kontrolka temperatury płynu {mk II}

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

pawelg
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 47
Rejestracja: czw lut 05, 2009 13:50
Lokalizacja: ok. Lublina

Post autor: pawelg » wt maja 19, 2009 22:06

jak to jak? normalnie tzn on jest na klucz- wziąłem nasadowy i poprostu go wykręciłem i wyjąłem- proste- mam nadzieje że pomoże



Awatar użytkownika
emiloss
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 87
Rejestracja: wt wrz 18, 2007 22:30
Lokalizacja: Bronisławów

Post autor: emiloss » wt maja 19, 2009 23:21

U mnie zaczeła się jazda z diodką po tym jak zrobiłem sobie 2 diody od kierunków w zegarach. . Rozkręciłem zegary jeszcze raz jak malowałem wskazówki i przy okazji wszystko dokładnie zaizolowałem i problem pojawia się już bardzo sporadycznie. Czujnika poziomu płynu fabrycznie nie posiadam i też wymieniałem czujniki bez rezultatów. Wnioskuję z tego, że problem tkwi w zegarach. Może coś w nich zwierało, przebijało lub nie stykało po tych przeróbach. Proponuję więc przyjrzeć się zegarom.



Awatar użytkownika
Lipek81
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4677
Rejestracja: czw gru 01, 2005 12:20
Lokalizacja: Pruszcz Gdański
Kontakt:

Post autor: Lipek81 » czw maja 21, 2009 10:52

king66, nie prościej zewrzeć piny we wtyczce dochodzącej do czujnika w zbiorniczku? Potem zobacz, czy problem zniknął - jak tak, to będzie wiadomo, ze wiana czujnika, moze płynu.



Awatar użytkownika
Świstak
Kto odważny, zwycięża!
Posty: 32
Rejestracja: pn lut 04, 2008 23:17
Lokalizacja: SosnoVWiec / VWrocław

Post autor: Świstak » czw maja 21, 2009 12:26

Też mam identyczny problem jak autor tematu. Tyle, że ja wymieniłem już 3 razy czujnik czyszcząc przy tym cały zbiorniczek... Dalej nic. No więc spiąłem na krótko wtyczkę i niby ok kable całe. Więc co kilka dni sprawdzam tylko poziom płynu (petrygo) i jeżdżę z migającą kontrolką. Co do samego płynu to jak tylko będzie okazja to zmienię na lepszy. Tylko na co? Do tej pory wydawało mi się, że petrygo to dobry płyn...



psp
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 68
Rejestracja: pt sty 02, 2009 21:56
Lokalizacja: wawa

Post autor: psp » czw cze 11, 2009 22:01

też mam ten problem ale jak wyciągnąć ze zbiorniczka wyrównawczego ten czujnik ja tam nic nie wiedz co by się dało wyjąc (diesel) ??
tak wygląda zbiorniczek u mnie ja nie widzę tu nic do wykręcenie ani żadnego pływaka
Obrazek
Ostatnio zmieniony pn cze 22, 2009 22:09 przez psp, łącznie zmieniany 1 raz.



palel33
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 21:18
Lokalizacja: wawa

Post autor: palel33 » pn cze 22, 2009 22:27

też mam ten problem tylko że u mnie pod czas jazdy się włacza na nie rozgrzanym silniku
i na zimnym po zapaleniu w sumie to miga od czasu jak się kluczyk przekręci i kaśnie po kilku min. mechanik twierdzi że ten czujnik jest gdzieś przy silniku a nie w zbiorniczku :blush:



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 391 gości