Coś przerywa/muli podczas jazdy

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Prono89
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 161
Rejestracja: czw wrz 25, 2008 23:07
Lokalizacja: Tychy
Kontakt:

Coś przerywa/muli podczas jazdy

Post autor: Prono89 » pn maja 18, 2009 22:49

Witam,
Problem wystąpił na dniach. Chodzi o to, że jadąc autem następuje takie zjawisko jakby paliwo nie dochodziło do silnika i auto sie muli (nie gaśnie, nigdy nie zgasło). Jest to zjawisko częste ostatnio ale nie występuje za każdym razem. Oleju bierze z 0.3-.4 na 1000km ale nie wiem, czy może to mieć jakieś powiązanie. Generalnie auto trzyma równo obroty na zimnym i gorącym, odpala bez problemu w każdych warunkach i generalnie wszystko poza tym śmiga.
Stawiam, że to filtr paliwa. Pompa nie, bo gdyby to była ona to musiałoby to się dziać ciągle, przepustnica czysta i wszystko w niej śmiga jak należy. Często jeżdzę na rezerwie, więc może nabrała pompa syfu z baku i zatkało filtr?
Moje pytanie jest takie. Czy ten objaw może być spowodowany też problemami mechanicznymi (w silniku coś) czy raczej to mało prawdopodobne. Cały zapłon wymieniany we wrześniu tj jakieś 12-13 tys km temu.



piotrekdbk
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: pn lut 02, 2009 20:25
Lokalizacja: Świdnik

Post autor: piotrekdbk » pn maja 18, 2009 23:51

ja obstawiam filtr paliwa. gdy jedziesz pobiera paliwo dokąd może. w momencie gdy się krztusi pompka zalewa od nowa puste przewody. nawet jeśli wymienisz na nowy i usterka nadal będzie występować to nic się nie stanie. prędzej czy później i tak byś musiał to zrobić :grin:



Prono89
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 161
Rejestracja: czw wrz 25, 2008 23:07
Lokalizacja: Tychy
Kontakt:

Post autor: Prono89 » wt maja 19, 2009 00:04

piotrekdbk pisze:nawet jeśli wymienisz na nowy i usterka nadal będzie występować to nic się nie stanie. prędzej czy później i tak byś musiał to zrobić
rozumiem, chce wymienić filtr i zdaje sobie z tego sprawę, ale Twojego posta nie rozumiem, tej drugiej części (cytowanej).
Ja nie obawiam się o silnik, bo zapewne Ty mi mówisz, że nic sie nie uszkodzi przez tą usterkę, tylko pytam właśnie czy coś w silniku może wpływać na taką prace silnika.



Damian3942
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 557
Rejestracja: śr lut 25, 2009 13:30
Lokalizacja: okolice krakowa
Auto: Passat b5 fl 2003r Kombi
Silnik: AZM

Post autor: Damian3942 » wt maja 19, 2009 00:44

powiem ci tak moj 1,3 ma to samo i juz nie wiem co robić pompki działają tak jak trzeba filtry zmienione mysle nad świecami jeszcze, mogą one dawać znać o sobie kiedyś wlałem mu 98+dodatek czyszczący wtryski na 2 dni było ok a potem od nowa ;/ po tym jak wlalem 95 bez dodatku pierwszy raz po tankowaniu tego 98 po zapaleniu i wyjechaniu od stacji stanął na 1sek szczescie ze facet jechał powoli bo było by nie fajnie po czym golfik jak głupi ruszył z piskami wiec wtedy mi sie juz całkiem zglupło po wymianie filtra bylo lepiej na chwile moze świece moze coś w przewodach przytyka poszukaj moze coś do wymainy masz :crazy:


passat b5 115KM AZM 2003r

Prono89
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 161
Rejestracja: czw wrz 25, 2008 23:07
Lokalizacja: Tychy
Kontakt:

Post autor: Prono89 » wt maja 19, 2009 09:07

przewody wymieniane naprawde nie dawno i to na pewno nie są one. Wymienie filtr i zobaczymy co będzie, a jak nie to do mechanika i spokój.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 48 gości