sprzęgło & dwumas 162tkm

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
grejf
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: wt maja 12, 2009 12:23
Lokalizacja: Konstancin Jeziorna
Kontakt:

sprzęgło & dwumas 162tkm

Post autor: grejf » wt maja 12, 2009 13:20

Witam przelot 163tkm, BKC 04, zakupionyczynności wykonane:
- Aktualizowalem soft ECU (kąt wtrys ok)
- gumy pod amorami z tylu
- filtry oleje swiece..

Jest jedno, ale gdy krece przy odpaleniu jest "stuk" podejrzewam że to 2mas i sprzeglo moze juz kucać, lecz jako że nie jestem w temacie, nie chce wymienić wszystkiego jesli nie trzeba.

Co radzicie ? Czy kolo jednomasowe takze moze byc do wymiany, czy wymieniac przy tym przelocie lozysko sprzeglo i 2mas.
Stukniecie nie jest hardkorowe lecz jest :okej:

Nie mam zadnych obiaw narowistego motoru, nie trzesie budą, wibracji w trasie nawet rzekl bym aksamitnie chodzi po aktualizacji softu, problem jest tylko przy odpalaniu nie zaleznie czy zimny czy cieply (choć na 90* potrafi bardziej stuknać).

dziekuję za wszelkie podpowiedzi.
Ostatnio zmieniony wt maja 12, 2009 13:21 przez grejf, łącznie zmieniany 1 raz.


Diagnose-Turbodiesel - schwarzer Rauch
TUNE-UP - BKC T [ARL] PD+ się rzeźbi reszta ...

Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10549
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

Re: sprzęgło & dwumas 162tkm

Post autor: doggie » wt maja 12, 2009 14:14

grejf pisze: Co radzicie ? Czy kolo jednomasowe takze moze byc do wymiany, .
tam nie ma jednomasu
spróbuj zapalać i gasić z wciśniętym sprzęgłem, jeżeli objawy ustaną, to na 100% masz do wymiany koło dwumasowe, a to, czy tarcza sprzęgła jest do wymiany, to dopiero można będzie stwierdzić po jej wyjęciu. W moim Mk5 po wymianie dwumasu opisywane przez ciebie "walnięcie" znikło



Awatar użytkownika
grejf
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: wt maja 12, 2009 12:23
Lokalizacja: Konstancin Jeziorna
Kontakt:

Post autor: grejf » wt maja 12, 2009 14:24

Dziękuję :okej:

Byłem odpaliłem go na sprzęgle i minimalnie mniej, niż bez.

A mozna wiedziec, czy wsadziles oryginał, czy jakiś zamiennik? Z tego co tylko wiem, to jeśli zmienia się komplet (łożysko, 2mas i sprzęgło) musi być tej samej marki.

Mam upust w intercarsie duże. I chyba skorzystam...


Diagnose-Turbodiesel - schwarzer Rauch
TUNE-UP - BKC T [ARL] PD+ się rzeźbi reszta ...

Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10549
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

Post autor: doggie » wt maja 12, 2009 14:30

grejf pisze:Dziękuję :okej:

Byłem odpaliłem go na sprzęgle i minimalnie mniej, niż bez.

A mozna wiedziec, czy wsadziles oryginał, czy jakiś zamiennik? Z tego co tylko wiem, to jeśli zmienia się komplet (łożysko, 2mas i sprzęgło) musi być tej samej marki.

Mam upust w intercarsie duże. I chyba skorzystam...
Z podpowiedzi dobrego znajomego z ASO, silniki z dwumasem wręcz zaleca się odpalać i gasić z wciśniętym pedałem sprzęgła (zresztą nietylko z dwumasem), aczkolwiek jeżeli dwumas jest już padnięty, to w 100% nie wyeliminujesz tego "walnięcia" po przez wciśnięcie sprzęgła natomiast zauważalnie słychać poprawę. Ja wkłądałem komplet (dwumas + tarcza) Sachsa zakupiony w ASO (po zniżkach po znajomości :hmm: ), z robocizną kosztowało mnie to 1600 zł (o ile dobrze pamiętam), równie dobrze możesz kupić zestaw LUK-a



Awatar użytkownika
grejf
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: wt maja 12, 2009 12:23
Lokalizacja: Konstancin Jeziorna
Kontakt:

Post autor: grejf » wt maja 12, 2009 14:44

dzięki za sluszne uwagi..

bylem 4 razy odpalilem i zgasilem na sprzegle i za 4 razem nie "walnęło" :pub:

wlaśnie juz zadzwoniłem i zamówiłem koplet LUK'a, ponieważ chyba sprzęgło też, czuję to... tzn da się już wyczuć.
dzięki jeszcze raz.


