Gong w kamień :/

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
aquarius25
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: czw gru 11, 2008 08:16
Lokalizacja: Góra
Kontakt:

Gong w kamień :/

Post autor: aquarius25 » ndz maja 17, 2009 17:03

Zaliczyłem gonga w kamień lewą strona i myślałem, że zahaczyłem tylko o mocowanie wahacza jednak przy przyspieszaniu coś strasznie chrobocze mi pod machą i nie wiem co to może być, a obawiam sie że skrzynia poszła...
P.S ten drążek (wałek) który idzie od skrzyni i jest na nim przegub do koła lewego mógł "wyskoczyć" lub sie poluzować w skrzyni?? Prosze o pomoc :((



Awatar użytkownika
Sztomel
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5667
Rejestracja: czw wrz 20, 2007 23:10
Lokalizacja: Rybnik

Post autor: Sztomel » ndz maja 17, 2009 17:11

aquarius25 pisze:P.S ten drążek (wałek) który idzie od skrzyni i jest na nim przegub do koła lewego mógł "wyskoczyć" lub sie poluzować w skrzyni??
zaczekaj, muszę tylko przekierować teleskop Hubble'a to zobaczę - tylko nie wstawiaj samochodu do garażu bo nie będę nic widział :goof:

aquarius25 czy to tak ciężko podnieść samochód na lewarku (jak nie masz kanału) i samem zobaczyć gdzie są ślady po najechaniu na kamień i co na pierwszy rzut oka wygląda na uszkodzone, jakby wypadła Ci półoś napędowa to dalej byś nie pojechał. Jak my to mamy stwierdzić zza monitorów, no pomyśl.
Ostatnio zmieniony ndz maja 17, 2009 17:15 przez Sztomel, łącznie zmieniany 2 razy.


Obrazek

Awatar użytkownika
aquarius25
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: czw gru 11, 2008 08:16
Lokalizacja: Góra
Kontakt:

Post autor: aquarius25 » ndz maja 17, 2009 17:15

Slady po "gongu" są zarówno na skrzyni tzn. na łączeniu skrzyni i silnika jak i na półosi napędowej a luzów nie wyczuwam, ake zgodnie z Twoimi "sugestiami" wieczorem na kanał wjade.... P.S jaki koszt naprawy wchodzi w gre gdyby to jednak była półoś??



Awatar użytkownika
Sztomel
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5667
Rejestracja: czw wrz 20, 2007 23:10
Lokalizacja: Rybnik

Post autor: Sztomel » ndz maja 17, 2009 17:18

kosztów nie znam ale w pierwszej kolejności postawiłbym przód samochodu na klockach ale pewnie aby się nie stoczył i po uruchomieniu silnika włączył jakiś bieg lekko obciążając pedał przyspieszenia a sam zerknij spod kanału jak się zachowują elementy napędu i czy półoś nie ma bicia - możliwe, że ją skrzywiło, tylko nie rób tego w garażu z zamkniętymi drzwiami bo na wieniec się trzeba będzie Tobie poskładać :chytry:
Ostatnio zmieniony ndz maja 17, 2009 17:20 przez Sztomel, łącznie zmieniany 1 raz.


Obrazek

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 246 gości