Problem z szyberdachem

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

broda_85
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: śr lut 25, 2009 20:54
Lokalizacja: Sierpc

Problem z szyberdachem

Post autor: broda_85 » śr kwie 29, 2009 20:36

Witam.
Jak widać w temacie, problem dotyczy szyberdachu w Golfie III (93rocznik) jak otwieram szyberdach to otwiera mi się do polowy, a nie raz cały później się nie chce zamknac, natomiast rozszczelnić szyberdach mogę, tzn podnieść go do góry i bez problemu mi się zamknie. Proszę o pomoc, bo jest podłamany, może się ktoś orientuje co to może być - silniczek czy prowadnice??
Ostatnio zmieniony śr kwie 29, 2009 20:37 przez broda_85, łącznie zmieniany 2 razy.



Awatar użytkownika
lucq87
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: pt lip 25, 2008 23:57
Lokalizacja: Trzebinia
Kontakt:

Post autor: lucq87 » pn maja 11, 2009 20:52

podpisuje sie pod tematem mam ten sam problem... jutro spróbuje coś pogrzebać przy tym...



Wiesiek74
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 237
Rejestracja: czw kwie 12, 2007 23:27
Lokalizacja: Małopolska

Post autor: Wiesiek74 » pn maja 11, 2009 20:57

Prowadnica prawdopodobnie jewa jest pęknieta, na forum jest opisane jak to naprawić beż zakupu nowych części, ja to robiłem znajomemu trzeba zdjąć sufit i wymontować szyberdach.
Jako amatorowi zajeło mi to 5h

[ Dodano: 11 Maj 2009 21:04 ]
Tu jest wszystko
Jak pomogłem to proszę o punkt
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.



broda_85
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: śr lut 25, 2009 20:54
Lokalizacja: Sierpc

Post autor: broda_85 » pn maja 11, 2009 21:53

prowadnice są dobre, bo były nie tak dawno wymieniane, na oryginalne, więc coś jest chyba nie tak z silnikiem, raczej na pewno, dzięki



artgtitdi
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 117
Rejestracja: ndz maja 10, 2009 10:14
Lokalizacja: Płock

Post autor: artgtitdi » pn maja 11, 2009 22:07

kolega Wiesiek ma racje, niestety szyber w vw jest kiepski, ja przerabiałem ten tema 2 razy i na 100 % podstawia ci się lewa strona bo zatrzask z lewej pękł i zmartwie cię znowu masz robote z rozbieraniem



Awatar użytkownika
Lukasz_mk2
Forum Master
Forum Master
Posty: 1300
Rejestracja: sob lut 17, 2007 16:47
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Lukasz_mk2 » pn maja 11, 2009 22:50

podczepie się pod temat kolegi, a mianowicie kumpel ma problem z szybrem tzn, ręcznie (imbusem) dach chodzi bez problemu(otwieranie, zamykanie uchylanie) natomiast gorzej jak chce to zrobić elektrycznie. Podczas wciśnięcia przycisku słychać tylko przekaźnik i kaput, myślałem że to silniczek wiec zakupiliśmy tak owy od kolegi z forum, do sprawdzenia podłączyłem go do swojego golfa i wszystko działa, więc przekładamy do felernego szyberdachu, a tu zonk dach przesunął się z dużym oporem do tyłu(trzeba było 3 razy przycisk klikać) i nagle słychać tylko przekaźnik i kolejny silniczek kaput. Przeczyściliśmy prowadnice naprawiłem silniczek(poprzez wymianę bezpieczników polimerowych, podłączam i to samo z tym że teraz nawet wymiana bezpieczników nic nie pomogła. Nie wiem co teraz kupno kolejnego silniczka raczej nie rozwiąże problemu.
Ostatnio zmieniony pn maja 11, 2009 23:07 przez Lukasz_mk2, łącznie zmieniany 1 raz.


Obrazek

Awatar użytkownika
T.O.B.I.
Forum Master
Forum Master
Posty: 1935
Rejestracja: sob cze 24, 2006 11:15
Lokalizacja: Police
Kontakt:

Post autor: T.O.B.I. » wt maja 12, 2009 07:38

szyber może być przekoszony i silnik ma za ciężko albo któraś z prowadnic zacina się


Pozdrawiam T.O.B.I.

[url=http://www.fotosik.pl][img]http://images34.fotosik.pl/84/0c1e57131f62f7d5.jpg[/img][/url]

Awatar użytkownika
Lukasz_mk2
Forum Master
Forum Master
Posty: 1300
Rejestracja: sob lut 17, 2007 16:47
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Lukasz_mk2 » wt maja 12, 2009 13:03

T.O.B.I., ale jak to sprawdzić, kluczem idzie równo i bez większych oporów, a może być coś z włącznikiem, choć nie wiem co tam się może zepsuć


Obrazek

Awatar użytkownika
T.O.B.I.
Forum Master
Forum Master
Posty: 1935
Rejestracja: sob cze 24, 2006 11:15
Lokalizacja: Police
Kontakt:

Post autor: T.O.B.I. » wt maja 12, 2009 13:37

silnik szybra podobnie jak silniki szyb mają wyłącznik krańcowy, przy napotkaniu oporu wyłącza się, kluczem może się wydawać lekko ale silnik się wyłącza, na forum czytałem kiedyś poradę jak ustawić aby szyber nie był przekoszony, operację to wykonuje się z wyciągniętym silniczkiem


Pozdrawiam T.O.B.I.

