Drobne problemy pomóżcie :)

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Szymek241
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: wt maja 19, 2009 17:22
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski

Drobne problemy pomóżcie :)

Post autor: Szymek241 » wt maja 19, 2009 17:32

Witam wszystkich serdecznie:) Nabyłem tydzień temu golfa 4 1,6SR 8v z Niemiec w bardzo ładnym stanie z listopada 1999r.Auto ma kolor srebrny bezwypadkowy posiada drobne wady takie jak podam niżej.A wiec nie daje mi spokoju pare rzeczy takich i chciałbym sie dowiedzieć jakie bd koszty tego pomalowania:

Tylny zderzak(plastik) jest muśniety przy nadkolu myśle ze da to rade zrobić korektorem i jakie by były koszta tego?

Od kamyczka jakigoś na masce ma zdartą plamke około 2cm do blachy jakie by były koszta pomalowania tej maski chyba ze jest jakiś inny sposób zeby to ładnie zrobić?

I nie wiem czemu jak jest klamka do otwierania bagażnika wokół tej klamki schodzi lakier troszke nie wiem czym to jest spowodowane przeciez tam nic nie trze ani nie jest uzywane...

Będę wdzieczny za pomoc jak i rady dotyczące mojego problemu:) Pozdrawiam



To_mas
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 8027
Rejestracja: pt gru 02, 2005 00:13
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Post autor: To_mas » wt maja 19, 2009 17:41

Szymek241 pisze:myśle ze da to rade zrobić korektorem
lakiernik sie nie bawi w korektory :P
200-250 zł malowanie zderzak
Od kamyczka jakigoś na masce ma zdartą plamke około 2cm do blachy jakie by były koszta pomalowania tej maski chyba ze jest jakiś inny sposób zeby to ładnie zrobić?
lakierowanie całej maski
300zł i więcej
I nie wiem czemu jak jest klamka do otwierania bagażnika wokół tej klamki schodzi lakier troszke nie wiem czym to jest spowodowane przeciez tam nic nie trze ani nie jest uzywane...
np mogło być lakierowane i źle przygotowane obok klamki skutkiem czego schodzi lakier ..... do ponownego polakierowania klapa.
200-250

a łatwiej by było wycenić jakbyś dał foty :)
Ostatnio zmieniony wt maja 19, 2009 17:42 przez To_mas, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
Szymek241
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: wt maja 19, 2009 17:22
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski

Post autor: Szymek241 » wt maja 19, 2009 17:57

Oto zdjecia :) Obrazek Obrazek Obrazek

[ Dodano: 19 Maj 2009 18:10 ]
I co sądzicie ? Co z tym najlepiej zrobić?
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Ostatnio zmieniony wt maja 19, 2009 17:58 przez Szymek241, łącznie zmieniany 1 raz.



tymin3
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: czw cze 12, 2008 23:16
Lokalizacja: zambrów
Kontakt:

Post autor: tymin3 » wt maja 19, 2009 23:13

kolega To_mas nie widzial fotek i sugerujac sie Twoim opisem zle napisal nie klapa do lakierowania tylko sama klamka conajwyzej, u mnie chyba tez sie z nia takie rzeczy sie porobily, widac ten typ tak ma, co ciekwe na masce tez mam takie uszkodzenie ale na krawedzi, trudno niech se bedzie...



To_mas
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 8027
Rejestracja: pt gru 02, 2005 00:13
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Post autor: To_mas » wt maja 19, 2009 23:20

kolega To_mas nie widzial fotek i sugerujac sie Twoim opisem zle napisal nie klapa do lakierowania tylko sama klamka conajwyzej,
zgadza sie !! dzięki za poprawienie mnie :) źle to zinterpretowałem

teraz patrząc na foty napiszę Ci jakby to wyglądało u mnie
maska 300
zderzak 200
klamka gratis

lub jak wolisz
maska 300
zderzak 150
klamka 50 :)

najlepiej podjedź i popytaj lakierników za ile Ci to zrobią bo różni ludzie mają różne ceny :D pewno znajdziesz i takiego który zrobi to za 150 wszystko tylko wtedy należy sie zastanowić nad jakością tej usługi....



