MK III na zimnym kopci i nie wchodzi na obroty

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
bamber
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 182
Rejestracja: śr sty 19, 2005 03:05
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: bamber » wt sty 10, 2006 17:37

no przczytaj co jest napisane na komputerze od gazu :) gdzies musi byc, u nie wielkimi literami na wierzchu jest



jancik
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 71
Rejestracja: czw lis 10, 2005 17:09
Lokalizacja: Bytom

Post autor: jancik » wt sty 10, 2006 20:19

Ja mam instalację D.T. Gas System-podzespoły Lovato,a ECU ,,Detec Basic" ma ktoś może taką ii czy są z nią problemy ??



Awatar użytkownika
Krisss
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 91
Rejestracja: pn lis 28, 2005 21:32
Lokalizacja: Świdnica
Kontakt:

Post autor: Krisss » wt sty 10, 2006 20:47

Drodzy koledzy w ramach wyjasnienia waszych dylematow dotyczacych wtrysku typu BOSCH w MK2 mozemy stwierdzic, ze:
kazdy gazownik ktory zna temat i widzial schemat elektryczny instalacji gazowej do MK2 wie, ze trzeba zamontowac przekaźnik resetujacy pamiec po zgaszeniu silnika. Co byscie nie robili i jakich emulacji sondy nie ustawiali to i tak komputer bedzie łapał syfy /blędy/ :) bo ma odciety wtrysk!!]
Takze Panowie dupy w autka i do gazownikow. Dla dodania np. wtrysk jednopunktowy typu ABIMEX stosowany w oplach i w Polonezach :) nie potrzebuje resetu pamieci bo jest za głupi. Skorzystajcie z rady montazysty gazu ze Swidnicy.

Pozdrawiam


JEEDAY przyspiesza 0-150-0 => http://www.youtube.com/watch?v=uDs0SicGJN4

ALARMY, CENTRALNE ZAMKI, BLOKADY, CB RADIA, ELEKTRONIKA SAMOCHODOWA, MECHANIKA-NAPRAWY ROZNE-pisz na priv

Awatar użytkownika
homsky
VW Baron
VW Baron
Posty: 3307
Rejestracja: pt lis 11, 2005 20:03
Lokalizacja: Nowa Ruda

Post autor: homsky » wt sty 10, 2006 21:12

Krisss pisze:Drodzy koledzy w ramach wyjasnienia waszych dylematow dotyczacych wtrysku typu BOSCH w MK2 mozemy stwierdzic, ze:
kazdy gazownik ktory zna temat i widzial schemat elektryczny instalacji gazowej do MK2 wie, ze trzeba zamontowac przekaźnik resetujacy pamiec po zgaszeniu silnika. Co byscie nie robili i jakich emulacji sondy nie ustawiali to i tak komputer bedzie łapał syfy /blędy/ bo ma odciety wtrysk!!]
Takze Panowie dupy w autka i do gazownikow. Dla dodania np. wtrysk jednopunktowy typu ABIMEX stosowany w oplach i w Polonezach nie potrzebuje resetu pamieci bo jest za głupi. Skorzystajcie z rady montazysty gazu ze Swidnicy.
No wreszcie , czekałem az jakis gośc co zna temat od podszewki się wypowie, teraz rozumiem w czym problem! I rozumiem dlaczego mój Autronic AL-700 powodował kłopoty, które dopiero znikły po zrobieniu resetu przekaźnikiem, a identyczny Autronic zamontowany u mojego kumpla w Vectrze 2.0 na wielopunktowym wtrysku nie wywoływał błędów i kłopotów w jego aucie - bo ma dodatkowo założony emulator pracy wtryskiwaczy!

Dzieki KRISS za rozjasnienie sprawy, ale mam jeszcze małe pytanko do ciebie - czy są też emulatory pracy wtryskiwacza dla aut na mono-wtrysku , przykładowo jak w moim 1.8RP ????????????? bo dla wtrysku wielopunktowego widziałem już kilka takich emulatorów!

