skrzynia biegów ecomatic w 1.9D

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

spirala
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: pt lis 04, 2005 17:40
Lokalizacja: Mogilno
Kontakt:

skrzynia biegów ecomatic w 1.9D

Post autor: spirala » czw gru 01, 2005 09:17

od niedawna pierwszy raz użytkuję taką skrzynie i nic o niej nie wiem. Na razie wszystko chodzi git tylko jedna sprawa mnie intryguje. Podczas jazdy co jakiś czas systematycznie zaczynają mrugać jakieś trzy kontrolki od skrzyni biegów. można przyjąć że co 5 min się załączą migną trzy do czterech razy i zgasną. Kontrolki są obok siebie dwie pomarańczowe i jedna zielona. Na jednej pomarańczowej i tej zielonej są narysowane takie silniczki a na tej drugiej pomarańczowej jest rysunek biegów taki jak na gałce od biegów. Kompletnie nie wiem w jakim celu to miga. Może ktoś wie coś na ten temat i mógłby mi pomóc???
Czy to coś poważnego??? :crazy:
Ostatnio zmieniony pt paź 26, 2007 10:07 przez spirala, łącznie zmieniany 1 raz.



Olaf
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 342
Rejestracja: sob sty 14, 2006 20:20
Lokalizacja: ok. Krakowa

VW Ecomatic

Post autor: Olaf » sob sty 14, 2006 20:32

Witaj :)
moj Tata a i ja w dużej mierze jeździmy również VW Golfem ecomtaic.Te dwie kontraolki to:

POMARAŃCZOWA: jedziesz na złym biegu tzn. jedziesz na "4" 50 km/h :crazy: lub też na "2" wykręcasz pod 80 km/h :crazy: w każdym razie chodzi o to, że masz zły bieg i musisz go zmienic w zależności od sytuacji

ZIELONA: poprostu silnik jest zimny :grin: po osiągnięciu pewnej temperatury gasnie i wtedy też możesz wcisnąć ssanie.

Pozdrawiam i zyczę radości z jazdy tym boskim modelem :)


:okej: [b] Pozdrawiam [/b] :okej:

mike_golf3eco
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: czw paź 18, 2007 21:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: mike_golf3eco » pt paź 26, 2007 09:56

mam podobny problem jak spirala... ktos moze wie o co chodzi?

Olaf co oznaczaja poszczegolne kontrolki to wiemy :) chcemy tylko wiedziec co oznacza ich jednoczesne miganie co jakis czas :)...

poza tym co moze byc przyczyna tego ze przestal dzialac ecomatic, tzn. auto samo nie gasnie kiedy nie uzywa sie gazu...?

[ Dodano: 26 Paź 2007 14:04 ]
jesli chodzi o to ze auto nie gaslo przy wlaczonym ecomaticu to problem jest juz rozwiazany :)... przy pompie sprzegla jest taki wezyk ktorym prawdopodobnie pompa zasysa powietrze, koncowka tego wezyka byla sparciala, wiec skrocilem ten wezyk i wszystko juz gra :)



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 375 gości