Całkowity zanik prądu podczas jazdy

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Zico63b
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4241
Rejestracja: pt cze 06, 2008 21:45
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: Zico63b » ndz maja 17, 2009 23:13

Takie objawy wskazują na "padanie" elektroniki a w tym obwodzie jest tylko jedno takie coś: brzęczyk 36 - popukaj, podociskaj lub wymień na czas jakiś z kolegą.



metalizer78
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 150
Rejestracja: ndz maja 17, 2009 20:43
Lokalizacja: trzebinia

Post autor: metalizer78 » ndz maja 17, 2009 23:18

ale wszystko inne mi działa wiesz nawet nie wiem gdzie te obwody są bo nie znam sie na tym w każdym razie dysze elektroniczną od spryskiwaczy mi przetopiło może zwarcie gdzieś mam?

[ Dodano: 17 Maj 2009 23:21 ]
Zico63b pisze:Takie objawy wskazują na "padanie" elektroniki a w tym obwodzie jest tylko jedno takie coś: brzęczyk 36 - popukaj, podociskaj lub wymień na czas jakiś z kolegą.
wszystko inne mi działa tylko ostatnio mi dysze elektroniczną stopiło od spryskiwaczy może zwarcie gdzieś mam?ja nie jestem elektrykiem samochodowym więc nie wiem za bardzo gdzie jaki obwód 36 jest.



Awatar użytkownika
Zico63b
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4241
Rejestracja: pt cze 06, 2008 21:45
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: Zico63b » ndz maja 17, 2009 23:25

Brzęczyk to taki przekaźnik w skrzynce, ma napisany na obudowie numer 36 właśnie, taka czarna kostka. Tylko tą kostkę należy poruszać bądź wymienić.
Nie ma ten obwód związku z innymi uszkodzeniami, stopienie dysz to inna sprawa. Był tam termiczny wyłącznik który wyłącza sam prąd gdy jest ciepło i pewnie on zawiódł i grzało bez przerwy...

To jest brzęczyk. Strzałka zielona. Zdjęcie kolegi z forum.

Obrazek
Ostatnio zmieniony ndz maja 17, 2009 23:29 przez Zico63b, łącznie zmieniany 1 raz.



metalizer78
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 150
Rejestracja: ndz maja 17, 2009 20:43
Lokalizacja: trzebinia

Post autor: metalizer78 » pn maja 18, 2009 18:40

Zico63b pisze:Takie objawy wskazują na "padanie" elektroniki a w tym obwodzie jest tylko jedno takie coś: brzęczyk 36 - popukaj, podociskaj lub wymień na czas jakiś z kolegą.
dzięki dziś dotłem tego i działa.

[ Dodano: 18 Maj 2009 19:56 ]
Zico63b pisze:Takie objawy wskazują na "padanie" elektroniki a w tym obwodzie jest tylko jedno takie coś: brzęczyk 36 - popukaj, podociskaj lub wymień na czas jakiś z kolegą.
Dzięki poruszałem dziś i działa tylko poruszałem takie coś pod kierownicą nawet nie odkręcałem tego podejrzewam że tam są te wszystkie styki,ale działa mi już i to właśnie robiło mi zwarcie bo było niedociśnięte.



Jarowo
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 759
Rejestracja: pt kwie 04, 2008 12:08
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Jarowo » pn maja 18, 2009 20:13

metalizer78, a skąd się takie ustrojstwo wzięło w twoim mk3? Fabryka raczej takich nie zakładała


JaroW

metalizer78
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 150
Rejestracja: ndz maja 17, 2009 20:43
Lokalizacja: trzebinia

Post autor: metalizer78 » pn maja 18, 2009 20:18

Jarowo pisze:metalizer78, a skąd się takie ustrojstwo wzięło w twoim mk3? Fabryka raczej takich nie zakładała
no wiesz ten brzęczek mi nie działał od świateł ale tylko wtedy jak nagrzała mi sie karoseria a dziś dotknąłem przez taką szpare taką metalową kostke i działa mi juz wszystko.



Awatar użytkownika
Zico63b
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4241
Rejestracja: pt cze 06, 2008 21:45
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: Zico63b » pn maja 18, 2009 21:08

Ależ to seryjne wyposażenie większości wersji, tak częste iż jego brak jest powodem zdziwienia...



Jarowo
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 759
Rejestracja: pt kwie 04, 2008 12:08
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Jarowo » pn maja 18, 2009 23:12

Zico63b, jestem trochę zaskoczony, bo w mk3 spotykam się z tym pierwszy raz podobnie jak w Vento, ale twoja fotka wyjaśnia sprawę. Cóż człowiek cały czas się uczy.


