Zamykanie otwieranie szyb elektrycznych

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
pivvo
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 92
Rejestracja: pt kwie 21, 2006 08:46
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Zamykanie otwieranie szyb elektrycznych

Post autor: pivvo » czw kwie 30, 2009 10:47

Witam
Mam taki nie typowy objaw zachowania szyby, a mianowicie szyba od strony pasażera po przytrzymaniu przełącznika (około 1 sekund) wykonuje program do zamknięcia pełnego, w trakcie gdy szyba wędruje do góry, a po zwolnieniu przycisku zamykania i ponownym naciśnięciu obojętnie czy do góra czy duł, szyba się zatrzymuje. Wszystkie pozostałe zachowują się poprawnie czyli przytrzymanie (około 1 sekundy) przycisku duł, szyba otwiera się do końca, naciśnięcie do góry jedzie tylko tak długo jak jest wciśnięty przycisk.



Awatar użytkownika
adpap
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 318
Rejestracja: sob paź 25, 2008 20:29
Lokalizacja: Sztum

Post autor: adpap » czw kwie 30, 2009 11:02

wedlug mnie to wlasnie zatrzymanie szyby po zwolnieniu i ponownym nacisnieciu przycisku jest normalne... tak przynajmniej jest u mnie...



Awatar użytkownika
pivvo
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 92
Rejestracja: pt kwie 21, 2006 08:46
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: pivvo » czw kwie 30, 2009 11:11

Hm... no właśnie tą prawą wymieniłem bo spalił się silnik, kupiłem na Allegro wszystko pasuje, tylko zachowanie inne, czyżby były dwie wersje elektroniki ??



Awatar użytkownika
Baracus86
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 330
Rejestracja: pt sie 03, 2007 10:34
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Baracus86 » czw kwie 30, 2009 11:32

Wiesz co z tego co pamietam to szyba od strony kierowcy ma taka opcje pełnego zamknięta i jedzie sama. natomiast pasażera tylko jak trzymasz przycisk wciśnięty to jedzie tak długo jak potrzeba. Tak przynajmniej było w punto 1 jak się kiedyś bawiłem i w firmowym doblo tez tak jest :D


:satan: My DEVIL :satan: juz nie ma :(
Jest e36 M52b25 :)
Obrazek

Awatar użytkownika
pivvo
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 92
Rejestracja: pt kwie 21, 2006 08:46
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: pivvo » czw kwie 30, 2009 12:14

Tak ale w Golfie silnik i elektronika są zespolone, a prawy silnik nie pasuje na lewą stronę i odwrotnie. Bardziej mnie intryguje czy są dwie wersje elektroniki, a może da się jakoś programować, rozebrałem elektronikę z tego spalonego, i wygląda mi że siedzi tam jakiś kontroler typu PIC. Może jest jakaś kombinacja włącz zapłon wciśnij guzik itp. coś podobnego jak procedura kasowania inspekcji.



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » czw kwie 30, 2009 12:41

pivvo pisze:czy są dwie wersje elektroniki
owszem, jeśli na module danej szyby jest napis BROSE to jest to moduł starszy, do 94 roku. Potem sa inne, nie pamietam nazwy. W starszych tylko szyba kierowcy zamyka sie sama po sekundowym naciśnięciu przycisku, a otwierają się tak chyba wszystkie o ile pamietam. W nowszych szybe trzeba programować, ale sama się zaprogramuje i tak po kilku użyciach (wykonujesz kilka zamknięć i otwarć z przycikiem trzymanym jeszcze około sekundy po zakończeniu ruchu szyby). Nie wiem jakie zakłócenia pojawiają się po "zmieszaniu" modułów starszych i nowszych, ludzie mieli z tym jakieś problemy, może użyjesz wyszukiwarki i coś znajdziesz. Najlepiej mieć wszystkie takie same bo one w jakimś sensie "dogadują" sie ze soba.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
pivvo
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 92
Rejestracja: pt kwie 21, 2006 08:46
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: pivvo » pn maja 04, 2009 10:17

Hmm... ETKA podaje numer części 1H0 959 801 do roku 98, a równolegle od 96 do 98 są też z numerem 1H0 959 801 A,



Awatar użytkownika
Mavrick
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2064
Rejestracja: pn lis 19, 2007 22:46
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: Mavrick » pn maja 04, 2009 11:02

U mnie obie chodza automatycznie gora dol. Popatrz na forum gdzies jest temat w ktorym opisal ktos jak programowac szyby.



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » pn maja 04, 2009 11:55

pivvo, starszych modułów nie zaprogramujesz i z twojego opisu o ile dobrze zrozumiałem - zachowują sie normalnie. Tylko ta od kierowcy jedzie sama w górę


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
pivvo
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 92
Rejestracja: pt kwie 21, 2006 08:46
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: pivvo » czw maja 14, 2009 11:20

No właśnie chciał bym teraz aby wszystkie tak się zachowywały jak ta nowa



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » czw maja 14, 2009 14:00

pivvo pisze:No właśnie chciał bym teraz aby wszystkie tak się zachowywały jak ta nowa
też bym chciał. Miałem zamysł żeby z tym pokombinować ale na zamysłach się skończyło. Na razie obejrzałem schemat i sa widoczne różnice w dochodzących kablach, miedzy innymi z ilościa i pinami podłączenia do modułów kabli masowych. Może w tym tkwi kruczek.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
zielu
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 5218
Rejestracja: ndz sie 29, 2004 21:24
Lokalizacja: Wieluń
Kontakt:

Post autor: zielu » czw maja 14, 2009 14:46

to zmykanie i otwieranie nie jest programowalne.. zależy od połączenia jakichś kabelków..

bo ja zamontowałem u siebie szyby z anglika..

i automatyczne domykanie i otwierania działa mi na szybkie kierowcy a pasażera tylko spuszczenie w duł automatyczne a do góry to już trzeba ciągle trzymać...


Obrazek

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » pt maja 15, 2009 10:48

Quatro7, a wiązki były też z anglika czy nie?


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
zielu
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 5218
Rejestracja: ndz sie 29, 2004 21:24
Lokalizacja: Wieluń
Kontakt:

Post autor: zielu » pt maja 15, 2009 10:50

tak.. całość z anglika...


Obrazek

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 435 gości