Całkowity zanik prądu podczas jazdy

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Baryla
...
...
Posty: 963
Rejestracja: pt mar 21, 2008 21:57
Lokalizacja: Płock
Kontakt:

Całkowity zanik prądu podczas jazdy

Post autor: Baryla » pt maja 15, 2009 22:30

Witam. Mam taki kłopot z golfem mkII silnik RP. Podczas jazdy zanika całkowicie prąd tzn wyłącza się radio, obrotomierz, zegarek się zeruje, ginie iskra (tak wnioskuje ponieważ silnik zaczyna gasnąć) na około 1 sek i za chwilę wszystko wraca do normy. Sytuacja ta dzieje się na benzynie jak i na gazie. Od czego zacząć? Jutro przeczyszczę wszelkie miejsca gdzie jest przykręcana masa pod maską oraz kable na rozruszniku. Czy gdzieś jeszcze szukać?



Jarowo
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 759
Rejestracja: pt kwie 04, 2008 12:08
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Jarowo » pt maja 15, 2009 23:54

A co ze światłami?
Gdyby nie ten zegarek to bym napisał kostka stacyjki, a ponieważ piszesz o zegarku zasilanym plusem (30) i innych rzeczach zasilanych plusem (15) zacznij od klemy minus i połaszenia z masą, oraz klemy plus i połączeni pomiędzy nią a skrzynką bezpieczników. O radiu nie wspominam bo nie wiem jaki masz patent na jego podłączenie.


JaroW

ArthiD
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 24
Rejestracja: śr kwie 15, 2009 22:36
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: ArthiD » sob maja 16, 2009 01:46

A światła nie zaczęły ci czasem mocniej świecić?



Awatar użytkownika
chosen
Forum Master
Forum Master
Posty: 1266
Rejestracja: czw sty 04, 2007 01:25
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Post autor: chosen » sob maja 16, 2009 02:57

moze poprostu klema nie dokręcona i czasami rozłącza...


Moje mk2 g60
viewtopic.php?f=87&t=402388" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrazek

Baryla
...
...
Posty: 963
Rejestracja: pt mar 21, 2008 21:57
Lokalizacja: Płock
Kontakt:

Post autor: Baryla » sob maja 16, 2009 08:20

Jarowo pisze:A co ze światłami?
ArthiD pisze:A światła nie zaczęły ci czasem mocniej świecić?
Właśnie nie wiem bo to stało się w dzień.
Jarowo pisze:O radiu nie wspominam bo nie wiem jaki masz patent na jego podłączenie.
radio idzie z pod bezpiecznika ze skrzynki który jest opisany RADIO (to ten sam co od zapalniczki).
chosen pisze:moze poprostu klema nie dokręcona i czasami rozłącza...
Wczoraj zdejmowałem klemę bo myślałem że może coś komputer wariuje, ale dziś jeszcze zobaczę minusową.



ArthiD
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 24
Rejestracja: śr kwie 15, 2009 22:36
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: ArthiD » sob maja 16, 2009 09:33

To przejedź sie w nocy i sprawdź, jeśli ci mocniej świecą to szczotki na alternatorze sie kończą i daje za duże napięcie, co powoduje że najsłabsze punkty instalacji WN nie dają rady, ja tak miałem olałem sprawe i musiałem wymienić wszystko od cewki po aparat, pierw zjarał sie palec, był nowy wytrzymywał za wysokie napięcie to poszła kopółka, potem cewka, a na końcu sonda halla.



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » sob maja 16, 2009 10:03

ArthiD pisze: szczotki na alternatorze sie kończą i daje za duże napięcie,
szczotki to nie regulator z nimi połączony owszem, ale nie pasuje.
Baryla, zacznij jak sam piszesz od klem, mocowania do masy pod maską, a potem zajrzyj na gruby czerwony kabel dochodzący jako pojedyńczy od plusa aku do skrzynki bezpieczników. Jego wsuwka w skrzynce może nie łączyć.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Jarowo
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 759
Rejestracja: pt kwie 04, 2008 12:08
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Jarowo » sob maja 16, 2009 10:04

ArthiD, myślę,że u Baryly, co są inne przyczyny niż to co piszesz
ArthiD pisze:jeśli ci mocniej świecą to szczotki na alternatorze sie kończą i daje za duże napięcie, co powoduje że najsłabsze punkty instalacji WN nie dają rady, ja tak miałem olałem sprawe i musiałem wymienić wszystko od cewki po aparat, pierw zjarał sie palec, był nowy wytrzymywał za wysokie napięcie to poszła kopółka, potem cewka, a na końcu sonda halla.
Sorki, ale dla mnie to nieprawdopodobne, i musiała być jeszcze jakaś inna przyczyna takiej katastrofy.
Baryla, jak dla mnie to klemy, połączenia, o których pisałem, lub coś nie kontaktuje w samej skrzynce albo na wejściu/wyjściu przewodów do niej


