Zegary wysiadły...co i jak zacząć robić ? Proszę o pomoc !

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
skaktus
Mirafioli
Mirafioli
Posty: 3125
Rejestracja: pt lis 30, 2007 21:38
Lokalizacja: Nysa

Zegary wysiadły...co i jak zacząć robić ? Proszę o pomoc !

Post autor: skaktus » pt maja 22, 2009 12:49

Witam.

Golf 3, rok 97. Od tak sobie padły zegary - prędkość + obroty. Stan paliwa + temperatura + zegarek na LCD + licznik kilometrów na LCD sprawne i zliczają paliwo km itp.

Licznik prędkości całkiem martwy, licznik obrotów po przekręceniu kluczyka drga, po wyjęciu kluczyka drga jeszcze chwilę po czym opada.

Teraz do was pytanie - od czego zacząć. Pewnie od rozebrania deski i wyjęcia licznika - nie pamiętam dokładnie jak to szło ściąganie - czy ktoś może mnie nakierować ?

2-mam na oku liczniki za 30 zł, sprawne, ale zamiast km na liczniku prędkości są mile i km, czy zmiana tarczy jest możliwa ? Jeśli tak czy jest to cięzkie ?

Proszę o informację.



Awatar użytkownika
piru
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 419
Rejestracja: sob wrz 11, 2004 18:57
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Post autor: piru » pt maja 22, 2009 14:03

Co do rozkręcenia i wyjęcia licznika to poszukasz w poradach i wszystko znajdziesz. Na razie nie kupuj licznika bo może się okazać że tylko się wypięła kostka z licznika. Jeśli okaże się że licznik umarł to zanim licznik kupisz podepnij go i sprawdź czy jest wszystko w porządku. :hmm:


moja bestia :grin:
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=318356

http://www.vwvento-fans.com/index.php?option=com_content&task=view&id=173&Itemid=1

Awatar użytkownika
skaktus
Mirafioli
Mirafioli
Posty: 3125
Rejestracja: pt lis 30, 2007 21:38
Lokalizacja: Nysa

Post autor: skaktus » pt maja 22, 2009 17:47

Licznik będzie kupowany wysyłkowo.

A MAm jeszcze jedno pytanie - co z licznikiem kilometrów ? Da się jakoś przeprogramować tak aby wskazywał oryginalny przebieg ?

[ Dodano: 23 Maj 2009 13:52 ]
Nikt nie wie co z licznikiem kilometrów ?



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 237 gości