Strzela z filtra

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

ArthiD
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 24
Rejestracja: śr kwie 15, 2009 22:36
Lokalizacja: Tarnów

Strzela z filtra

Post autor: ArthiD » wt maja 12, 2009 00:54

Kłopoty z moim 1.8 rp spadły na mnie jak grom...
Dusił sie na wysokich obrotach, potem zaczął przerywać, dzisiaj zaczął strzelać z filtra aż zerwało zatrzaski. Na prawidłowych podpięciach kabli (1-3-4-2) w ogóle nie zapalił, dopiero jak podpiąłem pierwszy kabel (najbliżej głowicy), do drugiego tłoka tzn. tego bliżej skrzyni odpalił . Co sie stało to nie mam bladego pojęcia, może przyczyna leży w rozrządzie pomóżcie bo aż sie płakać chce.



Awatar użytkownika
aregus
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 87
Rejestracja: wt maja 27, 2008 17:48
Lokalizacja: Lubań
Kontakt:

Post autor: aregus » wt maja 12, 2009 02:16

ustaw od nowa rozrząd i dopiero podepnij prawidłowo przewody na kopułce...nie kombinuj z zamienianiem przewodów WN miejscami....to jest NIEBEZPIECZNE


http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=259325

Awatar użytkownika
fifel
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 559
Rejestracja: ndz wrz 21, 2008 19:44
Lokalizacja: Kraków

Re: Strzela z filtra

Post autor: fifel » wt maja 12, 2009 09:47

ArthiD pisze:Kłopoty z moim 1.8 rp spadły na mnie jak grom...
Dusił sie na wysokich obrotach, potem zaczął przerywać, dzisiaj zaczął strzelać z filtra aż zerwało zatrzaski. Na prawidłowych podpięciach kabli (1-3-4-2) w ogóle nie zapalił, dopiero jak podpiąłem pierwszy kabel (najbliżej głowicy), do drugiego tłoka tzn. tego bliżej skrzyni odpalił . Co sie stało to nie mam bladego pojęcia, może przyczyna leży w rozrządzie pomóżcie bo aż sie płakać chce.
Kolego kolejnosc podpiecia kabli to swietosc!
Zapnij tak, jak powinny byc, ustaw zaplon, rozrzad i dopiero probuj odpalic - szukaj gdzie indziej, nie w kolejnosci podpiecia kabli WN...


[img]http://i5.photobucket.com/albums/y182/johnnie_oo/zakaz-1.jpg[/img]

ArthiD
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 24
Rejestracja: śr kwie 15, 2009 22:36
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: ArthiD » śr maja 13, 2009 22:32

Sprawdziłem rozrząd i znak z tyłu koła zębatego który ma być równo z linią głowicy jest około centymetr niżej. Czy to dużo, i czy to może być przyczyną że nie chce odpalić. Bo jest tak że jak już ma "złapać" to strzela z filtra.



Awatar użytkownika
-=ren=-
Forum Master
Forum Master
Posty: 1656
Rejestracja: pn sty 02, 2006 15:24
Lokalizacja: Płock
Kontakt:

Post autor: -=ren=- » śr maja 13, 2009 23:12

ArthiD pisze:Czy to dużo, i czy to może być przyczyną że nie chce odpalić
oczywiście że może i jeśli tak jest to jest dużo... tylko zastanów się czy to właściwy znak... ja zawsze ustawiałem górne kółko na znak i dolne i wtedy aparat tez powinien się ustawić na znak... nie otwierałem przy skrzyni.

Przewody ustaw w kolejności zapłonu od znaku na aparacie.. wtedy ustawia się na 1, kolejność jak wyżej... nie odpalaj broń boże na LPG. Tylko PB!!

jeśli masz przesunięte znaki i przeskoczył Ci rozrząd to zastanów się dlaczego tak se stało...

i Co się stało że auto przestało zapalać?? czy coś się działo wcześniej?? czy po prostu zszedłeś rano do auta a on nic...

może musisz poszukać innych przyczyn w układzie WN i sterownika.

