Elektryczny szyberdach bez zapłonu.

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Raptorpl
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: wt cze 17, 2008 20:21
Lokalizacja: Płoki /k.Chrzanów

Elektryczny szyberdach bez zapłonu.

Post autor: Raptorpl » czw kwie 30, 2009 09:26

Witam. Znajomy posiada golfa 3 z elektrycznym szyberdachem.
Jak robić, żeby można było odsuwać i zasuwać dach bez kluczyka w stacyjce ?



Awatar użytkownika
maryjan
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 862
Rejestracja: śr lip 04, 2007 09:04
Lokalizacja: Ostrowite city of country

Post autor: maryjan » czw kwie 30, 2009 09:51

Ominąć zasilanie przez zapłon. Tzn. bezpośrednio pod zasilanie bez udziału zapłonu.
Robiłem tak w audi kumpla po rozebraniu tapicerki znalazłem zasilanie szybera i podłączyłem pod zasilanie stałe a dokładniej pod wyjście zapalniczki, która i tak jest nie używana.


Dziki

Awatar użytkownika
mikrus99
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 69
Rejestracja: pt gru 26, 2008 13:45
Lokalizacja: WWE
Kontakt:

Post autor: mikrus99 » czw kwie 30, 2009 13:58

Jak kolega wyżej pisze. Znajdujesz przy przełączniku szyberdachu plus (najlepiej przekrecić stacyjke :) ), odcinasz go i w to miejsce dołącząsz swój kabel, którego drugi koniec podpinasz pod plus z zapalniczki, lub inny najbliższy, który posiada napięcie akumulatora. Powodzenia


[url=http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/f86b177823d6344f.html][img]http://images36.fotosik.pl/97/3c778fa531a46f39.jpg[/img][/url]
[b][url=http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/d5214b580d56b76b.html]Logo_VW_full[/url][/b]

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » czw kwie 30, 2009 16:55

Nie wymyślajcie, stały plus (oprócz plusa po zapłonie) jest we wtyczce dachu. Wystarczy niby odciąć ten po zapłonie stały dać od kabelka obok. ale warto byłoby zmierzyć ile moduł dachu papa wtedy prądu, żeby nie padał aku w zimie.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

mietek86
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: czw mar 05, 2009 02:13
Lokalizacja: Karniewek 2

Post autor: mietek86 » pt maja 01, 2009 02:30

Witam
Posiadam elektryczny szyberdach w vw golfie III i ma jedną nie wiem po co niby zaletę niby wadę. Gdy zgaszę silnik nprzy otwartym szyberku nie zależnie od pozycji po ponownym uruchomieniu przymyka się delikatnie a po kilku np. w mieście całkiem. Jest to u mnie nieporządane. Czy ma ktoś na to jakiś sposób?



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » pt maja 01, 2009 10:36

Czy masz jakiś alarm z funkcja domykania szyb i dachu? Może z nim coś szwankuje. Spróbuj na próbę wypiąć z dachu kabel czarno zielony. To sygnał na nim domyka dach w funkcji komfort. Jeśli to pomoże to trzeba winić podłączenie alarmu, a jeśli nie masz takiego alarmu to niwykluczone że któryś z modułów szyb elektrycznych szwankuje, bo to z tych modułów po zamknięciu szyb z kluczyka lub z funkcji komfort leci sygnał na domykanie dachu.

[ Dodano: Pią Maj 01, 2009 10:37 am ]
A jeśli nie pomoże wypięcie kabelka to chyba w samym module silniczka dachu pwstało uszkodzenie.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Raptorpl
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: wt cze 17, 2008 20:21
Lokalizacja: Płoki /k.Chrzanów

Post autor: Raptorpl » pt maja 01, 2009 11:22

Dokopaliśmy się do kabli. Może ktoś przybliżyć od czego jaki jest i który gdzie odciąć i podpiąc ?
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.



mietek86
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: czw mar 05, 2009 02:13
Lokalizacja: Karniewek 2

Post autor: mietek86 » wt maja 05, 2009 14:47

Paweł Marek pisze:Czy masz jakiś alarm z funkcja domykania szyb i dachu? Może z nim coś szwankuje. Spróbuj na próbę wypiąć z dachu kabel czarno zielony. To sygnał na nim domyka dach w funkcji komfort. Jeśli to pomoże to trzeba winić podłączenie alarmu, a jeśli nie masz takiego alarmu to niwykluczone że któryś z modułów szyb elektrycznych szwankuje, bo to z tych modułów po zamknięciu szyb z kluczyka lub z funkcji komfort leci sygnał na domykanie dachu.