JaroW

ArthiD
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 24
Rejestracja: śr kwie 15, 2009 22:36
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: ArthiD » sob maja 16, 2009 11:39

Jarowo pisze:Sorki, ale dla mnie to nieprawdopodobne
Elektryk też nie wierzył ale wymieniłem szczotki i regulator i już dwa lata spokoj



Awatar użytkownika
-Gruby-
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 568
Rejestracja: pt sie 25, 2006 15:53
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: -Gruby- » sob maja 16, 2009 11:39

A ja miałem identyczną sytuację. Auto jeździło normalnie, ale momentami wycieraczki zaczęły chodzic wolniej, wyłaczylo sie radio, zgasły światła a pozniej silnik. Działo się to w róznych odstępach czasu - nie był to synchroniczny objaw.

Powód? Smieszny. Ja zaczałem od wymiany alternatora itp, bez sensu. Sprawdz niebieski przewodzik, który idzie do alternatora - przewod od wzbudzenia ładowania. ;) U mnie to było to, od tamtego momentu brak jakichkolwiek nawrotów usterki. ;)


[i][size=100]Sit down
Shut up
Hold on
16v[/i][/size]

Awatar użytkownika
bibi466
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 542
Rejestracja: pn kwie 07, 2008 18:36
Lokalizacja: Zamość
Kontakt:

Post autor: bibi466 » sob maja 16, 2009 11:48

chosen pisze:moze poprostu klema nie dokręcona i czasami rozłącza...
ja tak ostatnio miałem wszystkie światła w samochodzie mi mrugały. 3 dni z tym walczyłem zanim wpadłem na pomysł żeby klemy sprawdzić. Wyczyściłem i porządnie dokręciłem i wszystko w porządku.



Baryla
...
...
Posty: 963
Rejestracja: pt mar 21, 2008 21:57
Lokalizacja: Płock
Kontakt:

Post autor: Baryla » sob maja 16, 2009 22:30

no to sprawa rozwiązana. Koło godziny 10 wyruszyłem do garażu przygotowany do sprawdzania centymetr po centymetrze instalacji. Odpaliłem i mówię zrobię próbną rundkę, ciągnąłem go na maxa i tylko raz na dystansie 4 km zanikł prąd tak że wyłączył się obrotomierz, ale za to radio co chwila się wyłączało. Wjechałem na podjazd przed garażem, stwierdziłem odpinam alternator. Czerwony kabelek odkręcony,jazda próbna i znowu to samo radio non stop się wyłącza, a reszta ok. Zacząłem oglądać kable i przyszedł ojciec wsiadł do samochodu i zakręcił rozrusznikiem, błysnęło i poleciał dym z zza silnika. Zakręcił drugi raz już jest ok. To już wiadomo, kable na rozruszniku. Golf do góry, ściągam płytę z pod silnika, macam i kable są sztywno, ale patrze blacha osłaniająca rozrusznik od kolektora wydechowego lata luźno. Po jakichś 20 minutach walki i odkręceniu linki prędkościomierza ze skrzyni biegów wyciągnąłem ją. W 2 miejscach wypalona dziura (jedną stroną dotykała kabla na rozruszniku, a drugą rury wydechowej).

Czyli w skrócie urwała się blacha osłaniająca rozrusznik przed nadmiernym nagrzewaniem od kolektora wydechowego i w zależności jak się ułożyła to zwierała + z rozrusznika z rurą wydechową. Dobrze że się nie zapalił podczas jazdy. Dzięki wszystkim za wszelkie porady.



Jarowo
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 759
Rejestracja: pt kwie 04, 2008 12:08
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Jarowo » ndz maja 17, 2009 20:54

Tego nie przewidział nikt ze mną włącznie, a tak poza tym to podwójny farciarz z Ciebie. Po pierwsze usunąłeś wredną usterkę i po drugie nie poszło ci auto z dymem, bo jakby się to draństwo zwarło z jakiegoś powodu nocą pozostała by tylko do użycia dobra gaśnica.d
Zakładaliśmy przerwę w instalacji, a wyszło wredne zwarcia, cóż człowiek uczy się cały czas.


JaroW

metalizer78
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 150
Rejestracja: ndz maja 17, 2009 20:43
Lokalizacja: trzebinia

Post autor: metalizer78 » ndz maja 17, 2009 22:45

cześć mam takie pytanie co sie dzieje w moim golfie że jak jest upalna pogoda i nagrzeje mi sie karoseria to nie działa mi wtedy brzęczek tz ten sygnał co przypomina kierowcy o wyłączeniu świateł.A jak jest chłodniej albo pada deszcz to działa.Co to może być??? :crazy:



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 334 gości