Wymiana plynu chlodniczego !!

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

woyasvr6
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 207
Rejestracja: ndz paź 21, 2007 19:30
Lokalizacja: to wiesz ??
Kontakt:

Wymiana plynu chlodniczego !!

Post autor: woyasvr6 » wt maja 19, 2009 20:55

witam..mam takie pytanie...czy ktos wie jak wymienic plyn chlodniczy w golfie 3 2.8 Vr6...chodzi mi dokladnie jaki albo jakie weze odpiac zeby spuscic stary plyn...i jak powinienem nowy zalac..czy trzeba odpowietrzac czy jak to powinno wygladac..dzieki z góry..pozdr :pub:


VR6.....droga jest.....

Marioo
Forum Master
Forum Master
Posty: 1163
Rejestracja: czw sty 26, 2006 13:23
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Marioo » śr maja 20, 2009 14:43

Jest o tym na forum kilka tematów.
Odłączasz wąż od chłodnicy ten który jest najniżej, na pewno nie uda ci się zlać całego starego płynu bo zostanie trochę w bloku. Po tym zakładasz wąż spowrotem. Nowy płyn wlewasz ( ja zalewam "prestone" i jest ok" do vr-a z tego co pamiętam wchodzi chyba 10L płynu.
Jeżeli chodzi o odpowietrzanie to jeżeli masz wszystko sprawne to powinien sie podczas pracy sam odpowietrzyć, ale możesz to zrobić w ten sposób, że wlewasz nowy płyn oczywiście jak zalejesz zbiorniczek płynem to musisz poczekać aż spłynie w układ i lać dalej.
Później odpalasz silnik na odkręconym korku układu, i czekasz aż silnik nagrzeje się do przynajmniej 80st. w trakcie chodzenia silnika (na początku zanim sie nagrzeje) możesz spoglądać do zbiorniczka sprawdzić czy płynu nie brakuje i ewentualnie dolać.
Na silnik rozgrzany nie można lać świeżege "zimnego" płynu, grozi to pęknięciem głowicy.
Po takim odpowietrzaniu zakręcasz korek i wszystko powinno latać. Jak ostygnie możesz jeszcze odkręcić korek i sprawdzić czy płynu jest na stanie i ewentualne dolewki.
Pozdrawiam



woyasvr6
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 207
Rejestracja: ndz paź 21, 2007 19:30
Lokalizacja: to wiesz ??
Kontakt:

Post autor: woyasvr6 » śr maja 20, 2009 18:32

dzieki...zrobie wedlug twojej rady... :bigok:


VR6.....droga jest.....

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 503 gości