samodzielny montaz halogenow

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

art66
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: sob maja 14, 2005 06:40

samodzielny montaz halogenow

Post autor: art66 » czw mar 15, 2007 15:36

Witam
Kiedys Ktos podawal manuala jak to zrobic, wraz ze zdjeciami. Niestety lupka nie dziala :(

Interesuje mnie rowniez jak zrobic cos takiego, zeby po wsadzeniu kluczyka do stacyjki automatycznie zapalaly sie swiatla?

Prosze o odpowiedzi
Pozdrawiam :)
artur



Gitner
VW Baron
VW Baron
Posty: 3209
Rejestracja: śr lis 03, 2004 21:07
Lokalizacja: Z tłumu
Auto: Szukam... i NC700X

Re: samodzielny montaz halogenow

Post autor: Gitner » czw mar 15, 2007 15:56

art66 pisze:Witam
Kiedys Ktos podawal manuala jak to zrobic, wraz ze zdjeciami. Niestety lupka nie dziala
Dziala, na samym dole strony masz wyszukiwarke. Montaz jest b. latwy. Wystarczy plusem wpiac sie do okraglej kostki nad chlodnica. Kolor kabla chyba szarozolty wchodzacy w kostke, z drugiej strony masz puste miejsce w ktore mozesz wcisnac nowy pin z kablem. Minus wiadomo do masy, ja dalem bezposrednio do aku. Oczywiscie tak ci zadziala jesli masz oryginalny wlacznik.

Pozdro
Gitner


2004 - 2010 był MK3 Variant . . . od 2010 jest Variant służbowy . . .
Wykres 1Z seria + R
FAQ - Tempomat za grosze !!!

art66
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: sob maja 14, 2005 06:40

Re: samodzielny montaz halogenow

Post autor: art66 » czw mar 15, 2007 19:50

Dziala, na samym dole strony masz wyszukiwarke. Montaz jest b. latwy. Wystarczy plusem wpiac sie do okraglej kostki nad chlodnica. Kolor kabla chyba szarozolty wchodzacy w kostke, z drugiej strony masz puste miejsce w ktore mozesz wcisnac nowy pin z kablem. Minus wiadomo do masy, ja dalem bezposrednio do aku. Oczywiscie tak ci zadziala jesli masz oryginalny wlacznik.

Dzieki :)
Hmmm, nie wiem czy mam oryginalny wlacznik. Moj wlacznik swiatel jest dwupozycyjny, ale daje sie go lekko wyciagnac i przekrecic - myslalem, ze wlasnie ta funkcja jest do halogenow....W zderzakach jest miejsce na halogeny.

pzdr
artur



Gitner
VW Baron
VW Baron
Posty: 3209
Rejestracja: śr lis 03, 2004 21:07
Lokalizacja: Z tłumu
Auto: Szukam... i NC700X

Re: samodzielny montaz halogenow

Post autor: Gitner » czw mar 15, 2007 20:00

art66 pisze:Hmmm, nie wiem czy mam oryginalny wlacznik. Moj wlacznik swiatel jest dwupozycyjny, ale daje sie go lekko wyciagnac i przekrecic
Wlacznik oryginalny z opcja halogenow musi dac sie dwukrotnie wyciagnac. Z prawej strony wlacznika masz 2 lampki i 2 ikonki PRZYKLAD, inaczej pozostaje albo wymiana tego modulu albo rzezba i montaz zewn wlacznika. Szybciej jak wymienisz wlacznik i podepniejsz sie do inst fabrycznej, samemu to zrobisz.

Pozdro
Gitner


2004 - 2010 był MK3 Variant . . . od 2010 jest Variant służbowy . . .
Wykres 1Z seria + R
FAQ - Tempomat za grosze !!!

art66
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: sob maja 14, 2005 06:40

Re: samodzielny montaz halogenow

Post autor: art66 » czw mar 15, 2007 21:43

Gitner pisze:
art66 pisze:Hmmm, nie wiem czy mam oryginalny wlacznik. Moj wlacznik swiatel jest dwupozycyjny, ale daje sie go lekko wyciagnac i przekrecic
Wlacznik oryginalny z opcja halogenow musi dac sie dwukrotnie wyciagnac. Z prawej strony wlacznika masz 2 lampki i 2 ikonki \

Bylem to sprawdzic wlasnie. No niestety tylko jedna ikonka :(. Zastanawia mnie po co wlasciwie jest u mnie to wyciagane pokretlo. Jedyna zmiana jaka zauwazam to zmiana podswietlenia ikonki na zolta. Swiatla swieca tak samo.
A moze ja myle pojecia. W zderzaku mam migacze i takie jakby atrapy z soczewka. Moze to nie jest halogen, tylko miejsce na przeciwmgielne jakies?

artur



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » czw mar 15, 2007 21:56

Może byś dał fotkę, może masz halogeny i nie podłączone? Tak wygląda halogen (to z kółkiem w środku Obrazek

[ Dodano: Czw Mar 15, 2007 8:57 pm ]
Po wyciągnięciu wlącznika jeśli masz na jeden raz powinno się zapalić przewmgielne z tyłu

[ Dodano: Czw Mar 15, 2007 8:58 pm ]
i halogen i przecimgielne to w żargonie to samo, jeśli chodzi o to co w zderzaku jest zamontowane


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

art66
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: sob maja 14, 2005 06:40

Post autor: art66 » czw mar 15, 2007 22:01

[quote="Paweł Marek"]Może byś dał fotkę, może masz halogeny i nie podłączone? Tak wygląda halogen (to z kółkiem w środku

Wyglada to tak jak u Ciebie

Po wyciągnięciu wlącznika jeśli masz na jeden raz powinno się zapalić przewmgielne z tyłu

Cholera :) Z tylu nie sprawdzalem :)



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » czw mar 15, 2007 22:06

No typowy nowicjusz :) Ja bym na Twoim miejscu poleciał od razu zobaczyć.
A poważnie: musisz się teraz zorientować, może masz halogeny i są jakoś nietypowo podłączone, albo nie podłączone, albo ktoś zmienił włącznik na taki bez opcji halogenów, bo mu się zepsuł, a te bez halogenow są dwa trzy razy tańsze.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

skajek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: czw kwie 23, 2009 14:02
Lokalizacja: Nowy Dwór Gdański

Post autor: skajek » pt maja 22, 2009 14:25

A mam pytanie czy po zmianie wlacznika na ten z opcja halogenow trzeba prowadzic dodatkowy kabel z plusem czy jest juz instalacja pod maska w ktora wystarczy sie wpiac?



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » pt maja 22, 2009 14:51

skajek, nawet nie przeczytałeś tego tematu, odpowiedź jest w drugim poście, kabel dochodzi już do złącza nad chłodnicą i stamtąd ciągniesz do świateł


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

skajek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: czw kwie 23, 2009 14:02
Lokalizacja: Nowy Dwór Gdański

Post autor: skajek » pt maja 22, 2009 16:05

sory wlasnie pozniej przeczytalem nastepny temat a jak myslicie jakie wlozyc oryginalne czy te co sprzedaja na allegro?cleer



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » pt maja 22, 2009 17:59

Orygialne są dobre jakościowo, trwałe ale marnie świecą. Tuningowe lepiej. Więc zależy czego oczekujesz. Ja mam oryginalne ale wogóle nie korzystam tak niewiele pomagają.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 406 gości