Drgania na kierownicy i pedałach

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Lennox
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 209
Rejestracja: czw cze 23, 2005 19:39
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie
Kontakt:

Drgania na kierownicy i pedałach

Post autor: Lennox » śr maja 13, 2009 11:57

Witam
Wiem że istnieją podbne tematy, ale zakładam nowy bo moj przypadek jest ... dziwnie inny.

Od jakiegoś czasu wystąpiły u mnie drgania na kierwownicy i pedałach gazu, haulca i sprzęgła.
Wymieniłem poduszki pod silnikiem - tą pod skrzynią biegów również i nic.
Na wolnych obrotach czuć najbardziej, im szybciej jadę tym mniej.

Zastanawiam się nad jedną kwestią, lecz nie wiem czy to może być przyczyna.
Po wymianie tuleii gumowych na wahaczach okazało się, że po jakimś czasie obluzował się wahacz (jedna tuleja poleciała) Pojechałem do mechanika, oni stwierdzili że guma była felerna i coś tam zrobili znowu.
Wczoraj byłem w kanale i zobaczyłem że mam jakąś dziwną śrubę wkreconą pod wahacz jest malo widoczna - lecz jednak (od strony tylej tuleii). Pojęcia nie mam po co ją tam wkręcili a obecnie nie mam możliwości się dowiedzieć bo zakład zamknięty ;/

Czy sprawa wahacza może mieć jaki kolwiek wpływ na drgania przenoszące na samochód ?
Ewentualnie gdzie i czego szukać ?

Koledzy pomocy w tej kwestii :(
Ostatnio zmieniony śr maja 13, 2009 11:57 przez Lennox, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » śr maja 13, 2009 12:22

daj fotkę choćby z komórki


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Lennox
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 209
Rejestracja: czw cze 23, 2005 19:39
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie
Kontakt:

Post autor: Lennox » śr maja 13, 2009 12:43

Kłopot troszkę mam z tą fotką bo teraz bym musiał skoczyć gdzieś na kanał - wczoraj byłem na stacji diagnostycznej i tam to widziałem.
Ale czy te drgania mogą być od tego ? Dziwne że na wolnych obrotach też to jest.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 193 gości