Pomocy - kontrolka Airbag Mk4 nie świeci!!!

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

PFudala
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: wt sty 03, 2006 16:13
Lokalizacja: Brodnica

Pomocy - kontrolka Airbag Mk4 nie świeci!!!

Post autor: PFudala » śr sty 11, 2006 14:39

Mam prośbę odnośnie kontrolek poduszek tzn. nie świecą się wcale. Mój golfik (IV tdi 90 KM rok 1998) ma 4 poduchy, nie wydaje sie żeby było coś grzebane przy samych poduszkach. Co może być przyczyną braku świecenia kontrolki, czy możliwe jest że ktoś podmienił zegary?ten trop wydaje mi się najbardziej prawdopodobny ponieważ świeci się ciągle kontrolka od spryskiwaczy choć zbiornik nie jest wyposażony w żaden czujnik lub pływak, a nawet niema żadnek kostki w instalacji do podłączenia do zbiornika.Trochą to dziwna sprawa dla mnie to wszystko i wydaje sie że chyba jednak ktoś majstrował przy liczniku lub poduszki podpioł pod kontrolkę spryskiwacza?czy wogóle jest możliwy taki myk?
I jak można to sprawdzić?Pomóżcie!



Gitner
VW Baron
VW Baron
Posty: 3209
Rejestracja: śr lis 03, 2004 21:07
Lokalizacja: Z tłumu
Auto: Szukam... i NC700X

Post autor: Gitner » śr sty 11, 2006 21:15

Myki / rzezby rozne sa mozliwe.. podepnij sie pod VAGa to raz. Dwa to mozesz wyjac zegary i podac numer z obudowy - sprawdzimy co mowia katalogi. Po trzecie mozesz popatrzec w okolicach bezpiecznikow i przekaznikow czy nie placza sie jakies kabelki podpiete na krotko do przekaznikow itp.. Czy kontrolka od poduszek kiedykolwiek sie zapalia? Jestes pewny ze poduszki sa? Moze atrapy wstawione?

Pozdro
Gitner


2004 - 2010 był MK3 Variant . . . od 2010 jest Variant służbowy . . .
Wykres 1Z seria + R
FAQ - Tempomat za grosze !!!

Awatar użytkownika
ksionc
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 404
Rejestracja: wt paź 04, 2005 13:45
Lokalizacja: Białystok,Bielsk Podlaski
Kontakt:

Post autor: ksionc » czw sty 12, 2006 03:14

tak jak napisał Gitner różne patenty ludzie robią. poduchy mogą być wywalone a kontrolka wyłączona zeby nie biło po oczach. VAG rozwiązanie najprostsze lecz kosztowne :sad:


Mody mode on in one point najn ti di aj endzajn

PFudala
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: wt sty 03, 2006 16:13
Lokalizacja: Brodnica

Post autor: PFudala » czw sty 12, 2006 10:27

Podłączałem się pod Vaga i oprócz 2 błędów nic mi nie znaleźli, poduszki są na bank i sprawne tylko ta cholerna kontrolka



Gitner
VW Baron
VW Baron
Posty: 3209
Rejestracja: śr lis 03, 2004 21:07
Lokalizacja: Z tłumu
Auto: Szukam... i NC700X

Post autor: Gitner » czw sty 12, 2006 10:32

PFudala pisze:Podłączałem się pod Vaga i oprócz 2 błędów nic mi nie znaleźli, poduszki są na bank i sprawne tylko ta cholerna kontrolka
A moze zarowka / dioda w tej kontrolce siadla / nie styka itp.. albo wlasnie masz nieoryginalna od swego modelu deske.. musisz podac jej numery, edek sprawdzi..

Pozdro
Gitner


2004 - 2010 był MK3 Variant . . . od 2010 jest Variant służbowy . . .
Wykres 1Z seria + R
FAQ - Tempomat za grosze !!!

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 353 gości