co to za dźwięk? MK3 1,4

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Rafaello27
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 185
Rejestracja: sob lis 26, 2005 13:51
Lokalizacja: Rabka Zdrój

Post autor: Rafaello27 » czw sty 12, 2006 08:55

Przychodzi mi dogłowy jeszcze jedna myśl.

Skoro nie masz tylnych drzwi, to może uszczelka od klapy bagażnika ?



SimonVW
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 27
Rejestracja: ndz lip 24, 2005 13:12
Lokalizacja: Konin
Kontakt:

Post autor: SimonVW » czw sty 12, 2006 11:46

A czy ten gwizd zmienia się w zależności od prędkości wentylatora nawiewu?A masz obieg zamknięty?-jeżeli tak to przełącz na zamknięty i zobacz,czy się zmienia lub ustaje.



luk22mie
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 53
Rejestracja: sob cze 04, 2005 12:45
Lokalizacja: Koszalin
Kontakt:

.

Post autor: luk22mie » czw sty 12, 2006 20:18

z nawiewem to nie ma nic wspólnego, czy zamknięty czy otwarty to nie ma znaczenia, ale dzisiaj jak temperatura rano byla dodatnia, jakieś 2-4 stopnie to nie było żadnego gwizdu. może to faktycznie tylna klapa albo szyberdach.



vpil
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 166
Rejestracja: ndz sie 28, 2005 21:55
Lokalizacja: Katowice
Auto: Golf 7
Silnik: Czca

Post autor: vpil » pt sty 13, 2006 00:36

Witam.

Ja mam u siebie dokladnie to samo, jak jest zimny po przejechaniu około 500m wydobywa się ten gwizd dwa trzy razy i koniec. Nie jest to związane z wyrównaniem ciśnienia między autem, a otoczeniem bo w lato gdy jeździłem z otwartym oknem to ten gwizd też występował. Dobiega on chyba gdzieś z komory silnika trudno to ustalić.
Ja podejrzewam, że to z korka od zbiornika wyrównawczego lub jakieś odpowietrzenie skrzyni biegów.
Spróbuj odkręcić korek od zbiorniczka wyrównawczego i przejechać się ten kawałek (ja zawsze sobie zapominam to przetestować ) no i zobaczysz (usłyszysz :-) ). Daj znać jak przetestujesz.

Pozdrawiam.



tongpo22
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 22
Rejestracja: sob gru 31, 2005 11:04
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Post autor: tongpo22 » sob lut 04, 2006 12:00

JA MAM TEN SAM PROBLEM Z TYM GWIZDEM PORUSZALEM TEZ TO NA FORUM I NIKT MI NIE POMÓGŁ. FAKTYCZNIE POJAWIA SIE PRZY MINUSOWEJ TEMPERATURZE I PRAKTYCZNIE PODCZAS PRZYSPIESZANIE PODCZAS WOLNEJ JAZDY PRAKTYCZNIE TEGO NIE SŁYCHAC PO OK 4 MINUTACH JAZDY GWIZD ZNIKA. NARAZIE TO IGNORUJE POCZEKAM AZ BEDZIE CIEPLEJ CZYLI TAK DO WIOSNY JAK BEDZIE DALEJ GWIZDAŁO, TO BEDE SZUKAŁ PRZYCZYNY POZDR.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 325 gości