2E gaśnie, szarpie,

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

heros
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 23
Rejestracja: czw maja 14, 2009 22:30
Lokalizacja: z domu

Post autor: heros » pt maja 15, 2009 23:24

niby pasek na znakach jutro posprawdzam i pokręce zapłonem

ale wiadomo że to co kupiłem już dobre bo takto nic nie wiadomo było co, kilka żeczy już odpadło, a i jak na ciepłym wyjme silniczek i ztkam te dziury to itak gaśnie i faluje a na zimnym tego nie robił, jutro zprawdze jak bedzie zimny

[ Dodano: 15 Maj 2009 21:39 ]
na szrocie stoi cały passek to można kupować ale już nie wiem co, kompa ma innego bo ma wtryskiwacz rozruchowy a umnie nie ma



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » sob maja 16, 2009 11:16

jak jest tanio to wyrwij temu paskowi na wszelki wypadek jeszcze całą listwę wtryskiwaczy. 120 zeta maks powinieneś dać. Co do komputera, podejrzewam że brak wtryskiwacza nie będzie przezkadzał. Tyle czasu już poświęcasz to na próbe możesz podłączyć.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

heros
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 23
Rejestracja: czw maja 14, 2009 22:30
Lokalizacja: z domu

Post autor: heros » sob maja 16, 2009 11:42

za silniczek krokowy dałem 80zeta a za przepływke anyt wybuch do gazu, mikser, czujniczek ten temperatury zwenętrznej dałem 150zł policzył za samą przepływke bo bo z górną obudową filtra dał nie chciało mu sie odkręcać,

lekko mi dymi pewnie olej silnik wcina, poniżej 2tys obr szarpie puszczę gaz to gaśnie i jak jade na równym gazeie jak mu deptam to sie wkręca ładnie i ciągnie,

prędzej kompa i ten silnik bym kupił z instalacją i przełożył i może by chodziło hehe ciekawe ile by chcieli bez skrzyni

[ Dodano: 16 Maj 2009 11:44 ]
tanten silnik na gazie chodził to wtryski nie wiadomo



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » sob maja 16, 2009 11:56

za przeływkę bardzo tanio. Z wtryskami to może przesadzam że tak się psują od gazu, ale akurat miałem to w aucie żonki, tyle że prędzej na skutek plucia po nich olejem z powodu starych gumek na zaworach.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

heros
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 23
Rejestracja: czw maja 14, 2009 22:30
Lokalizacja: z domu

Post autor: heros » sob maja 16, 2009 13:21

no od stania pewnie stwardniały, rozebrałem rozrząd i chyba jest o ząbek walnienty ale musze w książce sprawdzić gdzie dokładnie dolny wał ma być o jak na skrzyni patrze na wypustke to chyba wałek o ząbek trzeba do przodu, zapłonem kręciłem i nic



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » sob maja 16, 2009 13:25

znak na kole pasowym wału nakładasz ze znakiem koła walka pośredniego, znak na kole rozrządu (ten od zewnątrz) na znak na pokrywie rorządu


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

heros
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 23
Rejestracja: czw maja 14, 2009 22:30
Lokalizacja: z domu

Post autor: heros » sob maja 16, 2009 14:41

jak patrzeć na ten znak w skrzyni to te na pasku nigdzie nie pasują mi,
kole u góry jak ustawie na skrzyni to wychodzi znak na ten po lewej a wycięcie na kole jest tam gdzie znak po prawej,

[ Dodano: 16 Maj 2009 15:39 ]
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Ostatnio zmieniony sob maja 16, 2009 15:43 przez heros, łącznie zmieniany 2 razy.



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » sob maja 16, 2009 15:40

heros, poszukaj juz o tym, było setki razy z fotkamii rysunkami.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

heros
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 23
Rejestracja: czw maja 14, 2009 22:30
Lokalizacja: z domu

Post autor: heros » sob maja 16, 2009 15:42

Paweł Marek pisze: plucia po nich olejem z powodu starych gumek na zaworach.
pewnie mam to samo ale mi rozpylają ładnie


przestawiłem o ząbek, wałek i na bęzynie lipa a nagazie tak ładnie chodzi na wolnych że aż szkoda gasić nic nie szarpie tylko szumi jak nówka,

chyba to wtryski ale pewnie szrot już zamknięty a niechce na marno 100km robić i w dodatku nim bym musiał jechać bo wszystcy sie rozjechali gdzieś hehe
Ostatnio zmieniony sob maja 16, 2009 15:43 przez heros, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » sob maja 16, 2009 16:04

heros pisze:przestawiłem o ząbek, wałek i na bęzynie lipa a nagazie tak ładnie chodzi na wolnych że aż szkoda gasić nic nie szarpie tylko szumi jak nówka,
no ale to pewien sukces bo już wiadomo mniej wiecej co szukać, filtra paliwka byś wymienił jeszcze, nawet profilaktycznie


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

heros
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 23
Rejestracja: czw maja 14, 2009 22:30
Lokalizacja: z domu

Post autor: heros » sob maja 16, 2009 16:14

pompa paliwa filtr odpada nowe, a i jak odepne opaske od wężyka to ciśnienie tryska pomięczy wężykiem a tym krudzcem więc ciśnienie dobre



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » sob maja 16, 2009 16:56

Ale wiesz tam ma być 3 atmosfery, a tryskało będzie już przy jednej, jak się już wszystkiego szuka to i tą rzecz trzeba by sprawdzić.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

heros
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 23
Rejestracja: czw maja 14, 2009 22:30
Lokalizacja: z domu

Post autor: heros » ndz maja 17, 2009 00:24

doszedłem, że po przestawieniu psaka na Pb jest mulniejszy i pow 4 tys obr już nie ma mocy chyba, że te GTI tak mają, no i gaśnie jak gasł na bęzynie,

na gazie nie gaśnie ale też tak jak mu nie przegazuje to na małych obrotach przymulony bo powinien na 2 bez gazu iść a on tak poszarpuje dopiero na obrotach idzie,



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » ndz maja 17, 2009 07:07

heros, no nie coś jest nie tak, nie może być bardziej mulasty przy dobrym ustawieniu. Pytanie czy poprawiłeś ustawienie zapłonu po poprawce rozrządu, bo jeśli nie to najpierw to zrób lampą stroboskopową. Ale jeśli zapłon jest ok a silnik mulasty bardziej się zrobił to znaczy żez tym rozrządm jest coś nie tak.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 306 gości