Problem z odpaleniem GTI 16V PL

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
red46
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: pn lip 02, 2007 12:44
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle
Kontakt:

Problem z odpaleniem GTI 16V PL

Post autor: red46 » pn maja 11, 2009 14:16

Witam.
Potrzebuje pomocy. Mam GTI 16V PL i mam problem z odpaleniem silnika, ale nietypowy. Wygląda to tak jakby coś po pół obrotu wału zatrzymywało silnik i rozrusznik nie miał siły obrócić. Szczególnie to widać na zimnym silniku. Ale na ciepłym też tak jest czasami. Np. 6 razy próbuje i idzie po pół obrotu a z 7 nagle zaczyna kręcić jak wariat i zapala. Akumulator po przełożeniu do vektry działa bez problemów (65Ah). Myślałem że to rozrusznik i mechanik wymienił w nim tulejki i dalej to samo. I zauważyłem że jak przestawie zapłon (opóźnię) to mniej "trzyma" ale ma mniejszą moc i dłużej trzeba kręcić żeby odpalił. Jak da rade przezwyciężyć ten opór to zapala mni po 1 obróceniu wału. Podpowiedzcie gdzie szukać.
A przy okazji jak prawidłowo powinien być ustawiony zapłon na tym silniku.
Z góry dzięki za podpowiedzi.



Awatar użytkownika
Xabingo
Forum Master
Forum Master
Posty: 1787
Rejestracja: śr lip 11, 2007 10:52
Lokalizacja: TBU
Kontakt:

Post autor: Xabingo » pn maja 11, 2009 15:35

Brat miał podobny problem i miał gdzieś chyba zwarcie. Zapytam się go wieczorem to napiszę co to było.


MK2 ukończone w 95%
Obrazek Piszę poprawnie po polsku.

Obrazek

Karol G60
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 699
Rejestracja: czw lut 26, 2009 22:50
Lokalizacja: Suwałki
Kontakt:

Post autor: Karol G60 » pn maja 11, 2009 17:27

sprawdz sterownik wyprzedzenia zapłonu czy wezyk jest podłaczony i czy łaczy wtyk dobrze...



Awatar użytkownika
red46
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: pn lip 02, 2007 12:44
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle
Kontakt:

Post autor: red46 » śr maja 13, 2009 08:56

a wiec tak sprawdziłem (wydaje mi się) wszystkie styki pod maską, tzn przeczyściłem i prysnąłem kontaktem, dobrze wyczyściłem klemy i masowanie silnika, wyczyściłem styki rozrusznika. Kable, kopółka i świece mają 6tys km (CHAMPION). sprawdziłem chyba wszystkie podciśnienia, to do komputera też. ustawiłem zapłon (statycznie na znaki). i odpaliłem zimny silnik odpalił bez problemów. zagrzałem go, lekko skorygowałm zapłon (na ucho) i pogoniłem go trochę, zbiera się ładnie, silnik równo pracuje bez spalania stukowego. Wydawało mi się że po problenie, ale jak się zagrzał (według MFA temp. oleju 92*C) problem wrócił. więc zatrzymałem się i silnik stygł przez 0,5h potem znowu chciał odpalać. Dzisiaj rano dopalił bez problemu ale jak żona dojechała do pracy 3km to juz znowu miał problem z odpaleniem. Już mi się pomysły kończą. Znajomy mi podpowiedział że możerozrusznik ma zwarcie albo spalone jedno uzwojenie, więc będę jeszzcze próbował znaleźć taki rozrusznik i wymienić. hmm ale to znowu koszty a niewiem czy pomoże.

Ma ktoś może jeszcze jakieś pomysły???



CQ
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 631
Rejestracja: pn gru 05, 2005 23:04
Lokalizacja: Wieluń/Wrocław/Katowice

Post autor: CQ » śr maja 13, 2009 09:17

a moze jednak akumulator??



Awatar użytkownika
red46
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: pn lip 02, 2007 12:44
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle
Kontakt:

Post autor: red46 » śr maja 13, 2009 09:38

Akumulator ma 1,5roku i jeszcze jest na gwarancji. Ale juz tez tak myslalem i na innym tez tak sie dzieje. Jeszcze raz pozycze jakis i sprawdze.



CQ
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 631
Rejestracja: pn gru 05, 2005 23:04
Lokalizacja: Wieluń/Wrocław/Katowice

Post autor: CQ » śr maja 13, 2009 09:44

u mnie w dwojce jest podobnie. kreci kreci i nagle łęę i dalej kręci. Podejrzewam akumulator bo jak odpali i troche dostanie z alternatora to juz tak nie robi. Tulejki wielokrotnie wymieniane,i rozrusznik rozkręcany i smarowany.
Ostatnio zmieniony śr maja 13, 2009 09:47 przez CQ, łącznie zmieniany 2 razy.



