Dymi na bialo

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Krzysztof Oni
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: wt gru 06, 2005 18:00
Lokalizacja: Lublin

Dymi na bialo

Post autor: Krzysztof Oni » pt sty 13, 2006 12:25

Czesc,pytanie dotyczy auta mojej zony.Ma corse 1.4 16V,bez gazu.Samochod chodzil bez zarzutu,nie bral oleju,ale po tym jak postal ponad 2 tygodnie bez jazdy zaczal kopcic gestym bialym dymem.Czy ktos mial taki przypadek,zeby po dluzszym postoju auto mu zaczelo cudowac?chyba ,ze to zbieg okolicznosci i cos w silniku kleknelo



Awatar użytkownika
Adamtd
VW Baron
VW Baron
Posty: 3346
Rejestracja: pt maja 06, 2005 13:37
Lokalizacja: okolice Krakowa

Post autor: Adamtd » pt sty 13, 2006 12:27

Jak dlugo był nieużywany to dużo wody zebrało się w układzie wydechowym i teraz odparowuje - to pierwsza nasuwająca się sugestia


jest już nas troje i dlatego nie mam czasu odwiedzać formu.....

bodzio_j
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3850
Rejestracja: sob lip 09, 2005 10:05
Lokalizacja: Skawina
Kontakt:

Post autor: bodzio_j » pt sty 13, 2006 12:41

Auto wcale nie musi długo stać niepalone. Jest zima i z rury leci para, objaw zupełnie normalny.



Awatar użytkownika
TAZ
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 6292
Rejestracja: pn sie 23, 2004 21:35
Lokalizacja: PRL- Świętokrzyskie
Kontakt:

Post autor: TAZ » pt sty 13, 2006 13:27

Normalny obajaw, nic nie ruszaj, przejedź kilkanaście kilometrów i zobacz co będzie. W tych corsach jedyna wadliwa część to czujnik recyrkulacji par paliwa, ale silnik by zaczoł głupieć.



Awatar użytkownika
DR_9735
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 29
Rejestracja: pn sty 02, 2006 17:10
Lokalizacja: Crackuff

Post autor: DR_9735 » pt sty 13, 2006 14:02

To generalnie oznacza ze woda dostala sie do oleju. Mozesz to sprawdzic pod kurkiem wlewu oleju. Jak masz taka bialo-zolta maz na korku, to znaczy ze masz wode w oleju. To nie musi byc nic strasznego. Jak autko postalo na mrozie to mogla byc wilgoc z powietrza. Wersji pesymistycznej nie bede tutaj przytaczal :hehe: bo zapewne nie dotyczy. Pewnie jezdzisz tylko krotkie dystanse i silnik nie zdazy sie rozgrzac i odparowac. Sugerowalbym dluzsza trase.



dukem
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 687
Rejestracja: wt lis 30, 2004 14:46

Post autor: dukem » pt sty 13, 2006 14:33

U mnie przyszla zima i mam to samo ze dopoki silnik sie nie nagrzeje to dymi sie jak z autobusu tyle ze na bialo...5-10 minut jazdy i jest w porzadku...ale rozejrzyj sie po samochodach do okola- co drugi tak dymi...nie ma co sie stresowac...a jak Twoj postal troche to tym bardziej musi porzadnie wyschnac...trasa i przejdzie...bo jak bedziesz jezdzil tylko krotkie odcinki po miescie to bedziesz mial tak jak u mnie- ze do wiosny nie wyschnie...



Krzysztof Oni
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: wt gru 06, 2005 18:00
Lokalizacja: Lublin

Post autor: Krzysztof Oni » pt sty 13, 2006 16:59

dziekuje za rady,zona rzeczywiscie jezdzi na krotkich dystansach,po 5-10 km,jeszcze zaobserwowalem ze zaraz po uruchomieniu kapie z rury i nie kopci ,dopiero jak sie troche rozgrzeje zaczyna dawac z rury na bialo,jutro przejade wiecej kilometrow i zobacze czy beda zmiany,pod korkiem oleju brak znakow plynu chlodniczego choc ze zbiorniczka go troch ubylo,mam nadzieje ,ze to w trakcie normalnej eksploatacji.Pozdrawiam i jeszcze raz dziekuje.oni



dukem
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 687
Rejestracja: wt lis 30, 2004 14:46

Post autor: dukem » pt sty 13, 2006 22:56

Mi na poczatku zimy zawsze troche ubywa, dolewam tak z 50ml i do nastepnej zimy wystarcza...a skoro kapie woda to napewno chodzi o wilgoc...



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 191 gości