Klimatyzacja

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

SP9VFD
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 25
Rejestracja: czw paź 25, 2007 12:35
Lokalizacja: Małopolska

Post autor: SP9VFD » śr paź 31, 2007 14:10

Dzieki Panowie za podpowiedz, ciekawy jest ten link z zastosowaniem do kazdego auta.... Tak mi sie wydawalo ze trza bedzie wykuc 2 dziury w przedniej scianie grodziowej bo nigdzie nie widzialem u siebie takowych. To w sumie dziwne ze seryjnie nie sa przewidziane otwory pod przeprowadzenie przewodow do klimy...powinny byc zaslepki.....TNX



Awatar użytkownika
rakczek
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 530
Rejestracja: sob cze 03, 2006 04:02
Lokalizacja: Leicester(UK)

Post autor: rakczek » czw lis 01, 2007 00:44

COs chyba zle przeczytales.. Kolo pisal o MK3 tam musail wycinac



greg

Post autor: greg » czw lis 01, 2007 11:33

rakczek, u nas też trzeba wycinać otworek pod wyjście nagrzewnicy a dokładniej otwory węży klimy + otwór pod ociekacz - potem załączę fotki o co mi chodzi



Awatar użytkownika
rakczek
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 530
Rejestracja: sob cze 03, 2006 04:02
Lokalizacja: Leicester(UK)

Post autor: rakczek » czw lis 01, 2007 15:21

Hmm rozume i czekam na fotoporady

W sobote jade wydlubac nagrzewnice. Zastanawiam sie czy parownik bedzie nadal sprawny.. auto stoi juz z miesiac bez maski i zabezpieczonych wezy

Pozdrawiam



greg

Post autor: greg » czw lis 01, 2007 18:28

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Ostatnio zmieniony czw lis 01, 2007 19:40 przez greg, łącznie zmieniany 1 raz.



SP9VFD
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 25
Rejestracja: czw paź 25, 2007 12:35
Lokalizacja: Małopolska

Post autor: SP9VFD » czw lis 01, 2007 20:04

Hmmm masakra, tyle trzeba rozebrac w srodku i pozniej oczywiscie poskladac ale mysle ze warto. Zdjecia super to duza pomoc bo srodek rozebrac trzeba wiedziec jak. W komorze silnika jest juz chyba łatwiej bo nie trzeba rozbierac tylko dkladac dodatkowe rzeczy. Czy moglibysmy prosic o zdjecia w komorze silnika jesli takowe są? Dzieki za wsparcie.



greg

Post autor: greg » czw lis 01, 2007 20:09

SP9VFD, będą i zdjęcia pod maska tylko masz jeden problem - masz inną podstawę kompresora niż ja - wiec niewiele ci to da bo inaczej zamontowany jest kompresor - inne nawet idą węże bo do mojego nietypowo w przeciwnym kierunku wygięte muszą być



Awatar użytkownika
boogie-man
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 84
Rejestracja: ndz sty 06, 2008 13:15
Lokalizacja: Jelenia Góra

Post autor: boogie-man » ndz sty 06, 2008 20:33

Panowie, a jak to będzie w przypadku chęci zamiany zwykłego nawiewu (3 pokrętła) na panel z nawiewem też manualnym ale z napisem 'AIR condition' pod pierwszym pokrętłem? Przede wszystkim czy to ma sens i jest technicznie możliwe aby działało poprawnie i jeśli tak to jak powinny przebiegac prace krok po kroku?



Awatar użytkownika
Piskula
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: sob wrz 15, 2007 19:42
Lokalizacja: Oborniki
Kontakt:

Post autor: Piskula » śr sie 06, 2008 23:31

Nie wiem jak w MK3 ale w MK4 Nawiew manualny z Napisem A/C róznił sie tylko iloscią przewodów w kostce bez klimy 3 a z klimą 4 reszta taka sama i wystarczy zdjąc ramke odkręcic 4 śrubki zdjąc 3 linki i jedną kostke i poskładac w odwrotnej kolejnosci w MK 3 jest chyba bardzo podobnie o ile dobrze pamietam :bajer: Ale to nie ma sensu chyba ze chcesz miec napis Air Conditioning koniecznie :helm:
Ostatnio zmieniony śr sie 06, 2008 23:33 przez Piskula, łącznie zmieniany 1 raz.


[url=http://www.fotosik.pl][img]http://images21.fotosik.pl/28/f649346d0807a928.jpg[/img][/url]

ruten28
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: sob sty 31, 2009 12:25
Lokalizacja: Poznań

Post autor: ruten28 » sob sty 31, 2009 17:53

greg, witam,czy mógłbys mi przesłać schemat instalacji i istrukcję jak z manualnej klimy zrobić klimatronik w MK4.oraz koszt całość razem z montażem.To jest muj adres meilowy ruten24@wp.pl
pozdrawiam i dzieki



pampol
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: wt maja 13, 2008 12:46
Lokalizacja: Zabrze

Post autor: pampol » sob sty 31, 2009 18:31

Ja bym tez poprosil o schemat i jakas instrukcje jak sie do tego zabrac.

Co do kosztow, ceny z allegro: panele od 70zl, nagrzewnice od 200zl, sterownik wentylatorow od 70zl, ale niewiem czy napewno potrzebny, czujniki nasloniecznienia od 35zl, wiazki przewodow.
500zl bez robocizny powinno wystarczyc.
Ostatnio zmieniony sob sty 31, 2009 19:12 przez pampol, łącznie zmieniany 5 razy.



greg

Post autor: greg » sob sty 31, 2009 19:19

pampol pisze:czujniki nasloniecznienia od 35z
od passata :green_fuck: - na allegro czujnik nasłonecznia do golfa to ze świecą trzeba szukać - ASO - 100 + wtyczka 20
pampol pisze:sterownik wentylatorow od 70zl
jeśli masz klimę to nie trzeba zmieniać - a jak nie masz to za 70 kupisz ale z literą K
wyliczałem dzisiaj i bez 600zł + koszt spuszczenia i nabicia klimy nie ma co się szykować



Awatar użytkownika
misiek^wro
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: ndz kwie 06, 2008 23:43
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: misiek^wro » pn maja 11, 2009 12:36

Ja mialbym taka prosbe.

Chodzi mi o montaz od zera klimatronika w aucie jakim jest Octavia z 2002 roku. To jest to samo co GIV wiec czesciowo prosilbym o porade co dokladnie bedzie mi potrzebne do takiego zabiegu.

Wiem, ze poszukiwania mam rozpoczac od znalezienia lapy kompresora oraz czujnika z deski rozdzielczej. Ktos zna moze numery tych wszystkich niezbednych czesci i moglby je podac, a takze podzielic sie z ewentualnym problemami i mozliwoscia ich obejscia/rozwiazania?

Silnik, w jakim bedzie montaz, to poczciwy 1.9 TDI VP kod AGR. Obecnie nawet brak klimy manualnej.

Z gory dzieki za odp.



greg

Post autor: greg » pn maja 11, 2009 13:02




Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 294 gości