Awatar użytkownika
Jazz_Blue
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 875
Rejestracja: pt lis 07, 2008 21:01
Lokalizacja: BB
Kontakt:

Re: Drobne problemy pomóżcie :)

Post autor: Jazz_Blue » śr maja 20, 2009 00:43

Szymek241 pisze:Tylny zderzak(plastik) jest muśniety przy nadkolu myśle ze da to rade zrobić korektorem i jakie by były koszta tego?

Od kamyczka jakigoś na masce ma zdartą plamke około 2cm do blachy jakie by były koszta pomalowania tej maski chyba ze jest jakiś inny sposób zeby to ładnie zrobić?

I nie wiem czemu jak jest klamka do otwierania bagażnika wokół tej klamki schodzi lakier troszke nie wiem czym to jest spowodowane przeciez tam nic nie trze ani nie jest uzywane...
Kup sobie lakier zaprawkę, kolor dobierzesz po numerze z naklejki w bagażniku lub książki serwisowej, przeczyść tą plamkę na masce, odtłuść i zamaluj ww zaprawką, będzie zabezpieczone i małowidoczne, chyba że chcesz malować całą maskę, skoro piszesz o korektorze to chyba szukasz także alternatywnych rozwiązań niż malowanie całego elementu. Koszt takiej zaprawki ok 30zł za buteleczkę z papierem ściernym, preparatem do odtłuszczania oraz lakierem bezbarwnym.

Z klamką też mam podobną sytuację, ale nią się zupełnie nie przejmuję, a co chodzi o zderzak, też można spróbować zamalować zaprawką, na pewno ładniej będzie wyglądało niż przed, a koszt naprawy znikomu w porównaniu do malowania całego elementu.
Ostatnio zmieniony śr maja 20, 2009 00:51 przez Jazz_Blue, łącznie zmieniany 1 raz.



To_mas
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 8027
Rejestracja: pt gru 02, 2005 00:13
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Post autor: To_mas » śr maja 20, 2009 01:20

Jazz_Blue pisze:Z klamką też mam podobną sytuację, ale nią się zupełnie nie przejmuję, a co chodzi o zderzak, też można spróbować zamalować zaprawką, na pewno ładniej będzie wyglądało niż przed, a koszt naprawy znikomu w porównaniu do malowania całego elementu.
zgadza sie

najgorzej masz z maską bo jeśli to ciemne to rdza(nie wiem nie widze dobrze na foto) to będzie ona wychodzić spod pomalowanego zaprawką po jakimś czasie....



Awatar użytkownika
Szymek241
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: wt maja 19, 2009 17:22
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski

Post autor: Szymek241 » śr maja 20, 2009 06:28

Dzieki bardzo za odpowiedzi :)

Macie racje. Myśle ze tą klape to pomaluje cała bo już powoli wchodzi na tą plamke rdza wiec chce to zrobić porzadnie. Zderzak myśle ze mozna zrobić tak tylko zeby nie było tego wiadąc końcu to plastik to sie z nim nic nie stanie:) a z klamka sie pomyśli.

Jak pomaluje maske w porzadnego lakiernika to nie bedzie widać zadnej róznicy i rdza mi sie przez to nie przebije?

Pozdro



To_mas
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 8027
Rejestracja: pt gru 02, 2005 00:13
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Post autor: To_mas » śr maja 20, 2009 11:43

Szymek241 pisze:Jak pomaluje maske w porzadnego lakiernika to nie bedzie widać zadnej róznicy i rdza mi sie przez to nie przebije?
teoretycznie tak
dożo jeszcze zależy od firmy dorabiającej lakier.... bo masz nieszczęsny srebrny kolor który sprawia sporo problemów z dorobieniem go idealnie..... choć autko w sumie nowe tak że jakoś to powinno być :)



Awatar użytkownika
kiss
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2884
Rejestracja: ndz mar 12, 2006 13:23
Lokalizacja: Płock

Post autor: kiss » śr maja 20, 2009 12:05

Żeby pomalować tylną klapę to trzeba ją zdejmować?
Po zdjęciu klamki okazało się, że weszła mi korozja w miejsce gdzie przylegała klamka. Myślę, że zawiodła uszczelka i stała tam wilgoć. Oczyściłem to trochę, ale lakier zaczął już odpryskiwać poza klamkę.
To_mas, jak byś Ty to widział? jak to teraz powinno być profesjonalnie naprawione?



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 276 gości