amory na przód

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

rambo54

amory na przód

Post autor: rambo54 » śr sty 11, 2006 16:04

witam wszystkich!

siadaja mi amory z przodu i musze je wymienić. tył w lato zrobilem full. odboje, osłonki... nawet tuleje tylne belki dalem nowe. założylem na tył olejowe kayaby.

moje pytanie jest takie: czy na przod dać gazówki czy olejaki, bo ten tył to troche przylekki jest i troche kołysze. z przodu pracuja gazowe monroe. jak byly sprawne to przod byl jak przyklejony a tylem bujało na olejowych amorach, gdy jezdzilem bez obciażenia i pasazerów. czy zeby charakterystyka zawieszrnia calego samochodu byla równomierna, to na przod olejowe czy gazowe amory!

dziękii !!!!!!



bodzio_j
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3850
Rejestracja: sob lip 09, 2005 10:05
Lokalizacja: Skawina
Kontakt:

Post autor: bodzio_j » śr sty 11, 2006 16:11

Generalnie gazowe amorki są lepsze - lepiej tłumią chociaż komfort może być nieco mniejszy. Trudno mi powiedzieć jaka będzie charakterystyka auta z gazowymi na przodzie i olejami z tyłu. Może być tak, że z racji cięższego przodu - silnik, będzie ok.



WODA
Niesolidny sprzedawca
Niesolidny sprzedawca
Posty: 173
Rejestracja: pn gru 27, 2004 01:10
Lokalizacja: VWrocłaVW
Kontakt:

Post autor: WODA » śr sty 11, 2006 16:11

polecam gazówki firmy Sachs bądz Coffap....gazówki lepiej trzymają....


Mk1 16v Rally project :)
Golf mk3 16vt 321 km by EVO
Ibiza '02 ASV 205km/418nm by ECUPROJECT
Seat Leon ARL big Turbo:) 228km/423nM by ECUPROJECT
Audi A4 B7 3.0 TDI Quattro 294km/510nm by ECUPROJECT

rambo54

Post autor: rambo54 » śr sty 11, 2006 16:18

właśnie! gazówki trza bylo kupic ta tył. wiem ze gazówki lepiej tłumią. jak bym mial z tyłu gaz to bym sie nie zastanawiał a tak przod znowu bedzie jak przykleojony a tył bedzie bujał na tyc olejakach....



Awatar użytkownika
czyś
Forum Master
Forum Master
Posty: 1046
Rejestracja: śr wrz 22, 2004 16:23
Lokalizacja: Łódź

Post autor: czyś » śr sty 11, 2006 16:25

bodzio_j pisze:Generalnie gazowe amorki są lepsze - lepiej tłumią chociaż komfort może być nieco mniejszy. Trudno mi powiedzieć jaka będzie charakterystyka auta z gazowymi na przodzie i olejami z tyłu. Może być tak, że z racji cięższego przodu - silnik, będzie ok.
Co do komfortu będę się sprzeczał, chyba, że założysz jakąś twardą ekstremę (ALKO do VW tył jest b. twardy). Mam komplet sachsów gazowych, dwururowych i na komfort nie narzekam, choć zawiecha się usztywniła. Po przejechaniu 15 tkm będzie w sam raz :), jak się trochę zużyją.

A dobre gazówki na obu ośkach (dwururowe!) to fajna rzecz. Latem zawiecha się jeszcze bardziej usztywnia, zimą pracuje bardziej miękko.


MH po przeszczepie bloku - alive&kicking!

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 317 gości