Suchy BAGNET po wymianie oleju co robić ??

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
PIIOTER
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 27
Rejestracja: czw cze 02, 2005 09:28
Lokalizacja: \\//\\//-L-U-B-A-Ń-\\//\\//

Suchy BAGNET po wymianie oleju co robić ??

Post autor: PIIOTER » sob sty 14, 2006 07:52

Witam kolegów prosze o rade bo nie wiem juz o co chodzi. Mam golfika 1.4 ABD miesiąc temu zmieniłem mu olej na mineralny Mobil 1. Wczoraj zagladam a na bagnecie sucho kompletnie suchy BAGNET cały !!! Dolałem wiec litr mobilu który został mi ze zmiany i na bagnecie pojawił sie ślad oleju. Wiem ze mam jakieś wycieki bo na silniku są ślady oleju co moze być przyczyna takiego stanu rzeczy ??? I jak mam z tym problemem walczyc?? Dodam silnik ma 130 tyś spalanie jest na niskim poziomie 6litrów benzynki 8litrów gazu. Nic nie stuka , kontrolka od oleju nigdy mi sie nie zapaliła wiec to mnie bardzo dziwi bo gdyby był tak niski poziom oleju sadze iż powinna mnie o tym poinformowac. A dodam jeszcze ze mechanik wlał 3,5 litra i wiecej juz sie nie mieściło stan oleju był wtedy oki. Koledzy poradźcie co tu zrobić troche dziwne zeby po około 2000 tys od wymiany nie było śladu oleju na bagnecie. A golfik jeździ całkiem dobrze i z nic innego w nim sie nie dzieje. Pozdrawiam :)


Golf III is great

Awatar użytkownika
TAZ
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 6292
Rejestracja: pn sie 23, 2004 21:35
Lokalizacja: PRL- Świętokrzyskie
Kontakt:

Post autor: TAZ » sob sty 14, 2006 09:37

No to skoro masz wycieki to musisz je uszczelnić. A plama oleju po nocy pod autem duża ??



r30q
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 215
Rejestracja: ndz lis 28, 2004 14:20
Lokalizacja: Warszawa - Bródno
Kontakt:

Post autor: r30q » sob sty 14, 2006 10:08

jak masz mozliwosc zobaczyc od spodu czy jest jakis wyciek to go zobaczysz bo na dole bedzie to najbardziej widoczne, swoja droga olej wymieniales razem z filtrem ?:)

zobacz jeszcze czy nie wyrzuca pod glowicą oleju albo przy uszczelce na klawiaturze z tylu


Inne auto z grupy VAG
___________________________________

Awatar użytkownika
PIIOTER
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 27
Rejestracja: czw cze 02, 2005 09:28
Lokalizacja: \\//\\//-L-U-B-A-Ń-\\//\\//

Post autor: PIIOTER » sob sty 14, 2006 10:10

Własnie plamy nie ma wogóle i to jest cos dziwnego dziś popatrzyłem są ślady oleju w miejscu uszczelki pod głowicą ale nie sądze zeby w tak krótkim okresie mogło nią wylecieć tyle oleju. Gdzie jeszcze powinienem sprawdzić ?? Samochód koło miski jest czysty nie ma śladów oleju.


Golf III is great

Awatar użytkownika
TAZ
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 6292
Rejestracja: pn sie 23, 2004 21:35
Lokalizacja: PRL- Świętokrzyskie
Kontakt:

Post autor: TAZ » sob sty 14, 2006 10:15

A ile oleju weszło ci do silnika podczas wymiany ?? Może zalałeś silnik olejem, a filtr był pusty. Do filtra wchodzi 0,5 litra oleju. A może po wymianie nie zciekł do końca jak sprawdzałeś jego stan ??