Diagnose-Turbodiesel - schwarzer Rauch
TUNE-UP - BKC T [ARL] PD+ się rzeźbi reszta ...

Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10549
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

Post autor: doggie » wt maja 12, 2009 14:48

grejf, mój Mk5 też TDI PD 2004 r. ma już 312.000 km przebiegu, w połowie tego przebiegu też robiłem dwumas i tarczę, bo już prawie chodziła po nitach, patrząc na twój przebieg może być podobnie
Ostatnio zmieniony wt maja 12, 2009 14:50 przez doggie, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
grejf
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: wt maja 12, 2009 12:23
Lokalizacja: Konstancin Jeziorna
Kontakt:

Post autor: grejf » wt maja 12, 2009 19:07

mettenos, to mnie uspokoiles, thnx


Diagnose-Turbodiesel - schwarzer Rauch
TUNE-UP - BKC T [ARL] PD+ się rzeźbi reszta ...

Awatar użytkownika
Corelus
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: sob lut 17, 2007 23:30
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Corelus » pt maja 22, 2009 09:39

mettenos pisze: Ja wkłądałem komplet (dwumas + tarcza) Sachsa zakupiony w ASO (po zniżkach po znajomości :hmm: ), z robocizną kosztowało mnie to 1600 zł (o ile dobrze pamiętam), równie dobrze możesz kupić zestaw LUK-a
Mattenos, a ta zniżka to duża była ? Normalnie ile to kosztuje w ASO VW ? A gdyby tak nie w ASO tylko w normalnym warsztacie gdzie znają się na VW ? Z tym że z tego co piszesz do było jakiś czas temu, więc ceny dzisiaj mogą być inne.

Ja mam takie dziwne żęcholenie pomiędzy 1 a 2 biegiem. Zastanawiam się czy to docisk, czy tarcza. Czasem na biegu jałowym słychać jak coś tam się telepie i żęcholi. Jak wcisnę sprzęgło to przestaje. Miałem coś podobnego w MK4 ale go sprzedałem bez naprawiania tego.



Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10549
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

Post autor: doggie » pt maja 22, 2009 22:37

Corelus pisze:
Mattenos, a ta zniżka to duża była ? Normalnie ile to kosztuje w ASO VW ? A gdyby tak nie w ASO tylko w normalnym warsztacie gdzie znają się na VW ? Z tym że z tego co piszesz do było jakiś czas temu, więc ceny dzisiaj mogą być inne.
tak, to było jakiś czas temu a wtedy dwumasy były jeszcze droższe, tak samo dla przykładu powiem, że pompowtryski też są o wiele tańsze niż 7-8 lat temu. Powiem tak - o ile dobrze pamiętam w ASO zapłaciłbym 3.800 zł (części + robocizna), robiłem u pracownika ASO w garażu (on oczywiście ma 15 % zniżki na części w ASO :hmm: ) i kosztowało mnie to łącznie 1600-1800 zł (dokładnie nie pamiętam), a skąd on wziął te części to mnie nie interesuje, z życia i doświadczenia tylko mogę się domyślać, że jakiś samochód "Kowalskiego" (pewnie żyje w niewiedzy) na gwarancji został rozpisany na wymianę dwumasu i sprzęgła lub ...itp... itd... etc... możliwości jest sporo, nie będę się rozpisywał o "kantowaniu" ludzi w ASO bo to nie ten temat, (ale sporo o tym wiem)

Corelus
w w warsztacie po za ASO będzie sporo taniej, średnio zestaw (dwumas+tarcza sprzęgła) kosztuje w przedziale 1200-1500 zł np. http://www.allegro.pl/item633005244_kol ... n_tdi.html a robocizna to już kwestia względna, osobiście znam takich co robią to za 400 zł, ale na pewno znajdą się tańsi jak też i drożsi.
Czasem na biegu jałowym słychać jak coś tam się telepie i żęcholi. Jak wcisnę sprzęgło to przestaje. Miałem coś podobnego w MK4 ale go sprzedałem bez naprawiania tego
na 99,9% może byćo koło dwumasowe



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 242 gości