Spalanie 11 litrów /100 1.6 16V (77KW)

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
leto
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 55
Rejestracja: pt kwie 04, 2008 15:53
Lokalizacja: śląsk
Kontakt:

Post autor: leto » pn maja 11, 2009 22:22

shuman pisze:mi tych 11.5l spaliła Borcia ostatnio, ale przeglądałem książkę serwisową... i okazało się, że rozrząd był wymieniany 100k km temu :| więc dobrze, że jeszcze jeździ... w przyszły poniedziałek przegląd z wymianą rozrządu... od razu zaznaczę, że przeglądy robię regularnie co 15000km, więc nie rozumiem dlaczego do tej pory rozrząd nie został wymieniony... nikt nic o nim nie wspominał nawet... więc teraz pytanie, czy może to być przyczyną:
- wysokiego spalania [11.5l na benzynie? :o max 10l gazu paliła]
- mulenia samochodu [ raz jeździ normalnie, raz rwie do przodu, a innym razem jedzie jakby chciała nie mogła...]
- falowanie obrotów na PB
- czasami zaklekoczą zawory przy wciśnięciu gazu przy obrotach nawet 2,5k?

a ta bora ma silnik jaki ? ja wymieniłem rozrząd mając przebiegu 80000 teraz mam prawie 100000 ale mam wrażenie że silnik ma przejechane 200000 staram sie go oszczędzać jest bardzo kapryśny ale powoli zaczynam nad nim przejmować kontrole strasznie drażni mnie to klekotanie zaworów i tak jak piszesz w przedziale obr.2500-3000 napisz jaki masz przebieg
Ostatnio zmieniony pn maja 11, 2009 22:38 przez leto, łącznie zmieniany 1 raz.


leto

shuman
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: wt wrz 02, 2008 02:00
Lokalizacja: Poznań

Post autor: shuman » wt maja 12, 2009 02:01

w Borce silnik 1.6 16V 77kw AZD ;) przebieg 162k km... mam nadzieję, że po wymianie rozrządu chociaż niektóre dziwne zachowania samochodu znikną, bo już dosyć konkretnie myślę o sprzedaży... a szkoda samochodu, bo jest mimo wszystko zadbany i z dobrym wyposażeniem...



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 275 gości