[url=http://www.fotosik.pl][img]http://images34.fotosik.pl/84/0c1e57131f62f7d5.jpg[/img][/url]

Awatar użytkownika
Lipek81
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4677
Rejestracja: czw gru 01, 2005 12:20
Lokalizacja: Pruszcz Gdański
Kontakt:

Post autor: Lipek81 » wt maja 12, 2009 15:58

broda_85 pisze:jak otwieram szyberdach to otwiera mi się do polowy, a nie raz cały
Wiesiek74 pisze:Prowadnica prawdopodobnie jewa jest pęknieta
.
artgtitdi pisze:kolega Wiesiek ma racje, niestety szyber w vw jest kiepski, ja przerabiałem ten tema 2 razy i na 100 % podstawia ci się lewa strona bo zatrzask z lewej pękł i zmartwie cię znowu masz robote z rozbieraniem
- bardzo wątpię, żeby to była prowadnica - wtedy w ogóle by się nie otworzył.
T.O.B.I. pisze:szyber może być przekoszony i silnik ma za ciężko albo któraś z prowadnic zacina się
- hmm - zn. nie potkałem się, ale może rzeczywiście prowadnice nie są zgrane. Trzeba zdjąć silniczek, odsunąć ten plastik zasłaniający mechanizm i ręcznie dopchać prowadnice do końca (obie) - czyli do pozycji uchylonego szybra. Jedna i druga prowadnica musi być na samym końcu, nie może mieć możliwości jechać dalej. Ustawaimy silniczek w pozycji uchylonego szybra, przykręcamy i sprawdzamy, czy działa.



Wiesiek74
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 237
Rejestracja: czw kwie 12, 2007 23:27
Lokalizacja: Małopolska

Post autor: Wiesiek74 » wt maja 12, 2009 17:35

Jeśli prowadnica jest urwana to pracuje tylko w jedną stronę, tylko otwiera pchając ale przy zamykaniu przesuwa się sama, na uchylonym szyberdachu jest szansa zobaczyć czy przy zamykaniu przesuwa się sama linka, jesli tak to jest tak jak pisałem.



Awatar użytkownika
Lipek81
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4677
Rejestracja: czw gru 01, 2005 12:20
Lokalizacja: Pruszcz Gdański
Kontakt:

Post autor: Lipek81 » wt maja 12, 2009 21:01

Wiesiek74 pisze:tylko otwiera pchając
- no właśnie nie otwiera, tylko zamyka. Jeżeli prowadnica jest peknięta, to nie można otworzyć szybra, ale mozna go zamknąć. Mozna natomiast uchylić szyber, ale z tej pozycji tez nie można go zamknąc. Podczas otwierania szybra końce linek (te z prowadnicą) idą do tyłu. Łączenie linki z prowadnicą jest w tylnej cześci prowadnicy. Jeżeli linka sunie do tyłu, to nie ma co pchać, cioągnąc też nie może, bo urwana. Moze natomiast zamknąc szyber, przesuwając się do przodu i ułamanym fragmentem pchać prowadnice.
W zeszła sobote walczyłem z szybrem (po raz drugi, wcześniej robiłem szyber w innym golfie), więc jeszcze mam świerzą wiedzę :)

http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t= ... c&start=30 - ostatni post.



Wiesiek74
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 237
Rejestracja: czw kwie 12, 2007 23:27
Lokalizacja: Małopolska

Post autor: Wiesiek74 » wt maja 12, 2009 21:06

Lipek81 ma rację, ja to robiłem ok 4 lata temu



Awatar użytkownika
bradley
Forum Master
Forum Master
Posty: 1046
Rejestracja: czw paź 02, 2008 11:11
Lokalizacja: Bielsko-Biała / Katowice

Post autor: bradley » wt maja 12, 2009 21:22

Co do ustawiania mechanizmu to najlepiej zrobic to tak, ze odlacza sie silnik od mechanizmu i klika guzik na uchylenie dachu. Kiedy silnik skonczy swoja prace zostawiamy go na pozniej :)
Pozniej przechodzimy do regulacji 2 prowadnic. Pchamy do konca prowadnice (w strone maski) a nastepnie chwytamy jeden koniec prowadniczki (ten z linka), ktora porusza sie na plaskowniku z dziurami i dzialamy tak jak mechanizm uchyla szyber. Kiedy po obu stronach mechanizm jest uchylony na maksa, przykrecamy silniczek, i zamykamy szyber klikajac na guziczek.
Jak sie widzi calosc mechanizmu i spedzi nad nim caly dzien naprawiajac go to bedziecie wiedziec o co chodzi :P


VW Vento 1.9TDI 1Z++ :)
[i]Na potęge Posępnego Czerepu, mocy przybywaj!
Captain Planet, he's our hero. Gonna take pollution down to (Euro)0[/i]

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 196 gości