JAK NIE SPRAWDZISZ DOKŁADNIE ROZRZĄDU I KOLEJNOŚCI ZAPŁONU NIE MA O CZYM DYSKUTOWAĆ :bajer:


vwlifestyle.pl
Obrazek

ArthiD
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 24
Rejestracja: śr kwie 15, 2009 22:36
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: ArthiD » śr maja 13, 2009 23:38

Było tak wymieniłem silnik z JH na RP na początku ustawiłem zapłon na ucho i pracował prawidłowo ale spalanie 17l. To wziąłem lampę i patrze a tu wyprzedzenie 18' ustawiłem 9' no bo gaz. I od tego momentu sie zaczęło kichanie strzelanie. Z dnia na dzień było coraz gorzej, ciężkie palenie z rana, a potem to już wogule. Czuje że rozrząd od początku był walnięty i dlatego ustawiając na ucho wyszło takie wyprzedzenie. A szukając przyczyny mogłem z czymś przedobrzyć.
Ostatnio zmieniony śr maja 13, 2009 23:46 przez ArthiD, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
-=ren=-
Forum Master
Forum Master
Posty: 1656
Rejestracja: pn sty 02, 2006 15:24
Lokalizacja: Płock
Kontakt:

Post autor: -=ren=- » czw maja 14, 2009 17:43

morał prosty, SPRAWDŹ ROZRZĄD USTAW ZAPŁON! a auto powinno działać jak nowe :)


vwlifestyle.pl
Obrazek

ArthiD
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 24
Rejestracja: śr kwie 15, 2009 22:36
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: ArthiD » czw maja 14, 2009 23:18

Działa :okej: Ale i tak sam bym nie dał rady. Był mechanik i co było:
1. Rozrząd walnięty o 2 zęby.
2. Pasek rozrządu źle naciągnięty.
3. Aparat zapłonowy źle ustawiony.
4. Koło zamachowe źle ustawione, przez co ustawienie zapłonu lampą pogarszało jeszcze wszystko.
Za wszystkie rady wielkie dzięki!!!



Awatar użytkownika
-=ren=-
Forum Master
Forum Master
Posty: 1656
Rejestracja: pn sty 02, 2006 15:24
Lokalizacja: Płock
Kontakt:

Post autor: -=ren=- » pt maja 15, 2009 11:47

Nie da się źle ustawić koła zamachowego. Koło zamachowe daje się tylko w jednym miejscu przykręcić do wału, tak samo jak dolne koło od strony rozrządu, tez tylko w jednym miejscu...

Wygląda na to, że ktoś zmieniał Ci rozrząd i źle ustawił koła, bo nie przewidział, że przy naciąganiu paska przekręci mu się górne koło, a co za tym idzie też i wałek pośredni aparatu...

Nie zapomnij o plusikach dla kolegów którzy tak dzielnie Ci pomagali...


vwlifestyle.pl
Obrazek

ArthiD
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 24
Rejestracja: śr kwie 15, 2009 22:36
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: ArthiD » pt maja 15, 2009 20:00

Podziękowałem na koncu postu :grin: ale to nie żadna regresja, a co do koła zamachowego mechanik stwierdził to samo że nie da sie go inaczej ustawić, tyle tylko że silnik kupiłem bez koła i założyłem od starego tzn. JH. Wydedukował że może dlatego znak sie nie zgrał



Awatar użytkownika
-=ren=-
Forum Master
Forum Master
Posty: 1656
Rejestracja: pn sty 02, 2006 15:24
Lokalizacja: Płock
Kontakt:

Post autor: -=ren=- » ndz maja 17, 2009 20:53

ArthiD pisze:tyle tylko że silnik kupiłem bez koła i założyłem od starego tzn. JH. Wydedukował że może dlatego znak sie nie zgrał
nie ma takiej opcji... np w 1,6PN koło pasowało do 2.0 2E więc reszta też powinna... miałem na myśli plusiki na dole pod odpowiedziami - punkty w zamian za podpowiedź która pomogła Ci znaleźć usterki


vwlifestyle.pl
Obrazek

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 316 gości