Silnik nie daje sie uruchomić

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

hauer
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 362
Rejestracja: śr mar 15, 2006 11:15
Lokalizacja: Polska

Silnik nie daje sie uruchomić

Post autor: hauer » pt maja 08, 2009 22:13

Witam, problem mam -może się ktoś z podobnym spotkał.
Wczoraj autko zaczęło mi kiepsko pracować w czasie jazdy pojawiły sie takie delikatne szarpnięcia, dojechałem do skrzyżowania i silnikiem zaczęło rzucać. zgasł i ani be ani me. musieli mnie ściągnąć do warsztatu.
podejżenie padło na pompe paliwa. niestety paliwo jest i pompa ma dosyć dobre ciśnienie, auta nie udaje sie uruchomić. VAG nie znajduje żadengo błędu.

wczoraj jak mnie przyciągnęli do warsztatu mechanik na chwile uruchomił motor (udało sie) -pracował chwile ale miotało go jak cholera. przy dodaniu gazu powyżej 2000obr silnik pracował jak zawsze (równo) po odjęciu gazu, poniżej 2000obr zaczynały się szajby (tak jakby pracował na 3 lub 2 cylindry).
dzisiaj już nie udało sie auta uruchoomić wogóle.

spotkał sie ktoś z podobnym problemem?
zaczyna podejżewać brak iskry -tylko czemu do cholery VAG niczego nie wykazuje?

silnik benzynowy 1.6 16V



greg

Post autor: greg » pt maja 08, 2009 22:59

hauer pisze:zaczyna podejżewać brak iskry -tylko czemu do cholery VAG niczego nie wykazuje?
a co ma pokazać? cewka pewnie zdechła



hauer
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 362
Rejestracja: śr mar 15, 2006 11:15
Lokalizacja: Polska

Post autor: hauer » sob maja 09, 2009 09:27

w moim aucie są 4 "palcocewki" jeśli któraś padła to zapalał sie Check. w tym przypadku nic.



greg

Post autor: greg » sob maja 09, 2009 14:39

to że się nie zapala nie wyklucza jednak -



Asin
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 39
Rejestracja: pn maja 05, 2008 14:48
Lokalizacja: Piaseczno
Kontakt:

Post autor: Asin » ndz lip 05, 2009 10:51

Dubluje pytanie, bo pierwsze było w temacie dla MK3

U mnie podczas jazdy przestał przyśpieszać, niestety nie zdążyłem ogarnąć czy zgasł od razu czy chwilkę potem, jak zjeżdżałem już z drogi. Zapaliła się tylko kontrolka od akumulatora. Te EPC i Check Engine, co zwykle na zapłonie się świecą, nie świeciły. Silnik nie odpala, również nie kręci podczas rozruchu. Sprawdzałem pompę, coś tam niby jednak działa ale tylko podczas rozruchu, a podobno powinna pompować razem z włączeniem zapłonu. Może ktoś miał już coś podobnego lub wie co się mogło stać ? Czy silnik nie powinien kręcić, nawet jak nie ma paliwa ?
Olej w silniku jest, rozrząd jest cały. Chyba ważne jest, że przejechałem od stacji benzynowej(orlen) jakieś 5km, po zatankowaniu do prawie pustego baku.



greg

Post autor: greg » ndz lip 05, 2009 13:55

Asin pisze:Chyba ważne jest, że przejechałem od stacji benzynowej(orlen) jakieś 5km, po zatankowaniu do prawie pustego baku.
zależy co wlałeś (tj co było na stacji). Nie odpala - może coś więcej - otwierasz auto - słychać pompę paliwa czy nie? Przekręcasz stacyjkę, słychać pompę? Kontrolki wszystkie gasną?



Asin
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 39
Rejestracja: pn maja 05, 2008 14:48
Lokalizacja: Piaseczno
Kontakt:

Post autor: Asin » ndz lip 05, 2009 14:05

Pompa tak jakby działała, ale dopiero podczas próby uruchamiania silnika. Po samym uruchomieniu zapłonu cisza. Kontrolki świecą tak jak zwykle czyli EPC, check engine i akumulator.
Ostatnio zmieniony ndz lip 05, 2009 14:06 przez Asin, łącznie zmieniany 1 raz.



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 404 gości