Szyberdach MK3

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

maniek990
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 33
Rejestracja: czw mar 02, 2006 01:31
Lokalizacja: Chrzanów

Szyberdach MK3

Post autor: maniek990 » śr maja 20, 2009 16:32

Witam wszystkich serdecznie :pub:

Pewnie zdubluje temat jednak proszę o wyrozumiałość i podpowiedź.

W moim golfiku uszkodziła się prowadnica szyberdachu. Chcę zakupić szyber na allegro i na niektórych aukcjach widziałem opisy, że pasuje z Passata B4 (a jest tańszy). Jak pytałem na szrotach to mówili mi że są różne wymiary szyb i nie będzie pasował.

Bardzo proszę o podpowiedź jak jest naprawdę. Pewnie niejeden z was juz przerabiał ten temat.

Pozdrawiam i czekam na wypowiedzi fachowców :)



Awatar użytkownika
Beszczyk
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 313
Rejestracja: wt gru 23, 2008 12:30
Lokalizacja: NNM
Kontakt:

Post autor: Beszczyk » śr maja 20, 2009 16:50

Słyszałem że pasuje ale niech się jeszcze inni wypowiedzą. na forum jest porada jak naprawiać szyber.



Awatar użytkownika
misiek
_
_
Posty: 5821
Rejestracja: pt maja 13, 2005 17:49
Lokalizacja: opolskie
Kontakt:

Post autor: misiek » śr maja 20, 2009 16:54

Beszczyk pisze:na forum jest porada jak naprawiać szyber.
maniek990, czytaj http://www.google.pl/custom?domains=for ... %3A1&hl=pl


:-k ...

maniek990
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 33
Rejestracja: czw mar 02, 2006 01:31
Lokalizacja: Chrzanów

Post autor: maniek990 » czw maja 21, 2009 09:25

Dzieki za podpowiedź z naprawą szyberdachu - jednak raczej jestem zmuszony wymienic bo moja uszczelka jest juz w stanie tragicznym i nie uszczelnia.

Więc jeśli można to proszę o informacje czy z Passata B4 podejdzie szyber do Golfa III.



Awatar użytkownika
maly.jaw
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: ndz kwie 26, 2009 18:06
Lokalizacja: Jaworzno
Kontakt:

Post autor: maly.jaw » czw maja 21, 2009 09:33

z tego co wiem to podejdzie tylko trzeba podmienić szybę



maniek990
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 33
Rejestracja: czw mar 02, 2006 01:31
Lokalizacja: Chrzanów

Post autor: maniek990 » czw maja 21, 2009 09:40

A czy jest ktoś z okolic Chrzanowa i chce sprzedać sprawny szyberdach do G3 za rozsądne pieniądze?



Awatar użytkownika
maly.jaw
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: ndz kwie 26, 2009 18:06
Lokalizacja: Jaworzno
Kontakt:

Post autor: maly.jaw » czw maja 21, 2009 10:06

powiem tak (z własnego doświadczenia bo akurat teraz wymieniałem szybra) jeżeli masz tylko uszkodzoną prowadnice to nie opłaca się kupować nowego szyberdachu tylko ją naprawić bo i tak prędzej czy później się ona złamie, ja niestety musiałem kupić cały bo miałem połamane prawie wszystko po lewej stronie, co najlepsze w tym samym dniu po założeniu szybra do auta pękła mi uwielbiana przez wszystkich lewa prowadnica wiec i tak musiałem ją naprawić, a uszczelka i tak nigdy w 100% nie zatrzyma wody ewentualnie wymiana samej uszczelki lub całej szyby



Awatar użytkownika
bradley
Forum Master
Forum Master
Posty: 1046
Rejestracja: czw paź 02, 2008 11:11
Lokalizacja: Bielsko-Biała / Katowice

Post autor: bradley » czw maja 21, 2009 10:14

maniek990, mialem zwymiarowany swoj mechanizm oraz szybe i tak poznalem na szrocie mechanizm od golfa.
Byly tez BARDZO podobne mechanizmy ale np. na dlugosc to byla roznica az 10cm a na szerokosc zaledwie 2cm. Szyba tez byla wizualnie wieksza (dluzsza). Tobie radze to samo, zwymiarowac szybke i mechanizm oraz rozstaw otworow montazowych.
Mechanizm golfa jest kwadratowy tzn szerokosc i dlugosc "podkowy" jest taka sama.


VW Vento 1.9TDI 1Z++ :)
[i]Na potęge Posępnego Czerepu, mocy przybywaj!
Captain Planet, he's our hero. Gonna take pollution down to (Euro)0[/i]

Awatar użytkownika
Lipek81
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4677
Rejestracja: czw gru 01, 2005 12:20
Lokalizacja: Pruszcz Gdański
Kontakt:

Post autor: Lipek81 » czw maja 21, 2009 10:44

maniek990 pisze:Dzieki za podpowiedź z naprawą szyberdachu - jednak raczej jestem zmuszony wymienic bo moja uszczelka jest juz w stanie tragicznym i nie uszczelnia.
- przecież ta uszczelka nie jest szczelna nigdy - nawet jak samochód wyjeżdża z fabryki, to nie jest szczelna - nie ma takiej możliwośći, bo inaczej szyba ciężko by wchodziła w otwór dacu. Ta uszczelka jest tylko po to, żeby zamaskować szczeline między dachem a szybą, a za odprowadzanie wody odpowiadają wężyki na rogach szybra. Może któryś jest zapchany?



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 355 gości