VW golf 3 ABS 1.8- problem z zimnym silnikiem HELP!!!

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
bamber
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 182
Rejestracja: śr sty 19, 2005 03:05
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: bamber » wt sty 10, 2006 00:15

Julek pisze:Nie wiem czy dokladnie czytaliscie link ktory dalem ale nie koniecznie trzeba stosowac reset kompa moze pomóc przestawienie emulacji na mase. a co do czujnika cieczy chlodzacej to ja wymienialem 2 razy i niepomagalo.
jak przestawic ta emulacje?? czy to ma byc przestawianie cos kabelkow? czy tylko w programie od komputera gazowego?? w moim wypadku jest to bingo m.
pozdrawiam



Awatar użytkownika
dondawidos
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 50
Rejestracja: śr cze 15, 2005 22:11
Lokalizacja: MIELEC

Post autor: dondawidos » wt sty 10, 2006 01:22

u mnie po resecie kompa tez wszycho ok. wiec to wina gazu- przestawia kompa



Awatar użytkownika
bamber
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 182
Rejestracja: śr sty 19, 2005 03:05
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: bamber » wt sty 10, 2006 01:59

no ok ok ale podobno resetowanie komputera to bardzo nie zdrowa rzecz :/
wiec to trzeba zrobic w inny sposob, ale jaki??
to jak jest z ta emulacja... pisalem wyzej pytanie



Awatar użytkownika
dondawidos
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 50
Rejestracja: śr cze 15, 2005 22:11
Lokalizacja: MIELEC

Post autor: dondawidos » wt sty 10, 2006 21:13

wydaje mi sie ze to sie przestawie poprzez wpiecie sie kompem do elektroniki od gazu i przeztawienie parametrow od gazu



jancik
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 71
Rejestracja: czw lis 10, 2005 17:09
Lokalizacja: Bytom

Post autor: jancik » wt sty 10, 2006 21:45

Panowie a co powiecie o tym mam identyczne objawy,na gazie chodzi super,na benzynie jak zimny to kuleje,tylko,że dzisiaj resetowałem kompa bo też szukałem winy u gazowników i nic nie pomogło.Czy może to być filtr paliwa lub coś z tego układu.



borys1966
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 138
Rejestracja: wt sty 10, 2006 16:45
Lokalizacja: małopolska

Post autor: borys1966 » śr sty 11, 2006 18:22

Widzę że ten problem zatacza szersze kręgi. Ja mam golfika 1.6 tylko benzyna. Fakt że przejechane ma 195000 ale gdy stoje w garażu odpala za pierwszym razem. Ale już gdy postoi w pracy 8 godzin na mrozie to zaczynają sie podobne problemy. Nie chce odpalić ksztusi sie , dławi. Odpali dopiero za 5-6 razem. Bede teraz zmieniał pasek rozrządu ale nie sądze aby to miało jakiś wpływ na to. Jeszcze jedno zapytanie mam silnik ABU koło dwóch pierwszych świec są wkręcone w blok jakieś 2 czujniki. Czy ktoś wie co to jest?



golec
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 131
Rejestracja: czw gru 30, 2004 15:45
Lokalizacja: Grodzisko
Kontakt:

Post autor: golec » czw sty 12, 2006 09:07

witejcie
słuchajta Chłopaki nie ma sie co rozwodzić i płakać temat jest wielki to fakt i ja już to dawno przerabiałem.
1. Przestawić w centralce gazu o ile jest sondę "na masę"
2. jeśli nie pomoze to przekaźnik
z tym wyłacznikiem jak wcześniej było to nie zły pomysł oczywiście jak nie pomoże przestawienie na mase i napewno taniej bo przekaźnik z 50zł kosztuje.
Szerokości i przyczepności. 73!
Wrazie pytań walcie na prw.



Julek
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 100
Rejestracja: pn cze 27, 2005 19:16
Lokalizacja: Pomorskie

Post autor: Julek » czw sty 12, 2006 23:20

Sorki ze tak pozno ale mialem problemy z kompem BAMBER- juz odpowiadam na twoje pytanie-wiec emulacje przestawia sie programujac komputerek od gazu(zadnej kombinacji z kabelkami) , a moja instalacja jest firmy elpigaz model komputerka to nicolaus.



Awatar użytkownika
bamber
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 182
Rejestracja: śr sty 19, 2005 03:05
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: bamber » czw sty 12, 2006 23:26

Julek pisze:Sorki ze tak pozno ale mialem problemy z kompem BAMBER- juz odpowiadam na twoje pytanie-wiec emulacje przestawia sie programujac komputerek od gazu(zadnej kombinacji z kabelkami) , a moja instalacja jest firmy elpigaz model komputerka to nicolaus.
ok, wielkie dzieki :)
pozdro



jusci
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 211
Rejestracja: czw paź 07, 2004 18:25
Lokalizacja: Zamość LZ
Kontakt:

Post autor: jusci » czw sty 12, 2006 23:49

Pisałem już to w innym temacie ale powtórzę i tutaj bo temat jest bardzo podobny ale tytuł wskazuje coś innego.
Byłem wczoraj u gazowników. Gościu przestawił emulację na masę. Niby wszystko gra. Rano jak odpalam to na benzynie chodzi ładnie. Ale łapie teraz błąd 2342 czyli sonda lambda. Jak już wcześniej wspominałem sonda jest nowa, na kompie u gazownika wyszło że sonda działa poprawnie.
Teraz już nie wiem o co tu chodzi. Czy to już tak ma być? Obawiam się że znowu wejdzie w tryb awaryjny i będzie więcej palił. Jeżeli na gazie będzie ok to nie będę się tym przejmował, bo na benzynie i tak praktycznie nie jeżdżę.

Czy może powinienem jednak założyć ten przekaźnik do resetu komputera?
Jak uważacie?


pozdro!

golec
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 131
Rejestracja: czw gru 30, 2004 15:45
Lokalizacja: Grodzisko
Kontakt:

Post autor: golec » pt sty 13, 2006 08:50

witam
kolego JUSCI jak masz przestawioną sondę na mase to spróbuj zdjąć kleme z aku na kilkanascie minut i dalej powinno być dobrze to fakt że wtedy nie działa sonda i bedzie błąd ale sonda jest potrzebna do jazdy na benzynie.
No niestety coś za coś LPG to tylko paliwo alternatywne no i niestety dużo tańsze.
Pamietaj że jak założysz przekaźnik to zawsze będziesz jeździł na mapie awaryjnej co oznacza że bedzie wiecej palił ale na benzynie tylko ile na tej benzynie jeździsz?
Odpowiadam tylko dla tych którzy mają instalację na centralce czyli II generacji i dla monowtrysku.



jusci
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 211
Rejestracja: czw paź 07, 2004 18:25
Lokalizacja: Zamość LZ
Kontakt:

Post autor: jusci » pt sty 13, 2006 18:10

Reset czyli odłącznie klem robiłem zaraz po zmianie emulacji. A co do jazdy na benzynie to właściwie tylko rano na zimnym.


pozdro!

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 359 gości