Zakrywanie chłodnicy

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

GregorG
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 63
Rejestracja: ndz lis 06, 2005 21:02
Lokalizacja: Puck/Starzyno

Post autor: GregorG » czw sty 12, 2006 18:44

Słuchajcie ludziska, żeby zakończyć raz na zawsze temat kartonów i tym podobnych wynalazków. Rozumiem że każdy ma swoje patenty i chce jak najlepiej dla swego golfera, ale jest kilka kwestii:
- inżynierowie z VW nie przewidują i nie zalecają w żadnej instrukcji - zakrywania chłodnicy

- u mnie po wymianie termostatu, uzyskuje 90 st. po przejechaniu 5 km i to niezależnie czy na dworze jest +2 , czy -10 zawsze jest tak samo - przejeżdzam te 5 km i wskaźnik jest już na 90 st.

- termostat jest tak skonstruowany jest cały czas pracuje tzn raz trochę otworzy duży obieg , to znów domknie , a to wszystko po to aby ciecz chłodząca na bloku miała cały czas 90 st.

- przez takie działanie termostatu często się zdarza że duży obieg wcale się nie otwiera nawet po 15 km jak srawdzam dolną rurę do chłodnicy i jest zimna i właśnie w tym przypadku gdy ciecz wogóle nie biegnie przez chłodnicę - zakrywanie jej kartonem jest bez sensu

- a w przypadku gdy damy ostro w pędzel , albo stoimy w korku, duży obieg się otwiera - nagrzewa się do momentu gdy zadziała wiatrak - a tu zonk przód chłodnicy zatkany kartonem i nie ma przewiewu. Dopiero wtedy silnik może dostać gorączki - bo wiatrak nie potrafi go odpowiednio schłodzić.

Uważam że takie eksperymenty - pomimo dobrych chęci mogą nam zaszkodzić.

Pozdrawiam



Awatar użytkownika
Bart
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 2241
Rejestracja: wt lis 22, 2005 18:49
Lokalizacja: Ostróda
Auto: SS2 TSI
Silnik: CDAA
Kontakt:

Post autor: Bart » czw sty 12, 2006 18:46

Takie patenty stosuje się w Żukach, Fiatach 125p, Jelczach itp.


:okej:

Tomasz Żaguń
Forum Master
Forum Master
Posty: 1550
Rejestracja: ndz paź 03, 2004 22:53
Lokalizacja: Zielona Góra

Post autor: Tomasz Żaguń » czw sty 12, 2006 19:27

bartvw :pub: :pub: :pub: :okej: Popieram



Awatar użytkownika
Adamtd
VW Baron
VW Baron
Posty: 3346
Rejestracja: pt maja 06, 2005 13:37
Lokalizacja: okolice Krakowa

Post autor: Adamtd » czw sty 12, 2006 19:30

bartvw pisze:Takie patenty stosuje się w Żukach, Fiatach 125p, Jelczach itp.
i polonezach bo w garażu został mi jeszcze taka ładna guma na atrape (z regulowanymi otworami nawet)



Awatar użytkownika
Bart
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 2241
Rejestracja: wt lis 22, 2005 18:49
Lokalizacja: Ostróda
Auto: SS2 TSI
Silnik: CDAA
Kontakt:

Post autor: Bart » czw sty 12, 2006 21:28

Adamtd pisze:
bartvw pisze:Takie patenty stosuje się w Żukach, Fiatach 125p, Jelczach itp.
i polonezach bo w garażu został mi jeszcze taka ładna guma na atrape (z regulowanymi otworami nawet)
Mój wujek ma taką w poldku !


:okej:

Awatar użytkownika
dziejo
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 8880
Rejestracja: pn lis 14, 2005 02:40
Lokalizacja: Kantorowice
Silnik: AFN

Post autor: dziejo » pt sty 13, 2006 14:09

A SPOTKALIŚCIE się drodzy uzytkownicy mk3 że na chłodnicy są żaluzje?????????????????? patrząc od przodu po lewej stronie wystarczy bprzeciągnąć palcem z dołu do góry a wszystko będzie jasne jednak producent przewidział rózne pory roku prawda? zobaczcie sami jesli chodzi o diesel tego raczej nie ma ale benzynowce napewno niemam fotki .

[ Dodano: Pią Sty 13, 2006 13:10 ]
jescze jedno ŻADNYCH kartonów !!!!!!!!!!!!!! :mlotek: :mlotek: :mlotek: :mlotek:



Awatar użytkownika
pico
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 134
Rejestracja: czw sie 04, 2005 00:34
Lokalizacja: pomorskie
Kontakt:

Post autor: pico » pt sty 13, 2006 22:24

ZAPOMNIJ O ZASŁANIANIU CHŁODNICY.TO JEST TAK ZROBINE ŻE JAK JEST WSZYSTKO OK Z UKŁADEM TO NIE TRZEBA NIC ZASŁANIAĆ.MAM SILNIK 1,4(NAGRZEWA SIE WOLNO)PRZY MINUS 10 STOPNI PO 6-7 KM MAM 80 STOPNI A O 10 KM 85-90 STOPNI



hektopaskal
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 64
Rejestracja: wt gru 21, 2004 15:15
Lokalizacja: Białystok

Post autor: hektopaskal » pt sty 13, 2006 23:35

Tez mysle ze zakrywanie chlodnicy nie ma za bardzo sensu, ale pare razy widzialem rozne Fabie z takimi ciekawymi, plastikowymi oslonami na atrape chlodnicy montowanymi na zewnatrz. Co o tym powiecie? Tylko bajer?



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 391 gości