Problem ze sprzęgłem po wymianie !!

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

grekiu
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 66
Rejestracja: wt mar 27, 2007 11:00
Lokalizacja: Bochnia
Kontakt:

Problem ze sprzęgłem po wymianie !!

Post autor: grekiu » wt maja 19, 2009 19:36

Witam. Mam pewien problem ze sprzęgłem. Wymieniłem je jakieś 3 tyg temu (wymiana linki + kompletne sprzęgło) i było w miarę oki. Teraz od kilku dni przy wciskaniu pedału sprzęgła chodzi on ciężko i słychać jakieś dziwne trzeszczenie. Wysprzęgla dobrze bo biegi wchodzą bez problemów, ale ten dźwięk jest denerwujący.. Do mechanika, który wymieniał sprzęgło nie chce za bardzo jechać, bo już byłem z tym i niby coś zrobił a chodzi dalej tak samo. Proszę o pomoc i z góry dziękuje.
Pozdrawiam



Awatar użytkownika
Michał_1977
_
_
Posty: 14142
Rejestracja: śr sty 28, 2009 23:59
Lokalizacja: Leżajsk
Auto: Golf mk2 (ARL)
Golf mk5 (BKD)
Audi A3 8L (ASZ)
Audi A3 8P (BMM)
Silnik: Zły!
Kontakt:

Post autor: Michał_1977 » wt maja 19, 2009 19:54

Sprawdź gdzie ma być podpięta masa od aku,bo jak do skrzyni,a mechanik ją odkręcił i zapomniał przykręcić,to silnik czerpie prąd przez linkę od sprzęgła,w której mogło się stopić tworzywo (lub teflon) i dlatego ciężko chodzi i trzeszczy.



grekiu
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 66
Rejestracja: wt mar 27, 2007 11:00
Lokalizacja: Bochnia
Kontakt:

Post autor: grekiu » wt maja 19, 2009 20:56

A może jakaś podpowiedź jak sprawdzić tą mase? Bo z samochodów to jestem zielony tak szczerze ;/

Zauważyłem jeszcze że kabel z masą troche się odrywa od maski samochodu. Może to być powiązane z tym sprzęgłem czy raczej nie ?
Ostatnio zmieniony wt maja 19, 2009 21:00 przez grekiu, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
Michał_1977
_
_
Posty: 14142
Rejestracja: śr sty 28, 2009 23:59
Lokalizacja: Leżajsk
Auto: Golf mk2 (ARL)
Golf mk5 (BKD)
Audi A3 8L (ASZ)
Audi A3 8P (BMM)
Silnik: Zły!
Kontakt:

Post autor: Michał_1977 » wt maja 19, 2009 21:31

grekiu pisze:A może jakaś podpowiedź jak sprawdzić tą mase? Bo z samochodów to jestem zielony tak szczerze ;/

Zauważyłem jeszcze że kabel z masą troche się odrywa od maski samochodu. Może to być powiązane z tym sprzęgłem czy raczej nie ?
Nie,maska nie ma z tym nic wspólnego.
Sprawdź gruby kabel od akumulatora (-) dokąd idzie.Powinien iść do karoserii i do silnika lub skrzyni.Jak wisi luźno i nie jest przykręcony ani do silnika,ani do skrzyni,to znaczy,że mechanior zapomniał przykręcić i tu tkwi przyczyna.



grekiu
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 66
Rejestracja: wt mar 27, 2007 11:00
Lokalizacja: Bochnia
Kontakt:

Post autor: grekiu » wt maja 19, 2009 22:15

Michaś_1977 pisze: Nie,maska nie ma z tym nic wspólnego.
Sprawdź gruby kabel od akumulatora (-) dokąd idzie.Powinien iść do karoserii i do silnika lub skrzyni.Jak wisi luźno i nie jest przykręcony ani do silnika,ani do skrzyni,to znaczy,że mechanior zapomniał przykręcić i tu tkwi przyczyna.
Ok dzięki za wiadomość :) Jutro sprawdze i napisze na forum co z kablem. A jeśli jest przykręcony to masz pomysł co moze być przyczyną??

[ Dodano: 20 Maj 2009 08:52 ]
Jeszcze nie sprawdzałem co z tym kablem, ale dziś rano zauważyłem że sprzęgło chodzi dobrze.. Już kilka razy tak było że jak postał przez noc to rano było oki, a potem podczas jazdy coraz gorzej było ;/ Co może być przyczyną tego ?? Ten kabel od akumulatora?



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 205 gości