Drapanie podczas hamow. na niskich obrotach. Proszę o pomoc.

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

jako117
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: czw kwie 09, 2009 12:50
Lokalizacja: poznań

Drapanie podczas hamow. na niskich obrotach. Proszę o pomoc.

Post autor: jako117 » sob maja 16, 2009 14:42

Witam, mam następujący problem w moim golfie: Przy hamowaniu na niskich obrotach coś huczy (drapie) w prawym kole. I mam pytanie co to może być? Według mnie są to albo klocki albo przeguby, ale jakby były to klocki to zmniejszyła się by skuteczność hamulców(hamulce hamują bardzo dobrze), a jak byłby to przeguby to chyba byłoby słychać stuki (tylko że to nie są stuki, lecz drapanie) :grin: Proszę o pomoc. :crazy:
Ostatnio zmieniony sob maja 16, 2009 14:43 przez jako117, łącznie zmieniany 1 raz.



Steryd126
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 645
Rejestracja: pn lis 21, 2005 21:01
Lokalizacja: Petrykozy, Pabianice
Kontakt:

Post autor: Steryd126 » sob maja 16, 2009 15:03

Według mnie przeguby raczej da sie odczuc podczas ruszania, przy ostrzejszym ruszeniu powinien stukac jesli jest słaby. Ile zrobiłes po wymianie klockow kilometrow?? jesli juz sporo to raczej ja bym na nie stawiał, najprosciej skrec kołami , zdejmij z prawej i zobacz jak sie maja klocki, czasami wygladają w miare ok ale po zdjeciu potrafią sie pokruszyc. Ja zmikeniałem u siebie niedawno klocki i tarcze, na oko jeszcze bym z pare tysiecy zrobił ale jak zdjąłem , okazały sie lipne. jezeli bedą rowki na tarczy to proponuje tez je zmienic bo klocki sie szybko zedrą. na hamulcach nie można oszczędzac . pozdro



jako117
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: czw kwie 09, 2009 12:50
Lokalizacja: poznań

Post autor: jako117 » sob maja 16, 2009 22:06

A no racja, prawy klocek zjechany do metalu. Teraz muszę jak najszybciej go wymienić. Dzięki za podsunięcie rozwiązania.
PS. samochód nowo kupiony wiec nie wiem ile zrobił od wymiany klocków :grin:



metalizer78
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 150
Rejestracja: ndz maja 17, 2009 20:43
Lokalizacja: trzebinia

Post autor: metalizer78 » ndz maja 17, 2009 21:55

golfy to dobre auta ale ostatnio mam dziwny problem i proszę was bardzo żebyście mi pomogli jak dacie rade przy hamowaniu słychać taki dziwny stuk to jest tylko raz auto normalnie hamuje nigdzie mnie nie ściąga i ten stukot jest nie zawsze po prostu jak mu sie zachce to stuknie wczoraj odebrałem autko od mechanika oczywiście mam swojego mechanika i zawsze tylko on mi robi z autkiem wymienił mi amortyzatory z przodu bo miałem bardzo juz zużyte nawet mega bardzo i wymienił mi tak że łożyska i posprawdzał wszystkie luzy i nic sie nie dopatrzył no i do dziś nic mi nie stukało ale znowu coś podczas hamowania stuknie sobie raz a jak nacisne drugi raz pedał hamulca tak zwane pulsacyjne to juą nie stuka to jest taki odgłos jak w maluchu gdy rozrusznik jest rozwalony a chce sie auto odpalić to jest wtedy takie stuk stuk.przy skręcaniu też nic nie stuka i przy ruszaniu z miejsca też nie ani jak cofam to też nic nie stuka i to stukanie jest tylko przy małych prędkościach np.40km/h powyżej już nic nie stuka proszę was jak ktoś coś wie na ten temat to niech mi odpisze,Na stacji diagnostycznej też byłem i słyszeli ten stuk ale patrzyli i nic sie nie dopatrzyli powiedzieli że nic mi sie nie urywa luzów nie mam żadnych było sprawdzane wczoraj klocki też mam dobre.Czekam na odpowiedź.Golf 3 1.6 benzyna.Normalnie dręczy mnie to cały czas. :crazy: :crazy:
Ostatnio zmieniony ndz maja 17, 2009 22:17 przez metalizer78, łącznie zmieniany 1 raz.



jako117
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: czw kwie 09, 2009 12:50
Lokalizacja: poznań

Post autor: jako117 » pn maja 18, 2009 09:38

metalizer78, ja niewiele pomogę, bo nie mam jeszcze doświadczenia, ale wiem tyle, że jak słychać stuki to najprawdopodobniej przeguby.
Poczytaj sobie ten artykuł może on Ci w czymś pomoże: http://www.motofakty.pl/artykul/przegub ... owe_2.html



jez
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 29
Rejestracja: ndz paź 21, 2007 10:37
Lokalizacja: Bytom

Post autor: jez » pn maja 18, 2009 10:23

metalizer78 pisze:rade przy hamowaniu słychać taki dziwny
Kolego chyba wiem o jaki dźwięk Ci chodzi. Pojawia się on na początku hamowania. Kie musisz się nim specjalnie przejmować bo wywołuje go ruch tłoczka w zacisku - zmienia sie pozycja klocka i przez chwile jest takie puknięcie. Masz racje ze to jest sporadyczne zwykle.
Możliwe ze tarcza ci Się wykrzywiła albo w którym miejscu Ci zaszło rdzą. Proponuję kontrolę organoleptyczna, jak nic nie wydumasz to ściagnij klocki weź pilnik odpal podniesione auto na jedynce i popraw krawędzie tarczy. Zobacz tez czy klocki są równo zebrane.


"Amerykańskie światła mijania są symetryczne, czyli świecą zgodnie z logika na wprost. Europejskie muszą mieć zarys asymetryczny. Strumień światła po prawej stronie jest odchylony w prawo, aby auta mogły oślepiać przechodniów i aby pobocze drogi było lepiej oświetlone niż jezdnia na wprost." :D

metalizer78
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 150
Rejestracja: ndz maja 17, 2009 20:43
Lokalizacja: trzebinia

Post autor: metalizer78 » pn maja 18, 2009 18:51

jez pisze:
metalizer78 pisze:rade przy hamowaniu słychać taki dziwny
Kolego chyba wiem o jaki dźwięk Ci chodzi. Pojawia się on na początku hamowania. Kie musisz się nim specjalnie przejmować bo wywołuje go ruch tłoczka w zacisku - zmienia sie pozycja klocka i przez chwile jest takie puknięcie. Masz racje ze to jest sporadyczne zwykle.
Możliwe ze tarcza ci Się wykrzywiła albo w którym miejscu Ci zaszło rdzą. Proponuję kontrolę organoleptyczna, jak nic nie wydumasz to ściagnij klocki weź pilnik odpal podniesione auto na jedynce i popraw krawędzie tarczy. Zobacz tez czy klocki są równo zebrane. Cześć dzięki za porade ale to juz zrobiłem i to nie to ale jak byś wiedział cos na ten temat... wyłączam silnik wrzucam wsteczny bieg i gdy wyrzucam juz na luz to jest właśnie taki stukot co to może być???? i czy kosztowna jest naprawa?i czy moge z tym jeździć?



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 430 gości