Bora 1.6 16v AZD - Falowanie obrotów na jałowym biegu

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

shuman
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: wt wrz 02, 2008 02:00
Lokalizacja: Poznań

Post autor: shuman » ndz kwie 12, 2009 12:28

Jacek75 pisze: Jak zdejmę wężyk z zaworu N80 ukłądu recyrkulacji par paliwa (EVAP) idący do przepustnicy i zatkam go to przestaje szarpać...
O czym to świadczy?
no właśnie? o czym to świadczy? jestem posiadaczem VW Bora 1.6 16V z 2001 z silnikiem AZD i instalacją lpg sekwencyjną [bodajże IV generacja - Elpigaz Stella], no i właśnie wczoraj zatkaliśmy wężyk o którym mowa i rzeczywiście silnik zaczął chodzić zdecydowanie lepiej - obroty na gazie w sumie stabilne [minimalne skoki], przestały klekotać zawory przy mocniejszym dodaniu gazu [przede wszystkim na benzynie], poprawiła się dynamika jazdy. Niedawno samochód był sprawdzany VAGiem i wyskoczył błąd czujnika ciśnienia w kolektorze dolotowym występujący okresowo, błąd został wykasowany i przez jakiś czas było ok. Niestety po kilkunastu kilometrach problem z falującymi obrotami i przyduszaniem silnika powróciły...
Jeszcze jedna sprawa, która mnie trochę denerwuje... przy wciśnięciu gazu słychać świst powietrza i dopiero po chwili silnik wskakuje na obroty...
Pozdrawiam wszystkich właścicieli VW z silnikiem AZD ;) no i walczymy dalej! bo przecież tak nie może być ;)



Tuthmozis
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 27
Rejestracja: śr sty 02, 2008 17:04
Lokalizacja: Pruszków
Kontakt:

Na gorąco

Post autor: Tuthmozis » sob kwie 18, 2009 20:55

Po nieudanej wizycie w ASO Skody Wimar w Alejach Jerozolimskich kupiłem interfejs VAG5053 od Viakena, podpatrzyłem jak go używali.
Po paru chwilach przeglądania zrobiłem następujące rzeczy: 1) skasowałem błędy 2)usunąłem wyuczone kody błędów (czyli chyba pamięć KAM, o której pisał tu na forum ktoś mądry) 3) wprowadziłem nastawy podstawowe EGR.
Dziś cały dzień jeździłem i auto nie do poznania. Oczywiście boję się że wszystko złe powróci ale dziś nieprawdopodobna poprawa.
Zobaczymy jak będzie dalej.
Pozdrawiam wszystkich!



Awatar użytkownika
leto
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 55
Rejestracja: pt kwie 04, 2008 15:53
Lokalizacja: śląsk
Kontakt:

Re: AKL nie lepszy

Post autor: leto » pn maja 11, 2009 23:09

lacheta07 pisze:koledzy ja mam mk4 1,6 8v AKL i problem identyczny, nikt nie wie co jest grane, tyle że u mnie dodatkowo wypada zapłon..........

[ Dodano: 16 Maj 2008 07:43 ]
a w kwesti szczegółów to tak MK4, silnik 1,6 AKL (stukonna ośmiozaworówka)
Objawy usterki pojawiły się przy szybkim schodzeniu silnika z wysokich obrotów na niskie, np przy wrzucaniu luzu dojeżdżając do skrzyżowania, silnik wtedy potrafił spaść z obrotami do 400 a przepustnica reagowała podbijając obroty w konsekwencji falując chwile. Czasem potrafił zgasnąć.
Zdiagnozowano go na vagu jako "regulacja obrotów biegu jałowego" czyli na początek przepustnica do czyszczenia i kalibracji. Bez efektów. Żadnych innych błędów... Zdiagnozowanie wszystkiego czym steruje komputer niczego nie wykazało... Tylko co jakiś czas pojawiał się błąd "regulacja obrotów biegu jałowego"
Przez zupełny przypadek mechanik założył oscyloskop na kable wysokiego napięcia i stwierdził wypadający zapłon na wszystkich garach... No więc na początek świece, potem kable, potem cewka zapłonowa... Autko niby chodzi równo, niby nie straciło (odczuwalnie) mocy a zapłon wypada dalej, i to dość mocno, no i cały czas zafaluje przy schodzeniu obrotów, co jest zdrową reakcją przepustnicy na "gaśnięcie" auta, że podbija obroty...
Autko podłączone pod diagnozę nie wykazało uszkodzeń niczego.
Mam pytanie czy mimo iż czujnik halla na vagu określony jest jako sprawny może być uszkodzony?????
Szukałem wszędzie i słyszałem już tyle opinii że gdybym zastosował się do wszystkich rad to miałbym już wymienioną całą elektrykę łącznie z komputerem pokładowym a radzono mi również pozbyć się auta bo "ten typ tak ma".............
Każda sugestia mile widziana co z tym fantem począć........

z moim miałem problemów wiele a jak czytam co piszecie to tak jakby o moim choć bylo gorzej aż się boje co was czeka, albo i nie falowania już nie mam choć nie wiem co na to wpłynęło kupiłem nowe dwie cewki niby ok ale po paru dniach jedna poleciała wpiąłem starą niby lepiej ale obroty falowały więc szukałem dalej przepustnice czyściłem pare razy nic to nie dało adoptowałem ją i nic po czym rozebrałem zawór EGR ale cały nawet tą rurę co łączy się z przepustnicą myłem to i szorowałem choć nic tam nie było ale pomogło od roku zero falowań po czym adaptacja i ok :okej: :okej: jak na razie jestem szczęśliwym posiadaczem tej nie okiełznanej 105 konnej besti zabaczymy jak długo :bigok: ,mam wrażenie że samochód żyje swoim życiem muszę mu być podporządkowany miałem wiele samochodów ale ten przejął nade mną kontrole robie wszystko aby mu było dobrze jak na razie ok ale co na to VW dlaczego mam sie użerać z takim ułomem :grrr: :grrr:
Ostatnio zmieniony pn maja 11, 2009 23:22 przez leto, łącznie zmieniany 3 razy.


leto

Awatar użytkownika
Walus
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 660
Rejestracja: ndz maja 07, 2006 22:34
Lokalizacja: Piaseczno / W-wa

Post autor: Walus » wt lis 10, 2009 20:04

Ten kto powiedzial ze VW jest niezawodne sporo sie mylil, po 2 miesiacach walki w aso doszlismy do problemu w AZD jesli wyzej wymienione nie pomoga i falowanie jest. Moj AZD mial delikatne falowanie wskazowka sztywno ale jego praca mi nieodpowiadała. Mielismy dawce i podmienialismy wszystko kiedy rece opadly postanowilismy szukac wady w glowicy no i znalezlismy walki w VW konkretnie krzywki sa nabijane i potrafia sie przesunac stad czeste palenie oleju oraz kiepska kompresja na jednym z cylindrow lub dwuch. Po zmienie walkow samochod chodzi jak igla zero falowania motor pracuje rowno nie klekocze absolutnie NIC a przepustnica i egr brudne :D.
Ostatnio zmieniony wt lis 10, 2009 20:05 przez Walus, łącznie zmieniany 1 raz.


White Rally R16 MK I -viewtopic.php?t=67498
Pussy Wagon MK IV - viewtopic.php?p=3646082#3646082

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 240 gości