[ Dodano: Wto Sty 10, 2006 20:24 ]
zastanawia mnie tylko jeszcze jedna rzecz! Kolega JULEK (kilka postów wczesniej) ma silnik 1.8ABS czyli też mono-wtrysk, i u niego problem z łapaniem błędów załatwiła zmiana sposobu emulacji ze "standart" na "masa" i nie zakładał resetu komputera , zmiana sposobu emulacji rozwiązała problem - czyli troche nie bardzo to pasuje do Twojej teorii KRISS!?????????



jancik
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 71
Rejestracja: czw lis 10, 2005 17:09
Lokalizacja: Bytom

Post autor: jancik » wt sty 10, 2006 21:27

Z tego co tu czytam to wszyscy zagazowani golfiarze teraz pobiegną po przekaźniki do gazowników.Jakoś nie jestem w 100% przekonany.Może jeszcze ktoś z tej branży się wypowie ???



Awatar użytkownika
bamber
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 182
Rejestracja: śr sty 19, 2005 03:05
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: bamber » wt sty 10, 2006 23:18

Krisss pisze:Drodzy koledzy w ramach wyjasnienia waszych dylematow dotyczacych wtrysku typu BOSCH w MK2 mozemy stwierdzic, ze:
kazdy gazownik ktory zna temat i widzial schemat elektryczny instalacji gazowej do MK2 wie, ze trzeba zamontowac przekaźnik resetujacy pamiec po zgaszeniu silnika. Co byscie nie robili i jakich emulacji sondy nie ustawiali to i tak komputer bedzie łapał syfy /blędy/ :) bo ma odciety wtrysk!!]
Takze Panowie dupy w autka i do gazownikow. Dla dodania np. wtrysk jednopunktowy typu ABIMEX stosowany w oplach i w Polonezach :) nie potrzebuje resetu pamieci bo jest za głupi. Skorzystajcie z rady montazysty gazu ze Swidnicy.

Pozdrawiam
no niestety nie zgodze sie z kolega wrecz wysmieje ta odpowiedz poniewaz znam ludzi, ktorzy maja dobrze zalozona instalacje w golfach z boschem bez resetu!!!!
dajcie spokoj z tym resetem!! co wy wypisujecie!!!

[ Dodano: Wto Sty 10, 2006 22:20 ]
jancik pisze:Ja mam instalację D.T. Gas System-podzespoły Lovato,a ECU ,,Detec Basic" ma ktoś może taką ii czy są z nią problemy ??
kumpel ma w golfie 1,6 i po dwoch czy trzech wizytach u gazownikow mu to dobrze wystroili = nie ma problemu z niczym. napoczatku mu gasl, ale dali sobie rade z tym. to chyba dobra instalka :/



Awatar użytkownika
Krisss
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 91
Rejestracja: pn lis 28, 2005 21:32
Lokalizacja: Świdnica
Kontakt:

Post autor: Krisss » śr sty 11, 2006 00:02

Spokojnie spokojnie,cześć Waszych autek ma instalacje bez komputerów te nowsze z komputerami/ocztwiscie mowa o komputerach gazowych/bo wymagają tego przepisy.Prostsze kompy maja tylko emulator sondy,natomiast niektóre droższe maja emu sondy i wtrysku np.maxi lecho.Tak wystepują emulatory jednokanalowe ale przeważnie w kompach z górnej półki.Chcemy zalożyć instalacje wiadomo "tanio tanio" a tanio nie oznacza zawsze dobrze, gazownicy montują proste kompy i dwa przekażniki:do wtrysku i resetu pamięci i jest "tanio tanio" :] Wilk syty i owca cala.


JEEDAY przyspiesza 0-150-0 => http://www.youtube.com/watch?v=uDs0SicGJN4

ALARMY, CENTRALNE ZAMKI, BLOKADY, CB RADIA, ELEKTRONIKA SAMOCHODOWA, MECHANIKA-NAPRAWY ROZNE-pisz na priv

Awatar użytkownika
Amanda
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 463
Rejestracja: pn gru 06, 2004 13:03
Lokalizacja: Płd. wlkp
Kontakt:

Post autor: Amanda » śr sty 11, 2006 09:59

bamber, Jaki masz silnik?


był Passat B3 Variant GT 1.8/ABS 1992 + LPG/Zavoli/BingoM
jest Audi A6 C5 2.4+LPG

Awatar użytkownika
bamber
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 182
Rejestracja: śr sty 19, 2005 03:05
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: bamber » śr sty 11, 2006 10:44

Amanda pisze:bamber, Jaki masz silnik?
1,8 AAM



Awatar użytkownika
homsky
VW Baron
VW Baron
Posty: 3307
Rejestracja: pt lis 11, 2005 20:03
Lokalizacja: Nowa Ruda

