate do astry mojego ojca, wiec nie nastawialbym sie na takie ceny...


Scirocco Team Portal
www.scirocco.pl

Awatar użytkownika
demon3
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 142
Rejestracja: wt lis 02, 2004 22:17
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

Post autor: demon3 » ndz sty 15, 2006 21:39

Chyba mam zwykle, niewentylowane tarcze u siebie. A jak wygladaja wentylowane?


STOP dziurom na drogach!!!

Awatar użytkownika
Bondas
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 842
Rejestracja: pt gru 30, 2005 16:52
Lokalizacja: okolice warszawy

Post autor: Bondas » pn sty 16, 2006 02:04

wentylowane sa jakby podwojne a w srodku sa zeberka i tam przelatuje powietrze w czasie jazdy i chlodzi tarcze

wentylowane brembo to 180zet
ATE przod 120 zeta

a kupujesz normalnie w sklepie podajesz model i rocznik auta i tyle Ate sa standardowe


a te naciecia sa po to aby gazy z rozgrzanego klacka nie robily poduszki i nie przeciwdzialaly sile nacisku cylinderka czyli dziala to wtedy kiedy mocno grzeja sie klocki czyli do agresywnej jazdy do normalnej miejskiej szkoda kasy - no chyba ze chodzi o bajer wtedy ceny nic nie znacza :)

w bajery mozna wlozyc majatek - i jest to uzasadnione :) kazdy wie o co chodzi :)

pozdrawiam



Awatar użytkownika
tauka
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2270
Rejestracja: wt lip 26, 2005 11:29
Lokalizacja: Nowa Sól
Kontakt:

Post autor: tauka » pn sty 16, 2006 02:14

No ale nie możecie powiedzieć,że więcej wyda, bo nie wiecie jaki ma silniczek. Może ma 1.4 to bedzie go to kosztowało tyle co mnie. A ja rzeczywiście nie pomyślałem, że mam mniejsze tarcze :)


Obrazek

Awatar użytkownika
qra
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 518
Rejestracja: wt lut 01, 2005 17:21
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Post autor: qra » pn sty 16, 2006 03:42

A ja bym bral i tarcze i klocki ATE... byly one fabrycznie montowane. u siebie mam wsadzone ATE 280 mm wentylowane standardowe i klocki tez ATE i jakosc hamowania jest na prawde dobra :] nie trzeba hamowac "kilometr" przed swiatlami, szybko i elegancko reaguja.


[b]"..."[/b]
[img]http://quattroteam.nazwa.pl/pawel/mod.jpg[/img]
[img]http://www.otofotki.pl/obrazki/wqdz690429546a.GIF[/img] [url=http://tnij.org/pisownia_pcf][color=red]Piszę poprawnie po polsku[/url][/color].
[img]http://img516.imageshack.us/img516/4493/88x31rt7.gif[/img]

Awatar użytkownika
Artur79
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 164
Rejestracja: pn wrz 12, 2005 23:01
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Artur79 » pn sty 16, 2006 09:32

A ja mam Tarcze Brembo + klocki Ferodo i uwazam ze ten komplet chodzi bardzo dobze .... łapia szybko i skutecznie .... sa ciche ( nie piszczą ) i naprawde dobre ....


---> Golf III 1.8 <---

fibolek

Post autor: fibolek » pn sty 16, 2006 09:59

Ja wam powiem że są tarcze wentylowane i wentylowane(nacinane),Chodzi o to że te pierwsze mają prześwit między tarczami(jest nacięcie od spodu) i też dobrze hamują.A te nacinane lub nawiercane to lekka ekstrema(bardzo bardzo dobre).No właśnie a z tym rozmiarem tarcz to jest tak że ja np do MK2 szukając nacinanych lub nawiercanych tarcz musiałbym wstawić te od 1.8 lub GTI.Oczywiście bedą pasować.Także u was pewnie jest podobnie.Kolega demon3 musi przemysleć czy wydać kupe kasy na tarcze nacinane lub nawiercane (które są dość drogie) lub te zwykłe nawiercane a skoro ma silnik 1.4 to mu te wystarczą.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 181 gości