K-Jetronika w Golfie

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Giant
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: pt sty 13, 2006 10:07
Lokalizacja: Sieradz
Kontakt:

K-Jetronika w Golfie

Post autor: Giant » pt sty 13, 2006 18:02

Witam mam Golfa II 1.8 GTI 130KM Pomałych przerubkach i mam problem samochodzik nie chce odpalać pompa paliwowa strasznie głośno chodziła to ją wymieniłem ale i tak nie chce odpalać to odpowietrzylem cały układ paliwowy i do tego K-Jetronika dochodzi paliwo ale on juz nie chce podawać dalej powyjmowałem wtryski i zauważyłem ze jak odpalam to pryska na Tłoki przez 2s i przestaje Ludzie POMOCY!!!!!! pytałem sie o nową część to mi powiedzieli 3500zł tragedia Prosze o pomoc co sie stało ??????? czekam na odp podam też maila tonek31@interia.pl



Awatar użytkownika
homsky
VW Baron
VW Baron
Posty: 3307
Rejestracja: pt lis 11, 2005 20:03
Lokalizacja: Nowa Ruda

Post autor: homsky » pt sty 13, 2006 18:13

potrzebujesz dobrego mechanika bo na tych mechanicznych wtryskach naprawde nie wiele ludzi się naprawde dobrze zna , mechanikom najłatwiej powiedzieć wymień cała instalacje wtryskową i będzie dobrze , tak to każdy głupi potrafi.
Z tego co pisesz to przez 2s podaje paliwo tak zwaną dawke rozruchową a potem nic, wygląda mi to na coś z układem sterującym , jest to układ czysto mechaniczny, przepływomierz powinien sie odchylać pod wpływem przepływu zasysanego powietrza i sterować zaworkami w rozdzielaczu paliwa, wyglada że w tym miejscu nie jest puszczane paliwo to wtryskiwaczy, ale to musi ustalić naprawde dobry fachman!
Możesz poszukac jakis używany kompletny rozdzielacz paliwa gdzies w autogiełdzie albo allegro i napewno nie bedzie to 3500zł !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!



Giant
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: pt sty 13, 2006 10:07
Lokalizacja: Sieradz
Kontakt:

Post autor: Giant » pt sty 13, 2006 18:18

Nawet w Audi mam to samo to założyłem rozdzielacz od forda i działa ale nie do konca przy odpalaniu szarpie strasznie autem i mam jeszcze pytanie czy komputer ma coś do tego bo jest tam jakiś komputer i przewody odchodzą od komputerka i dochodza do rozdzielacza



mozik1
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 79
Rejestracja: ndz lut 13, 2005 01:39
Lokalizacja: ostrowiec świętokrzyski

Post autor: mozik1 » pt sty 13, 2006 18:26

witam. a przekaźnik od pompy ok? umnie też w scirocco z K-JET byly jaja. przekaźnik 62 i jeszcze dwa 35, bo też już miałem pompy zmieniać. jak coś to polecam książkę ZASILANIE WTRYSKOWE BENZYNĄ Jurgena Kasedorfa. mam troche wysyłam na mail. pozdrowionka



Awatar użytkownika
homsky
VW Baron
VW Baron
Posty: 3307
Rejestracja: pt lis 11, 2005 20:03
Lokalizacja: Nowa Ruda

Post autor: homsky » pt sty 13, 2006 18:32

Giant pisze: mam jeszcze pytanie czy komputer ma coś do tego bo jest tam jakiś komputer i przewody odchodzą od komputerka i dochodza do rozdzielacza
nie znam dokładnie K-Jetronica i nie chciałbym nikogo wprowadzać w błąd, ale napewno wielkość dawki paliwa musi być też sterowana w zalezności od temperatury silnika i z tąd te przewody idące do rozdzielacza, nie wiem czy twój GTI ma sonde lambda , bo gdyby tak to tez musiała by ona za posrednictwem komputera sterować dawką paliwa podawana przez rozdzielacz - także te przewody idące do rozdzielacza tez niosą ze soba jakieś sygnały!



mozik1
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 79
Rejestracja: ndz lut 13, 2005 01:39
Lokalizacja: ostrowiec świętokrzyski

Post autor: mozik1 » pt sty 13, 2006 18:36

p.s. jak masz czas to wciśnij lekturę na forum. może jeszcze komuś się przyda



Awatar użytkownika
homsky
VW Baron
VW Baron
Posty: 3307
Rejestracja: pt lis 11, 2005 20:03
Lokalizacja: Nowa Ruda

Post autor: homsky » pt sty 13, 2006 18:37

mozik1 pisze: jak coś to polecam książkę ZASILANIE WTRYSKOWE BENZYNĄ Jurgena Kasedorfa. mam troche wysyłam na mail. pozdrowionka
wpadła mi pare lat temu ta książka w ręce i faktycznie dośc bogato opisane były tam wtryski mechaniczne Boscha , miedzy innymi tez K-Jetronic, warto zasięgnąć do Jurgena



Awatar użytkownika
KR!S
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: pt sie 26, 2005 09:20
Lokalizacja: Mannschaft Krosno
Kontakt:

Post autor: KR!S » pt sty 13, 2006 20:05

Giant pisze:Witam mam Golfa II 1.8 GTI 130KM
Golf 129KM (PL) miał Ke!


[b]Zapraszam na www.strefagti.pl[/b]

[img]http://members.lycos.co.uk/vwkrosno/podpis-vw.jpg[/img]

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 357 gości