Awatar użytkownika
CSR_GTI
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 805
Rejestracja: czw sty 31, 2008 00:11
Lokalizacja: z turbo dziury (ELW)
Kontakt:

Post autor: CSR_GTI » śr maja 13, 2009 09:57

Masz poczytaj

http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=230230


..nie chce mi sie pisać co tzreba zrobić bo już jest to tam w temacie napisane. Z rozrusznikiem będzie coraz gorzej a ż w końcu pojawi Ci sie ten sam problem co mi... i pozostanie tylko wymiana na mocniejszy. Mocniejszy z TD z planetraną kreci super... czasem tylko sie wyzeruje zegar godzinowy :hmm:

[ Dodano: Sro 13 Maj, 2009 ]
A przy okazji jak prawidłowo powinien być ustawiony zapłon na tym silniku.
6' +/- 1
Ostatnio zmieniony śr maja 13, 2009 09:59 przez CSR_GTI, łącznie zmieniany 1 raz.


18K4F inside... RWD car :)

Awatar użytkownika
red46
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: pn lip 02, 2007 12:44
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle
Kontakt:

Post autor: red46 » śr maja 13, 2009 11:38

A masz morze numery takiego co bedzie pasowa z TD ? Bo u mnie juz jest tragedia z tym odpalaniem.



Awatar użytkownika
CSR_GTI
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 805
Rejestracja: czw sty 31, 2008 00:11
Lokalizacja: z turbo dziury (ELW)
Kontakt:

Post autor: CSR_GTI » śr maja 13, 2009 11:51

nie mam numerów... kupiłem tego i działa http://moto.allegro.pl/item607993155_ro ... ginal.html

[ Dodano: Sro 13 Maj, 2009 ]
tylko włącznik elektromagnetyczny z 16V przełożyłem


18K4F inside... RWD car :)

Awatar użytkownika
red46
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: pn lip 02, 2007 12:44
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle
Kontakt:

Post autor: red46 » śr maja 13, 2009 12:22

i podpasowały mocowania, wałek i zębatka? jak poznać czy rozrusznik jest z przekładnią?
Przeczytałem całego twojego posta i ja też wqu...am się strasznie na to auto, a tymbardziej że teraz jeździ nim żona i co chwile dzwoni że golf nie chce zapalić. rano odpalił z 2 zająknięciami ale jak się zagrzał to amba musiał stygnąć pół godziny i znowu jej zapalił. A żona mi jęczy że zabierze mi pasata jak jej nie naprawie, wiec musze zrobić szybko.


Jak myślisz jest sens jeszcze raz go wyciągać, czyścić i wymieniać tulejki? czy od razu kupić z diesla?
Ostatnio zmieniony śr maja 13, 2009 12:24 przez red46, łącznie zmieniany 1 raz.



CQ
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 631
Rejestracja: pn gru 05, 2005 23:04
Lokalizacja: Wieluń/Wrocław/Katowice

Post autor: CQ » śr maja 13, 2009 12:44

CSR_GTI pisze:...Mocniejszy z TD z planetraną kreci super... czasem tylko sie wyzeruje zegar godzinowy :hmm:
No to ladnie :panna: Nie wiem w czym problem tkwi ale idąc tą drogą to jak ten ci walnie to zalożysz od stara :P (żart) ;)



Awatar użytkownika
CSR_GTI
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 805
Rejestracja: czw sty 31, 2008 00:11
Lokalizacja: z turbo dziury (ELW)
Kontakt:

Post autor: CSR_GTI » śr maja 13, 2009 14:26

red46 pisze: Jak myślisz jest sens jeszcze raz go wyciągać, czyścić i wymieniać tulejki? czy od razu kupić z diesla?
niema sensu... kupiłem nowy taki do 16V co miałem... i było to samo co na starym. Jak rozpoznać czy z planetarną - widać ze ma dłuższe to co sie go przykręća. Zebatki podpasiły.

[ Dodano: Sro 13 Maj, 2009 ]
CQ pisze:Nie wiem w czym problem tkwi ale idąc tą drogą to jak ten ci walnie to zalożysz od stara
ten chyba nie walnie :helm: można wrzucić 4bieg i zakrecić a auto jedzie - także już dość porządna moc jest :helm:


18K4F inside... RWD car :)

Awatar użytkownika
red46
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: pn lip 02, 2007 12:44
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle
Kontakt:

Post autor: red46 » pn maja 18, 2009 07:50

Witam wszystkich.
Gdzieś przeczytałem żeby kable wymienić, moje wyglądały bardzo dobrze, wyczyszczone i myślałem ze są OK, ale skoro nic nie znalazłem innego postanowiłem w pierwszej kolejności wymienić kable (bo rozrusznik dużo drożej wychodzi) i pomogło. Oryginalne kable + i - wymieniłem na własnej roboty. A dokładniej zmierzyłem długość i poprosiłem elektryka w firmie żeby mi dorobił. Zrobił mi je z przewodu minusowego do spawarki fi około 10mm(nowy), profesjonalnie zaprasowane miedziane końcówki, oraz nowe klemy. POMOGŁO. Auto kręci jak złoto, a stare kable po wyciągnięciu i dokładnym oglądnięciu dalej wyglądają OK. Rada dla osób z podobnym problemem, najpierw zmienić kable mimo że stare wyglądają OK - taniej wychodzi jak rozrusznik.
Pozdrawiam Wszystkich.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 441 gości