czy to sonda lambda?

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

leszekgd
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: wt sty 10, 2006 00:44
Lokalizacja: Gdansk

czy to sonda lambda?

Post autor: leszekgd » sob sty 14, 2006 18:52

Na desce rozdzielczej pokazala mi sie zolta ikonka silnika, pojechalem wiec do znajomego na komputer. Vag pokazal taki blad: "17526: heating: b1 s2: open circuit".
Czy to oznacza ze zepsuta jest sonda lambda czy jakis czujnik czy tez zupelnie cos innego.
Prosze o pomoc, bo nie chce sytuacji ze kupie sonde a okaze sie ze usterka jest gdzie indziej.

Pozdrawiam



Awatar użytkownika
Adamtd
VW Baron
VW Baron
Posty: 3346
Rejestracja: pt maja 06, 2005 13:37
Lokalizacja: okolice Krakowa

Post autor: Adamtd » sob sty 14, 2006 19:24

Ano to sonda lambda, ale posprawdzaj sobie kabelki i potem ewentualnie zmierz ręcznie sondę bo Ci napisało że jest obwód otwarty


jest już nas troje i dlatego nie mam czasu odwiedzać formu.....

Piotrek007
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: pt mar 03, 2006 11:24
Lokalizacja: UK

Post autor: Piotrek007 » pt mar 03, 2006 11:51

Hej

Mam golfa IV i mam ten sam blad, wymienilem sonde i dalej , ten blad oznacza zwarcie na obwodzie ogrzewania sondy, nie rozwiazalem jeszcze tego problemu. Mam pytanie czy zamiast 5 zylowej sondy mozna podpiac 4 zylowa bo z tego co sie orientuje to ona jest bez ogrzewania i wtedy moze nie bedzie tego bledu ?

Pozdrawiam



leszekgd
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: wt sty 10, 2006 00:44
Lokalizacja: Gdansk

Post autor: leszekgd » ndz mar 05, 2006 08:58

Piotrek007 - jezeli wymieniles sonde przed katalizatorem to musze cie zmartwic bedziesz musial wymienic sonde za katalizatorem. Ja tez chcialem wymieniac ta sonde ale na szczescie cos mnie podkusilo i pojechalem jeszcze do serwisu vw. Powiedziano mi tam ze do wymiany jest sonda ale za katalizatorem (czyzby vag przeklamywal?), wymienilem ja i po problemie.
Tak na marginesie ile kosztuje ta 5cio przewodowa sonda?



chmuraIV
Forum Master
Forum Master
Posty: 1173
Rejestracja: czw lis 10, 2005 22:37
Lokalizacja: Elbląg / Gdańsk
Kontakt:

Post autor: chmuraIV » ndz mar 05, 2006 10:35

nowa kosztuje gdzies jakos ponad 800 zl jak dobrze pamietam . Bo mialem ten sam problem , ale wymienilem w VAGu i przez ponad pol roku juz mam spokoj z tym :)



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 271 gości