tylna wycieraczka całkowicie na płasko!!

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
palel36
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 541
Rejestracja: sob wrz 27, 2008 14:29
Lokalizacja: Nałęczów vaglublin.pl
Kontakt:

Post autor: palel36 » sob maja 09, 2009 11:17

lukasfenix pisze:Tu masz Kolego opisane co zrobić, wraz ze zdjęciami.

http://forum.vwgolf.pl/vi...ght=wycieraczka
tak też robiłem ale dalej nic z tego
:grrr:



Awatar użytkownika
lukasfenix
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 648
Rejestracja: sob sie 04, 2007 19:14
Lokalizacja: Poznań

Post autor: lukasfenix » sob maja 09, 2009 11:31

Bo musisz poprzestawiać cięgna o 180* żeby nie schodziła Ci poza obrys auta w dolnym położeniu, tylko szła na górę.

Wycinek z linku:
vario pisze:zeby zmienic polozenie tylnej wycieraczki to nie odkreca sie jej na szybie(tej 13) tylko trzeba sciagnac ten plastik od srodka i odkrecic ta 10 od wodzika i tam przestawic go o 180 stopni....tak zeby wycieraczka byla na skrajnym polozeniu.....najpewniej to przestawiamy i proba....ewent korekta
:bajer:



psp
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 68
Rejestracja: pt sty 02, 2009 21:56
Lokalizacja: wawa

Post autor: psp » ndz maja 10, 2009 12:09

lukasfenix pisze:Bo musisz poprzestawiać cięgna o 180* żeby nie schodziła Ci poza obrys auta w dolnym położeniu, tylko szła na górę.

Wycinek z linku:

vario napisał/a:
zeby zmienic polozenie tylnej wycieraczki to nie odkreca sie jej na szybie(tej 13) tylko trzeba sciagnac ten plastik od srodka i odkrecic ta 10 od wodzika i tam przestawic go o 180 stopni....tak zeby wycieraczka byla na skrajnym polozeniu.....najpewniej to przestawiamy i proba....ewent korekta
eee... mi to nie wychodzi może mi ktoś wytłumaczyć to kroczek po kroczku
Bo musisz poprzestawiać cięgna o 180*
czym i jak i co to jest ?? :goof:



Awatar użytkownika
palel36
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 541
Rejestracja: sob wrz 27, 2008 14:29
Lokalizacja: Nałęczów vaglublin.pl
Kontakt:

Post autor: palel36 » wt maja 12, 2009 16:07

[quote="Quatro7"]wiec zaczynamy tak samo jak normalnie :)
czyli podnosimy klape...ściągamy ten plastyk i odkręcamy śróbke (każdy chyba wie którą)
i nie ustawiamy tak jak sie nam podoba tylko tak by wycieraczka nie miała takiego "powrotu" przy dochodzeniu do uszczelki...
aby to zrobić ta srebrna prowadnica mósi być na równi (równolegle) z tym takim złotym co jest przykręcone do silniczka...
teraz jak puscimy wycieraczke zauważymy ze nie ma powrotów tylko zatrzemuje sie od razu w danym miejscu...
następnie mozemy założyuć obudowe i zamknac klape...
odkręcamy wycieraczke i przesuwamy ją do takiej pozycji jaka nam sie podoba i przykręcamy śróbke z powrotem...
koniec :)[/quote
tą wycieraczkę to na siłe mam ustawić czy jak odkręce ramię od silniczka to mi się przestawi
obie tak jak jest tu napisane ale mi wycieraczka działa poza samochód spada w dół z klapy :grrr:

[ Dodano: 12 Maj 2009 16:07 ]
[quote="Quatro7"]wiec zaczynamy tak samo jak normalnie :)
czyli podnosimy klape...ściągamy ten plastyk i odkręcamy śróbke (każdy chyba wie którą)
i nie ustawiamy tak jak sie nam podoba tylko tak by wycieraczka nie miała takiego "powrotu" przy dochodzeniu do uszczelki...
aby to zrobić ta srebrna prowadnica mósi być na równi (równolegle) z tym takim złotym co jest przykręcone do silniczka...
teraz jak puscimy wycieraczke zauważymy ze nie ma powrotów tylko zatrzemuje sie od razu w danym miejscu...
następnie mozemy założyuć obudowe i zamknac klape...
odkręcamy wycieraczke i przesuwamy ją do takiej pozycji jaka nam sie podoba i przykręcamy śróbke z powrotem...
koniec :)[/quote
tą wycieraczkę to na siłe mam ustawić czy jak odkręce ramię od silniczka to mi się przestawi
obie tak jak jest tu napisane ale mi wycieraczka działa poza samochód spada w dół z klapy :grrr:



Awatar użytkownika
89Bartezz
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 440
Rejestracja: ndz paź 19, 2008 15:56
Lokalizacja: Bytom
Kontakt:

Post autor: 89Bartezz » wt maja 12, 2009 17:02

palel36,
kolego to musisz zdjąć na początek ramię wycieraczki. Potem od środka przy silniczku odkręcasz tą śrubę i ściągasz całe te ramiona metalowe z osi silniczka i ręcznie je przestawiasz o 180 stopni. zakładasz sporwotem na oś silniczka, przykręcasz i potem już na koniec zakładasz ramię wycieraczki na poziomo, przykręcasz i powinno być dobrze



Awatar użytkownika
tedzik
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 73
Rejestracja: czw lip 01, 2010 21:09

Post autor: tedzik » ndz lip 11, 2010 19:45

No i dzięki chłopaki za instrukcje ;) przeczytałem wszystkie posty w tym temacie, wyobraziłem to sobie i ogarnąłem a co za tym idzię, wycieraczka od godzinki pięknie sobie leży na moim MK2, naprawdę efekt lepszy od fabrycznego ustawienia;)

propsy;)



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 370 gości