Komputer w Golfie...

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Yaper
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 35
Rejestracja: czw sty 01, 2009 20:32
Kontakt:

Komputer w Golfie...

Post autor: Yaper » pt maja 15, 2009 15:10

Witam!

Jestem na kupnie Golfa (tak, Golfa IV) i jedna rzecz bardzo mnie irytuje... Mianowicie, jak oglądam zdjęcia z wnętrza pojazdu w niektórych modelach Golfa (nie wiem, zależy od wersji, rocznika) po między dwoma zegarami na tej prostokątnej planszy jest wydzielony specjalny kawałek tego pola który jest innego koloru, a gdy samochód jest uruchomiony świeci się on na czerwono i podaje różne informacje. Domyślam się że jest to komputer... ale w opisach innych samochodów Golfa zaznaczone jest że samochód posiada komputer lecz tego pola nie widzę. Do czego więc służy to pole, co tam można zobaczyć i czy w każdym Golfie to znajdę?

Dziękuje za odpowiedź & Pozdrawiam YAPER



wielblad2
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 903
Rejestracja: czw sty 10, 2008 12:13
Lokalizacja: POZNAŃ
Kontakt:

Post autor: wielblad2 » pt maja 15, 2009 15:15

zależy od wersji auta i jego wyposażenia -znajdziesz tam ilość do przejechania na paliwie w baku ,temperature ,i takie tam inne .zależy to od rodzaju licznika i manetki od wycieraczki -są tam takie przełączniki do ustawiania tego ekranu -chociaż ja taką manetkę mam ale kompa nie mam bo licznik jest bez tzw, fis-u.


pozdro dieselek. Golf zawsze i wszędzie.Golf był,jest i będzie.

Awatar użytkownika
gregoryb1
vel Młody
vel Młody
Posty: 327
Rejestracja: pt sty 16, 2009 12:43
Lokalizacja: Kościerzyna, pomorskie, GKS....
Kontakt:

Post autor: gregoryb1 » pt maja 15, 2009 15:21

To jest - FIS i w róznych rocznikach jest rózny - 1/2 FIS albo pełny fis
Te z dzielonym wyswietlaczem sa ubozsze w opcje tzn maja mniej funkcji - jak wyliczanie sredniego spalania, wskazania temperatury , otwarcia drzwi itp



Awatar użytkownika
Yaper
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 35
Rejestracja: czw sty 01, 2009 20:32
Kontakt:

Post autor: Yaper » pt maja 15, 2009 15:33

To jest - FIS i w róznych rocznikach jest rózny - 1/2 FIS albo pełny fis
Te z dzielonym wyswietlaczem sa ubozsze w opcje tzn maja mniej funkcji


czyli jeżeli to pole mam podzielone na 2 części - jaśniejszą i ciemniejszą to równa się to mam mniej funkcji?

Czy w samochodzie jest to bardzo przydatne czy raczej w ogóle? Czy taki gadżet może podbić cenę samochodu?



Awatar użytkownika
gregoryb1
vel Młody
vel Młody
Posty: 327
Rejestracja: pt sty 16, 2009 12:43
Lokalizacja: Kościerzyna, pomorskie, GKS....
Kontakt:

Post autor: gregoryb1 » pt maja 15, 2009 15:46

ja mam to pole podzielone ale nie mam w ogole fisu

ogolnie to zobaczysz jak właczysz zapłon
sa 3 wersje:
- bez fisu
- 1/2 fis
- pełny fis
fis to jest po prostu system który cie informuje o tych wszystkich rzeczach jak temperatura zewnetrzna, jakies awarie, przepalone żarówki , srednie spalanie aktualne spalanie i inne
Tak 1/2 fis bedzie miała mniej opcji niz pełny
Napewno jest przydatne bo ułatwia kierowcy zycie

Na forum jest juz kompletna porada jak zamontowac takie liczniki do auta bze fis



Wiesiek74
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 237
Rejestracja: czw kwie 12, 2007 23:27
Lokalizacja: Małopolska

Post autor: Wiesiek74 » pt maja 15, 2009 18:58

Jest jeszcze wersja z małym kompem w zegarku ma wszystkie funkcje oprucz dystansu do przejechania



Awatar użytkownika
EnJoy
.:DUB WAY:.
.:DUB WAY:.
Posty: 1386
Rejestracja: śr lip 26, 2006 13:42
Lokalizacja: Tychy

Post autor: EnJoy » sob maja 16, 2009 01:00

Wiesiek74 pisze:oprucz dystansu do przejechania
takiej funkcji w standardzie nie ma nawet pełny FIS w MK4... ale trochę po majstrować VAG'iem i będzie :bajer:
Yaper pisze:Czy w samochodzie jest to bardzo przydatne czy raczej w ogóle? Czy taki gadżet może podbić cenę samochodu?
przydatny jest... mnie się przydaje :P najbardziej chyba obliczanie średniego spalania, i czas pracy silnika od uruchomienia gdzie np. można dokładnie zmierzyć czas w którym pokonuje się całą drogę do pracy.
A czy to może podbić cenę auta... możliwe. W aucie z pełnym FIS'em przeważnie można znaleźć ori nawigację, która właśnie z takim wyświetlaczem współpracuje



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 311 gości