Awatar użytkownika
PIIOTER
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 27
Rejestracja: czw cze 02, 2005 09:28
Lokalizacja: \\//\\//-L-U-B-A-Ń-\\//\\//

Post autor: PIIOTER » sob sty 14, 2006 10:22

Do silnika weszło 3,5 litra filtr oczywiście był zalany tak aby można go było swobodnie wkrecić robił to mechanior który juz setki razy olej wlewał. Nie wiem gdzie moze być przyczyna takiego stanu rzaczy doczytałem ze jesli jest LPG to moze spalać olej ale nie wiem ile zanczy np. rozsadnie spala olej???


Golf III is great

jusci
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 211
Rejestracja: czw paź 07, 2004 18:25
Lokalizacja: Zamość LZ
Kontakt:

Post autor: jusci » sob sty 14, 2006 11:02

A nie podniósł ci się stan płynu chłodniczego? Być może poszła uszczelka pod głowicą i olej sp... do wody. Zresztą piszesz że widać jakieś przecieki przy uszczelce.


pozdro!

Awatar użytkownika
vwmadison
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 309
Rejestracja: czw mar 03, 2005 15:56
Lokalizacja: (ten swąd) - Łódź/Zgierz
Kontakt:

Post autor: vwmadison » sob sty 14, 2006 11:13

A ja ostatnio miałem taki przypadek,że wyciągam bagnet i suchutki...Okazało się,że po jeździe na krótkich odcinkach na rurce bagnetu zrobił sie sopel lodu i jak wyciągałem to ten lód mi zgarnał cały olej z bagnetu..miałem tylko na bagnecie drobinki kryształków. A potem już i bagnetu nie mogłem włozyć do pochwy.. Załozyłem szmatke na plastik na koncu rurki i zawiazałem by przez ten otwór w czasie jazdy odparowywałą woda. Może dzis włoze znowu bagnet i zobacze poziom oleju , bo przyznam,że juz tydzień jeźdze z ta szmatka i dziś sprawdze faktycznie jaki jest poziom oleju. Zaufałem silnikowi tydzień temu i aż tak sie nie wystraszyłem,że mam suchy bagnet.... :)


[size=150][color=blau][b]powered by VW greenpower[/b][/color][/size]

[size=167][color=red][b] mój golf - 19 lat w dobrym tonie......[/b][/color][/size]

Awatar użytkownika
PIIOTER
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 27
Rejestracja: czw cze 02, 2005 09:28
Lokalizacja: \\//\\//-L-U-B-A-Ń-\\//\\//

Post autor: PIIOTER » sob sty 14, 2006 13:43

Właśnie przeżyłem szok!!! Wróciłe dopiro od mechanika i wiecie co trafiłem na takiego ździerce że nawet mi sie nie chce pisać słów krytyki o nim. Sprawa wyglada tak juz wiem skąd mi kapie olej. Wyciek jest na simeringu wałka rozrządu, to tam leje sie olej. Ale wróce do tematu pojechałem do mechanika tego ździercy i on mi policzył za wymiane uszczelki pod głowica zmiane paska rozrzadu wymiane uszczelniaczy oraz splanowanie głowicy az i tu uwaga 900zł [-X. Po drugiej stronie ulicy jest drugi mechanik stwierdził iż uszczelka jest oki ewentualnie ja wymieni ale głównym sprawca wycieku jest ten simering i tu przeżyłem szok za robote gościu chce 80zł !!!!! Chwalic tylko mi pozostanie i wsyzstkim polecać jak zrobi ta wymiane dobrze i nie bedzie juz ubywało oleju. Na warsztat jade w poniedziałek tak wiec jak juz bedzie po robocie to napisze jak i co. Póki co dzieki za rady Pozdrawiam :pub:

[ Dodano: Wto Sty 17, 2006 20:48 ]
No więc tak tylko dla informacji golfik juz wrócił od mechnika który wymienił uszczelke pod głowicą, simering na wałku rozrządu, pasek rorządu, uszczelke pod pokrywą zaworów oraz dolał oleju juz za friko. Cena za te usługi to 150 zł i mam na to fakture i gwarancję. Jeśli ktoś chce to podam namiary na ten warsztat bo naprawde warto Pozdrawiam.


Golf III is great

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 555 gości