Silnik spalinowy zamienia sie w parowy

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
kempes
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: śr sty 11, 2006 05:57
Lokalizacja: złotoryja

Silnik spalinowy zamienia sie w parowy

Post autor: kempes » pt sty 13, 2006 04:59

Witam! Jestem szczęśliwym posiadaczem mk2 i mam pytanie.W zbiorniczku wyrównawczym po rozgrzaniu silnika zbiera sie para do tego stopnia ze aż zbiornik sie odkształca.dmuchałem w korek i powietrze przepływa swobodnie lecz podczas jazdy nie zostaje odprowadzone i powoduje to wycieki płynu w różnych miejscach,jest to wina korka czy też może mam zapowietrzony układ chłodzenia a może termostat nie działa i woda sie bez przerwy gotuje co powoduje zwiekszenie parowania.Pozdrawiam :green_fuck:



bodzio_j
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3850
Rejestracja: sob lip 09, 2005 10:05
Lokalizacja: Skawina
Kontakt:

Post autor: bodzio_j » pt sty 13, 2006 06:33

Układ chłodzenia jest ciśnieniowy. Napisz jaką temperaturę pokazuje wskaźnik, ewentualnie zmierz temp. w zbiorniczku.Korek powinien być szczelny -musi być ciśnienie w układzie. ( nie jestem pewien, ale być może ta szczelność "obowiązuje w jedną stronę)tzn. ze zbiorniczka nie powinno nic uchodzić, natomiast powinna być możliwość zassania powietrza z zewnątrz. Ale na pewno nie powinna pokazywać się para do tego stopnia jak napisałeś. Prawdopodobnie termostat.Sprawdź dolny wąż idący do chłodnicy. Jeśli zimy to na 99% termostat i nie puszcza płynu do chłodnicy i stąd gotowanie płynu. Zrób to jak najszybciej bo możesz przegrzać silnik.Jeśli termostat to tylko WAHLER.



Awatar użytkownika
Adamtd
VW Baron
VW Baron
Posty: 3346
Rejestracja: pt maja 06, 2005 13:37
Lokalizacja: okolice Krakowa

Post autor: Adamtd » pt sty 13, 2006 08:02

No właśnie - jaka Ty masz temp. tego płynu? Od tego trzeba zacząć


jest już nas troje i dlatego nie mam czasu odwiedzać formu.....

Awatar użytkownika
czyś
Forum Master
Forum Master
Posty: 1046
Rejestracja: śr wrz 22, 2004 16:23
Lokalizacja: Łódź

Post autor: czyś » pt sty 13, 2006 10:39

bodzio_j pisze: nie jestem pewien, ale być może ta szczelność "obowiązuje w jedną stronę)tzn. ze zbiorniczka nie powinno nic uchodzić, natomiast powinna być możliwość zassania powietrza z zewnątrz
Działa w dwie strony - całkiem swobodnie zasysa powietrze w kierunku "do" zbiornika (np. gdy silnik stygnie i maleje nieco objętość płynu słuchać syczenie koło korka), ale też powyżej pewnego ciśnienia w układzie chłodzenia reguluje ciśnienie - upuszcza trochę par do atmosfery


MH po przeszczepie bloku - alive&kicking!

dominik7
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 872
Rejestracja: wt lis 22, 2005 19:07
Lokalizacja: WGS//WP
Kontakt:

problem

Post autor: dominik7 » pt sty 13, 2006 10:47

ja mysle ze kolega ma niedonry korek.trzeca wymienic.Korek musi puszczac,inaczej samochod by sie nawet nie odpowietrzyl po wymianie plynu.

[ Dodano: Pią Sty 13, 2006 09:49 ]
a tak wogole Czyś to bywasz czasem na Wlokniarzy przy Castoramie?



bodzio_j
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3850
Rejestracja: sob lip 09, 2005 10:05
Lokalizacja: Skawina
Kontakt:

Post autor: bodzio_j » pt sty 13, 2006 10:50

czyś pisze:Działa w dwie strony - całkiem swobodnie zasysa powietrze w kierunku "do" zbiornika (np. gdy silnik stygnie i maleje nieco objętość płynu słuchać syczenie koło korka), ale też powyżej pewnego ciśnienia w układzie chłodzenia reguluje ciśnienie - upuszcza trochę par do atmosfery
Fakt - musi tak być bo jak ciśnienie wzrosło by za bardzo to...............bum :)



Awatar użytkownika
twardy
Forum Master
Forum Master
Posty: 1736
Rejestracja: pt lis 25, 2005 00:29
Lokalizacja: Lubin-Gorzelin
Kontakt:

Post autor: twardy » sob sty 14, 2006 03:26

Wymien termostat , to pierwza zecz od której bym zaczoł .


10mm+1,3bara=1VSTD :-)

Awatar użytkownika
bongo
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 7767
Rejestracja: sob wrz 17, 2005 19:58
Lokalizacja: Londyn
Kontakt:

Post autor: bongo » sob sty 14, 2006 11:51

A może to uszczelka pod głowicą?Kompresja idzie w układ chłodzenia.



Awatar użytkownika
kempes
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: śr sty 11, 2006 05:57
Lokalizacja: złotoryja

Post autor: kempes » pn sty 16, 2006 19:32

Wielkie dzieki wszystkim!!! Wymieniłem termostat i wszystko jest OK! :okej:



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 317 gości