Co sądzicie o obniżeniu zawieszenia o 40mm w MK4

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

przemcio
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 51
Rejestracja: pt gru 14, 2007 19:25
Lokalizacja: KOBYŁKA
Kontakt:

Co sądzicie o obniżeniu zawieszenia o 40mm w MK4

Post autor: przemcio » pt maja 08, 2009 08:05

Witam wszystkich mam pytanie co sądzicie o obniżeniu zawieszenia o 40mm dużo twardsze będzie zawieszenie co o tym myślicie i jeśli znacie jakieś wady i zalety takiego zawieszenia prosiłbym o porade pozdrawiam


Przemek

wojtekma
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 55
Rejestracja: czw paź 16, 2008 23:31
Lokalizacja: Sieradz
Kontakt:

Re: Co sądzicie o obniżeniu zawieszenia o 40mm w MK4

Post autor: wojtekma » pt maja 08, 2009 08:20

Wedlug mnie golf IV ma i tak dosc niskie zawieszenie (urwane zderzaki to norma) wiec jesli jezdzisz duzo lub jesli zalezy CI na wygodzie jazdy to napewno nie polecam! Natomiast jezeli masz auto bardziej do wygladania to oczywiscie mozesz sprobowac ale zanim sie przyzwyczaisz do tego to napewno pare razy naprawisz przedni zderzak:) Jak juz sie zdecydujesz na obnizenie to dobrze sie zastanow o ile bo ja bym az o 4 cm nie obnizal (podejrzewam ze na kolejinach bedziesz tarl podwoziem) no i oczywiscie bedziesz musialsporo go utwardzic. Podsumowujac moim zdaniem taki zabieg jest nieoplacalny i niepotrzebny.



Awatar użytkownika
feniks
Forum Master
Forum Master
Posty: 1761
Rejestracja: pn paź 09, 2006 21:32
Lokalizacja: Zgorzelec

Post autor: feniks » pt maja 08, 2009 08:20

też się zastanawiam by w przyszłości obniżyć, jedyny problem to że MK4 brzydko wygląda na felgach z org. ET,
co do twardości - jest różna w zależności od wyboru przy zakupie, dużym plusem jest lepsze trymanie się drogi na zakrętach ale utwardzone zawieszenia trzeba lubić i liczyć się z szybszym zużywaniem końcówek dr., gum na wahaczach, jeśli ma się kiepskie drogi w okolicy


Obrazek

Awatar użytkownika
Ponior
Forum Master
Forum Master
Posty: 1420
Rejestracja: pt gru 29, 2006 22:30
Lokalizacja: Okolice Wrocławia

Post autor: Ponior » pt maja 08, 2009 09:29

Ja mam obniżony przód o 3,5-4cm a tył o 6cm i o nic nie przycieram, oczywiście trzeba troszke bardziej uważać na krawężniki, ale kwestia przyzwyczjenia.
Autko wygląda o niebo lepiej niż na serii, oczywiście twardsze amorki wskazane :chytry:
Spokojnie możan na takim setupie jechać, więcej to już na własne ryzyko.
Ja latam często po wrocławiu i daje rade. :bigok:
A tak poza tematem to chyba nie ten dział :helm:
Ostatnio zmieniony pt maja 08, 2009 09:31 przez Ponior, łącznie zmieniany 1 raz.


viewtopic.php?t=130814" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.a3-club.net/forum/showthread ... -S3/page26" onclick="window.open(this.href);return false;

swinkz
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 82
Rejestracja: śr sty 14, 2009 09:37
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: swinkz » pt maja 08, 2009 09:44

Hej,

W moim GTI mam obnizone i bardzo utwardzone zawieszenie (a raczej mialem :grin: ) i nie byl to zbyt dobry pomysl...

Jak tylko po obnizeniu wracalem do domu to... utknalem na spiacym policjancie (dosc niskim) i nie moglem sie juz ruszyc ani do przodu ani do tylu!! dopiero z pomoca znajomych udalo sie ruszyc auto :grin: takie cos jest dobre ale nie na Polske :)

Pozdro



Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 381 gości