[ Dodano: Pią Maj 01, 2009 10:37 am ]
A jeśli nie pomoże wypięcie kabelka to chyba w samym module silniczka dachu pwstało uszkodzenie.
Mam alarm ale to jest zwykły bez żadnych funkcji nawet czujek ruchu nie ma i elektrycznych szyb też nie mam.
Anie pomoże zrobienie stałego plusa i odcięcie zasilania od stacyjki?
Dach się zamyka kilka sekund po przekręceniu kluczyka.



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » wt maja 05, 2009 15:07

mietek86 pisze:Anie pomoże zrobienie stałego plusa i odcięcie zasilania od stacyjki?
pomoże, na pewno zadziała ale nie o to mi chodzi, tylko o to że jak podłączysz na stałe plus tam gdzie był tylko po zapłonie, to może być taka sytuacja że moduł dachu będzie jakiś niewielki prąd ciągnął. Niewleki ale na tyle duży że po dłuższszym postoju szczególnie w zimie może rozładowac się aku. Dlatego jak już będziesz to robił to powinineś wziąć amperomierz i zmierzyć ile prądu modół ciągnie, żeby potem nie było kłopotu. Zerkęnę jeszcze na schemat przypomnij sie jutro bo dziś nie mam jak. Bo jeśli ten plus z aku (zamiast po zapłonie) pójdzie przez włącznik to ryzyka niema


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Raptorpl
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: wt cze 17, 2008 20:21
Lokalizacja: Płoki /k.Chrzanów

Post autor: Raptorpl » czw maja 07, 2009 11:33

I jak Paweł Marek, sprawdziłeś schemat ?



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » czw maja 07, 2009 11:36

A tak, spokojnie podłączaj jak pisaliśmy, plus po zapłonie idzie przez włącznik, więc niema ryzyka.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
Lipek81
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4677
Rejestracja: czw gru 01, 2005 12:20
Lokalizacja: Pruszcz Gdański
Kontakt:

Post autor: Lipek81 » czw maja 07, 2009 18:32

Raptorpl, odłącz czerno-biały kabelek od przełacznika szybra i podepnij ten pin od przełącznika, do którego dochodzil ten kabelek do kabelka czerwono-czarnego, który jest we wtyczce silniczka. Szyber bedzie działał bez kluczyka.



aros87
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 148
Rejestracja: pn lis 05, 2007 15:31
Lokalizacja: jaskowice

Post autor: aros87 » pt maja 08, 2009 10:12

Raptorpl, odłącz czerno-biały kabelek od przełacznika szybra i podepnij ten pin od przełącznika, do którego dochodzil ten kabelek do kabelka czerwono-czarnego, który jest we wtyczce silniczka. Szyber bedzie działał bez kluczyka.
Dzisiaj tak zrobilem i nie dziala.........

[ Dodano: 08 Maj 2009 10:34 ]
Wedlug mnie nie wystarczy tylko przepiac czerwony z silniczka pod pin do przelacznika, bo wtedy silniczek nie bedzie mial +, czerwony z silniczka powinien byc i tu i tu

[ Dodano: 08 Maj 2009 11:02 ]
Sprawdzilem to i czerwony kabelek od silniczka, trzeba zostawic na swoim miejscu i pociagnac od niego dodatkowy kabelek ktory podpinamy w miejsce czarno - bialego w przelaczniku. Przed chwila zrobione u mnie i dziala :bigok:



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Post autor: Paweł Marek » pt maja 08, 2009 11:14

aros87 pisze:tu i tu
oczywiście, stały plus musiał zostać gdzie był


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 433 gości