Stukanie na nierównościach tył

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
M4N14K
Żonkoś
Żonkoś
Posty: 1017
Rejestracja: pn maja 04, 2009 09:45
Lokalizacja: CG/GDA
Kontakt:

Stukanie na nierównościach tył

Post autor: M4N14K » sob maja 16, 2009 15:26

Tak jak w temacie, puka stuka z tyłu. Jestem kompletnym laikiem i nie wiem co to??
Jak sprawdzić czy amorki są ok?? Dodam że nie buja.
A jeśli to jakieś gumy to proszę napiszcie jakie bo też nie wiem co tam może byś i jak to się fachowo nazywa. Mile widziane orientacyjne ceny naprawy.
Golf III 1.8 CL 3 furtki


Obrazek

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » sob maja 16, 2009 15:38

skoro jak przyznajesz jesteś laikiem to skocz na diagnostykę, za 20 zeta będziesz wiedział. Prawdopodobnie tuleje tylnej belki. Kosztują po 35-40 zeta x2 plus robocizna 100-200 zeta


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
xhat
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 65
Rejestracja: pt mar 20, 2009 09:37
Lokalizacja: Kamienna Góra
Kontakt:

Post autor: xhat » sob maja 16, 2009 15:41

słuchaj przyczyn może być kilka:)
1.sprawdź jak ci idzie wydech być może któraś guma pękła-spadła lub po prostu rdza go zjadła i rura stuka o podłoge
2.sprawdź amorki lub ich dokręcenie u góry i z dołu (nieraz ktoś zapomina dokręcić)
3. jeżeli czujesz że tył auta tak jakby ci uciekał to warto zobaczyć na gumy tylnej belki:)
4.jeżeli masz z tyłu tarcze to być może klocki hamulcowe

to tyle z mojej strony:)pozdrawiam i powodzenia


Było mkII AFN+ 198KM/381NM
Polo 86c KR ITB

Awatar użytkownika
M4N14K
Żonkoś
Żonkoś
Posty: 1017
Rejestracja: pn maja 04, 2009 09:45
Lokalizacja: CG/GDA
Kontakt:

Post autor: M4N14K » sob maja 16, 2009 15:47

Sprawdzę jak będę miał możliwość wjazdu na kanał, jeśli to by były te tuleje to git 35x2=70 i wymienię sam więc robocizna odpadnie.
Wujas będzie może miał chwile w poniedziałek to mi zdiagnozuje (chyba) ale w razie czego już wiem na co zwrócić uwagę.

Poinformuje co i jak było i ile wyszło.

Pozdro


Obrazek

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » sob maja 16, 2009 15:56

M4N14K pisze:wymienię sam
poczytaj sobie wpierw na forum bo sa to najgorsze ze wszystkich elementów podwozia części do wymiany, i bez jako tako wyposażonego warsztatu nie zabieraj się za to.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Sławek DWR
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 31
Rejestracja: pt sty 16, 2009 23:14
Lokalizacja: Sobótka
Kontakt:

Post autor: Sławek DWR » sob maja 16, 2009 16:13

Paweł Marek pisze:
M4N14K pisze:wymienię sam
poczytaj sobie wpierw na forum bo sa to najgorsze ze wszystkich elementów podwozia części do wymiany, i bez jako tako wyposażonego warsztatu nie zabieraj się za to.


ja wczoraj wymieniałem te tuleje i powiem ci że z lewej strony było nie wesoło zajeło mi to ponad dwie godzinki natomiast prawa strona była skończona po 45 minutach, jeśli masz jakieś pojęcie o wymianie tych lub podobnych tuleji to wymień sam a jeśli nie to oddaj auto do warsztatu to będzie najlepsze rozwiązanie.



Awatar użytkownika
M4N14K
Żonkoś
Żonkoś
Posty: 1017
Rejestracja: pn maja 04, 2009 09:45
Lokalizacja: CG/GDA
Kontakt:

Post autor: M4N14K » sob maja 16, 2009 16:20

Sławek DWR, Podrzuć cenę tych tulejek.
Wymienię sam ale w warsztacie samochodowym wujasa. Dziś go nie ma ale prawdopodobnie wróci jutro wieczorkiem, wiec w poniedziałek sprawdzę czy to to i od razu zabiorę się za robotę (pod okiem doświadczonego mechanika)


Obrazek

Sławek DWR
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 31
Rejestracja: pt sty 16, 2009 23:14
Lokalizacja: Sobótka
Kontakt:

Post autor: Sławek DWR » ndz maja 17, 2009 11:04

M4N14K pisze:Sławek DWR, Podrzuć cenę tych tulejek.
Wymienię sam ale w warsztacie samochodowym wujasa. Dziś go nie ma ale prawdopodobnie wróci jutro wieczorkiem, wiec w poniedziałek sprawdzę czy to to i od razu zabiorę się za robotę (pod okiem doświadczonego mechanika)


ja kupiłem po 30 złoty sztuka były tańsze ale sprzedawca ich nie polecał a 4złote to nie jest taka duża różnica.



Awatar użytkownika
M4N14K
Żonkoś
Żonkoś
Posty: 1017
Rejestracja: pn maja 04, 2009 09:45
Lokalizacja: CG/GDA
Kontakt:

Post autor: M4N14K » pn maja 18, 2009 23:47

Wujas ma warsztat i ma zniżkę w sklepie z częściami. Tuleje mam niedzielone (czyli po jednej na stronę) i kosztowały mnie 26zł sztuka (cena normalna 34zł). Wymieniam w sobotę o ile u wujasa kanał będzie wolny. No i sobie wszystko obejrzałem i wiem że po stronie lewej przez układ hamulcowy wymiana będzie przerąbana.
Może zrobię jakieś foty w trakcie wymiany to podrzucę.

No i oto fotki:
-sprawa polega na odkręceniu 4 śrób:
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
dla ułatwienia warto odkręcić sprężynę od regulatora siły hamowania i już można wyjmować tuleje (a raczej wybijać)
Obrazek Obrazek
no i teraz porównanie, nowe i stare
Obrazek Obrazek
-drugą stronę robi się identycznie a nawet łatwiej bo nie ma regulatora przez co jest lepsze dojście

No i niestety zauważyłem że amorki też będą do wymiany (już się pocą). Okazja na wsadzenie gwintu ale nie stać mnie więc będą jakieś przyzwoite ale też i niedrogie zwykłe amorki (oczywiście gumy i odboje też nowe).

- i amorki też wymienione:
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Teraz nic nie puka nic nie stuka
Ostatnio zmieniony pn cze 01, 2009 00:02 przez M4N14K, łącznie zmieniany 1 raz.


Obrazek

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 464 gości