JaroW

Awatar użytkownika
Zico63b
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4241
Rejestracja: pt cze 06, 2008 21:45
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: Zico63b » wt maja 19, 2009 00:16

Dorwij gdzieś na autozłomie taką "kostkę" i w 99% po włożeniu w gniazdo z wytłoczoną na skrzynce liczbą 9 ma zadziałać. Warunkiem dodatkowym są sprawne wyłączniki drzwiowe oświetlenia kabiny - gdy lampka gaśnie i zapala się po otwieraniu i zamykaniu drzwi to będzie grało!



Awatar użytkownika
Lipek81
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4677
Rejestracja: czw gru 01, 2005 12:20
Lokalizacja: Pruszcz Gdański
Kontakt:

Post autor: Lipek81 » wt maja 19, 2009 09:48

Zico63b pisze:Dorwij gdzieś na autozłomie taką "kostkę" i w 99% po włożeniu w gniazdo z wytłoczoną na skrzynce liczbą 9 ma zadziałać. Warunkiem dodatkowym są sprawne wyłączniki drzwiowe oświetlenia kabiny - gdy lampka gaśnie i zapala się po otwieraniu i zamykaniu drzwi to będzie grało!
- wręcz przeciwie, w 99% jeżeli nie miał tej kostki fabrycznie, to nie będzie działać. VW zaczał montować te brzęczki w mkIII od któregoś tam roku - wcześniej ich nie montował i instalacja pod nie też nie była przygotowana. W dziale FAQ jest szerzej na ten temat, proponuję przeczytać.



Awatar użytkownika
Zico63b
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4241
Rejestracja: pt cze 06, 2008 21:45
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: Zico63b » wt maja 19, 2009 14:04

*punkt jeden: Nie zaszkodzi spróbować;
*punkt dwa: Może go ktoś wcześniej "wyszabrował" z samochodu Kolegi Jarowo;
*punkt trzy: Nawet gdyby dwa poprzednie punkty nie zadziałały to cała sprawa sprowadza sie do doprowadzenia sygnału świateł pozycyjnych w dwa piny skrzynki bezpieczników a konkretnie we wtyki z tyłu skrzynki. Skrzynki są na 101% te same już od ostatnich modeli Golfów 2 z lat 1988 i wyżej.
W VW jest tak że wiele funkcji w niektórych modelach nie działa ale ich aktywacja sprowadza się do kilku połączeń, na ten przykład tempomat w TDI; czyli tu sprawa nie jest przegrana.



metalizer78
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 150
Rejestracja: ndz maja 17, 2009 20:43
Lokalizacja: trzebinia

Post autor: metalizer78 » wt maja 19, 2009 15:57

dzięki zico miałeś rację a tamten gość jarowo to sobie może pisać co chce ale ty miałeś rację jeszcze raz dzięki zwarć też już nie mam po prostu miałem tą kostkę niedociśniętą i jeszcze inną ale nie wiem jaką bo po prostu tak samo docisnąłem.Tak że problem mi się rozwiązał dzięki tobie.



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » wt maja 19, 2009 18:05

metalizer78, co do świetnej jakości pomocy jaką wielu forumowiczom udziela w sprawach elektryki Zico63b nie ma nikt wątpliwości z osób siedzacych na forum. Ale twoja krytyka dla jarowo nie jest specjalnie sluszna. Ani szczególnego błędu nie zrobił w odpowiedziach, ani nie chciał źle.
Więc daruj sobie tego rodzaiju teksty jak w poprzednim poście. Tych którzy pomogli nagradzasz punktem i przede wszystkim wyjaśnieniem problemu na końcu tematu. Wyjasnienie to jest również wystarczającym pstryczkiem w nos dla tych którzy nie mieli racji.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
Zico63b
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4241
Rejestracja: pt cze 06, 2008 21:45
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: Zico63b » wt maja 19, 2009 18:40

Cieszę się że układ działa.
Jednak co do obserwacji i uwag Kolegi Jarowo - są całkiem uzasadnione, choćby z tej prostej przyczyny, ze ten brzęczyk lubi się zepsuć, jest niebywale łatwo go wyjąć więc wiele z samochodów miało go fabrycznie (tak jak pisałem) ale teraz już nie ma (jak to opisał Kolega Jarowo) i wszystko gra!
Należy zawsze podchodzić z życzliwością do porad Kolegów, chcą dla nas jak najlepiej według stanu swej wiedzy. Nie trafili - trudno, chcieli dobrze, trafili - jeszcze lepiej i tym się kierować!
Dajmy sobie po :pub: (wirtualnie, oczywiście) i pokój!
Ostatnio zmieniony wt maja 19, 2009 18:41 przez Zico63b, łącznie zmieniany 1 raz.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 412 gości