Cos strasznie puka podczas jazdy po nierównosciach

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

kubass
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 71
Rejestracja: pt sty 05, 2007 17:40
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Cos strasznie puka podczas jazdy po nierównosciach

Post autor: kubass » pn maja 11, 2009 11:59

Witam . od samego poczatku jak tylko mam golfika borykam sie z pewnym problemem . Cos strasznie puka podczas jazdy po nierównościach. Wymieniełem juz wszystko co mozliwe .
poduszki
amortyzarora wraz z łozyskami
odboje
amorki
koncowki
swożnie dolny
tuleje wahaczy
a nawet przekładnie (niestety bez wspomagania )
cos dalej napiernicza jak jedzie sie po nierównościach szybko
jak sie jedzie wolniutko to raczej tego nie słuchac .

dodatkowym problemem jest to ze nie moge ruszac z piskiem jak probuje zerwac auto z jedynki to cos wali jakby w podłoge ( karoserie)
powiedzcie mi czego jeszcze nie wymeniłem bo juz mam dosyc tego auta.
z kazdym dniem staje sie coraz mniej komfortowe :/



Awatar użytkownika
szopek87
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 720
Rejestracja: czw kwie 24, 2008 19:43
Lokalizacja: Lublin

Post autor: szopek87 » pn maja 11, 2009 13:35

a autko mialo jakies przygody typu mocniejsza stluczka???


nigdy nie jest tak nisko by nie mogło być niżej
7 cali czystej stali a wahacz o asfalt wali :)

Awatar użytkownika
rysiektr
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 6202
Rejestracja: ndz paź 22, 2006 23:49
Lokalizacja: Minczewo/Warszawa
Kontakt:

Post autor: rysiektr » pn maja 11, 2009 14:15

moze "potrki" masz jakieś powyginane, albo coś przy katalizatorze masz przygięte. Nie zaczepiłes o nic ?? Jakaś studzienka?? próg zwalniajacy??Wjedz na kanał i zobacz

[ Dodano: 11 Maj 2009 14:16 ]
albo podusza od silnika, skrzyni jest zerwana


http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=88&t=164952 mój były golf

Dzikun Performance - swapy silników VAG
adaptery do obrotomierza 1.8T VR5 VR6 R32 golf mk1 mk2
M 3.8.X, ME 7.X.X, MED 9.1 immo off, usuwanie sond, błędów DCT, dogrywanie LC, POPS & BANGS itd.
elektryka/wiązki do swapów wysyłkowo

kubass
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 71
Rejestracja: pt sty 05, 2007 17:40
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Post autor: kubass » pn maja 11, 2009 16:25

a autko mialo jakies przygody typu mocniejsza stluczka???
Autko nie miało żadnych przygód na bank .
moze "potrki" masz jakieś powyginane, albo coś przy katalizatorze masz przygięte. Nie zaczepiłes o nic ?? Jakaś studzienka?? próg zwalniajacy??Wjedz na kanał i zobacz
albo podusza od silnika, skrzyni jest zerwana

układ wydechowy tez robiłem jaks czas temu ale przedtem było to samo wiec z wydechem jest wszystko ok . ? poduszka od skrzyni ? wydaje mi sie ze nie bo podczas zrywania auta to sa takie bardzo szybkie uderzenia i bardzo głuche jakby w podłogę ktoś młotkiem napierniczał a słychać je najbardziej w komorze na nogi pasażera .
poduszka silnika ? jak zobaczyć czy jest zerwana ? da się jakoś to określić albo sprawdzić ?



Awatar użytkownika
dani3lo
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 737
Rejestracja: sob lut 28, 2009 12:37
Lokalizacja: Radomsko [ERA]
Kontakt:

Post autor: dani3lo » pn maja 11, 2009 17:03

Ja miałem takie pukanie denerwujace tez nie wiedziałem co jest. W koncu szczaiłem ze to zamek mi tak hałasował od drzwi pasazera.



kubass
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 71
Rejestracja: pt sty 05, 2007 17:40
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Post autor: kubass » pn maja 11, 2009 17:38

nie nie , to na bank jest cos w zawieszce :/ tylko cholera wie co . z tyłu jedzie sie bardzo komfortowo nic nie stuka a przod jest tragiczny . pozatym jak sie jedzie jako pasazer po nierownosciach to czuc jakby pod nogami cos stukało . irytuje to strasznie do tego stopnia ze jak mam jechac jako pasazer to wsiadam do tyłu zeby sie nie denerwowac :/



Alexei
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 47
Rejestracja: wt maja 05, 2009 23:21
Lokalizacja: Wągrowiec
Kontakt:

Post autor: Alexei » pn maja 11, 2009 17:59

Miałem podobnie od kupna golfa. Też na nierównościach strasznie zawieszenie z przodu uderzało, zwłaszcza na przejazdach kolejowych. Na początku były wymienione tak jak u Ciebie Tuleje wahaczy, ale to nie pomogło. Było nawet gorzej, golfik miał że tak powiem dwie zbieżności podczas jazdy w zależności od wciśniętego pedału gazu. Pomogła całkowita wymiana obydwu wahaczy wraz z kulami. od tego momentu przez ponad 20 tysięcy kilometrów żadnego stukania tylko lewy wahacz się poluzował po pewnym czasie ale to się załatwiło dokręcaniem śruby trzymającej go przed r.uchami w poziomie.
Ostatnio zmieniony pn maja 11, 2009 18:01 przez Alexei, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
rysiektr
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 6202
Rejestracja: ndz paź 22, 2006 23:49
Lokalizacja: Minczewo/Warszawa
Kontakt:

Post autor: rysiektr » pn maja 11, 2009 18:04

przecież silnik trzyma się na 2 poduszkach, a skrzynia na 1. Sprawdz tylną poduszkę silnika. Przegub wenętrzny, zewnętrzny, posprawdzaj dokładnie wszystkie elementy na kanale, bo zgadywanie w ciemno mija się z celem


http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=88&t=164952 mój były golf

Dzikun Performance - swapy silników VAG
adaptery do obrotomierza 1.8T VR5 VR6 R32 golf mk1 mk2
M 3.8.X, ME 7.X.X, MED 9.1 immo off, usuwanie sond, błędów DCT, dogrywanie LC, POPS & BANGS itd.
elektryka/wiązki do swapów wysyłkowo

Alexei
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 47
Rejestracja: wt maja 05, 2009 23:21
Lokalizacja: Wągrowiec
Kontakt:

Post autor: Alexei » pn maja 11, 2009 18:14

No właśnie tak w ogóle ;]



jez
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 29
Rejestracja: ndz paź 21, 2007 10:37
Lokalizacja: Bytom

Post autor: jez » pn maja 11, 2009 23:21

Kolego to ja się tez podłącze - jeśli słyszysz coś z "zawieszenia" sprawdź czy nie masz luźnych jarzm albo zacisków hamulcowych. Wielu mechaników skręca je na smarze a gwint tam nie wygląda na samohamowny. Możliwe ze czeka Cię dokręcanie albo montaż na klej anaerobowy. Żeby to sprawdzić nie musisz właściwie wchodzić do kanału chyba ze masz naprawdę nisko.

Druga opcja z przodu u pasażera - w komorze silnika - nie nazwę tego może 100% trafnie - blaszana(czy stalowa) osłona nad kolektorem oraz wygłuszenie komory silnika. Nie wiem wprawdzie jaki masz silnik ale podejrzewam ze podobnie było w każdej wersji.


"Amerykańskie światła mijania są symetryczne, czyli świecą zgodnie z logika na wprost. Europejskie muszą mieć zarys asymetryczny. Strumień światła po prawej stronie jest odchylony w prawo, aby auta mogły oślepiać przechodniów i aby pobocze drogi było lepiej oświetlone niż jezdnia na wprost." :D

Awatar użytkownika
De'D
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 458
Rejestracja: ndz maja 28, 2006 15:02
Lokalizacja: West Side

Post autor: De'D » wt maja 12, 2009 00:38

może być wyrobiona piasta (czop) i wali w bieżni łożyska



Awatar użytkownika
pelsonpnk
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 170
Rejestracja: pn wrz 24, 2007 14:45
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: pelsonpnk » wt maja 12, 2009 08:23

dodatkowym problemem jest to ze nie moge ruszac z piskiem jak probuje zerwac auto z jedynki to cos wali jakby w podłoge
jak dla mnie to przegub wewnętrzny - sprawdź czy nie ma luzu na półosi.



Ratty
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: czw sty 22, 2009 14:05
Lokalizacja: W-ch
Kontakt:

Post autor: Ratty » ndz maja 17, 2009 22:43

zobacz czy masz akumulator przykręcony ;]



Awatar użytkownika
emsikemsik
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 98
Rejestracja: pt sty 23, 2009 01:57
Lokalizacja: Greifenberg (Gryfice)

Post autor: emsikemsik » pn maja 18, 2009 00:52

Siemka
kubass pisze:Cos strasznie puka podczas jazdy po nierównościach.
Moim zdaniem bym postawił na blaszki dociskowe klocków hamulcowych. Tak sama była przygoda jak Starszy miał mkI i powymieniał to samo co ty ale nie miał blaszek trzymających klocki hamulcowe. Żeby sprawdzić to musisz ściągnąć koło od strony pasażera i będziesz widział je.
kubass pisze:pozatym jak się jedzie jako pasażer po nierównościach to czuć jakby pod nogami coś stukało .
To może jeszcze guma od stabilizatora jest wyjeb... i po dziurach jak jedziesz to puka.


Czy to lato,
Czy to zima,
Ja bez bieżnika.

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 129 gości