Post autor: homsky » śr sty 11, 2006 16:45

Krisss pisze:Spokojnie spokojnie,cześć Waszych autek ma instalacje bez komputerów te nowsze z komputerami/ocztwiscie mowa o komputerach gazowych/bo wymagają tego przepisy.Prostsze kompy maja tylko emulator sondy,natomiast niektóre droższe maja emu sondy i wtrysku np.maxi lecho.Tak wystepują emulatory jednokanalowe ale przeważnie w kompach z górnej półki.Chcemy zalożyć instalacje wiadomo "tanio tanio" a tanio nie oznacza zawsze dobrze, gazownicy montują proste kompy i dwa przekażniki:do wtrysku i resetu pamięci i jest "tanio tanio" :] Wilk syty i owca cala.
Tak z ciekawości pytam, może sie orientujesz - mając na mysli "komputer LPG z wyższej półki" ile orientacyjnie może on kosztować??? Dla porównania mój Autronic z okablowaniem i attuatorem kosztował około 400zł.



bakrzych
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: ndz sty 08, 2006 17:33
Lokalizacja: trójmiasto

ten sam problem

Post autor: bakrzych » śr sty 11, 2006 19:00

Witam Wszystkich!
Mam taki sam problem z odpalaniem zimnego silnika. Mam golfa4 1.6AKL z 98r. oraz instalację sekwencyjną Dream XXI. Na gazie jeżdzę ponad 2lata i przez pierwszy rok nie mialem żadnych problemów. U gazowników byłem już z 20razy i zawsze kończylo się na regulacji i wymianie dysz. Zaznaczam, że resetowanie kompa samochodu nie pomaga. Po podłączeniu do kompa gazowego jest błąd :"oxygen.........." i po resecie wszystkich błędów silnik zaczyna jakby równiej chodzić. Jeździłem chyba z tydzień na samej benzynie i dalej to samo. Zauważyłem jeszcze jedną rzecz: temperatura silnika- zawsze miałem 90stopni a teraz nagzrzeje się do 90 potem spada do 80 a nawet 70stopni i tak trzyma. Czy te problemy mogą być winą czujnika? Jeżeli tak to jaki czujnik kupić bo jest ich chyba z 4rodzaje.
pozdrawiam



Awatar użytkownika
homsky
VW Baron
VW Baron
Posty: 3307
Rejestracja: pt lis 11, 2005 20:03
Lokalizacja: Nowa Ruda

Post autor: homsky » pt sty 13, 2006 18:03

jusci pisze:JULEK Czy teraz jak jeździsz to komputer nie pokazuje żadnego błędu?
No właśnie - przydałoby sie żeby JULEK pochwalił sie czy w dalszym ciągu po zmianie emulacji ze "standart" na "masa" autko chodzi tak jak trzeba i nie łapie już więcej błędów!



Julek
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 100
Rejestracja: pn cze 27, 2005 19:16
Lokalizacja: Pomorskie

Post autor: Julek » sob sty 14, 2006 15:47

Wiec tak panowie - po przestawieniu na "mase" ustapily problemy z porannym odpalaniem i zalewaniem silnika na benzynie i na gazie autko pyka idealnie spalanie gazu w jezdzie mieszanej wynosi 9.5 l\100km :chytry: wiec prawde mowiac nie sprawdzalem czy sa jakies bledy bo po co??? skoro wszystko gra :grin:



Awatar użytkownika
homsky
VW Baron
VW Baron
Posty: 3307
Rejestracja: pt lis 11, 2005 20:03
Lokalizacja: Nowa Ruda

Post autor: homsky » sob sty 14, 2006 15:57

Julek pisze:Wiec tak panowie - po przestawieniu na "mase" ustapily problemy z porannym odpalaniem i zalewaniem silnika na benzynie i na gazie autko pyka idealnie spalanie gazu w jezdzie mieszanej wynosi 9.5 l\100km wiec prawde mowiac nie sprawdzalem czy sa jakies bledy bo po co??? skoro wszystko gra
No i dobrze JULEK! Chodziło o to czy u Ciebie problem nie powrócił, czy po zmianie emulacji jest juz cały czas dobrze. Dzieki za odpowiedź!



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 346 gości