Denerwujący i nie wyjaśniony problem z olejem

Masz problem ze swoim VW?
Napisz tutaj co go boli :)

Moderatorzy: G0 Karcio, Qto, marcin7x5, VIP

Tomasz Żaguń
Forum Master
Forum Master
Posty: 1550
Rejestracja: ndz paź 03, 2004 22:53
Lokalizacja: Zielona Góra

Post autor: Tomasz Żaguń » ndz sty 08, 2006 12:47

Tak ten co zostaje na rurce .Tanie prajsy .nadole jak się kończy ten plasti jest on nacięty czyli rozszerzasz lekko to nacięcie jednocześnie ciągnąc go w górę możesz dla rozruszania spróbować nim okręcić , i powinien wyskoczyć , nowy poprostu dociskasz aż zaskoczy.



YAMATO

Post autor: YAMATO » ndz sty 08, 2006 15:09

W nocy od panny wracałem to przez kilometr rysowałem olejem piękny czarny szlaczek :-) . Przez bagnet mi wywaliło, a w nocy było minus 15, więc pewnie cały ten syf w odmie zamarzł. Podobno standard w 1,3. Tylko czym jutro do roboty pojade :cry:



Awatar użytkownika
tauka
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2270
Rejestracja: wt lip 26, 2005 11:29
Lokalizacja: Nowa Sól
Kontakt:

Post autor: tauka » śr sty 11, 2006 00:07

No i doszedłem co jest przyczyna wyrzucania oleju. Jest to element zaznaczony czerwonym kółkiem z numerem 9 nazwany regulatorem ciśnienia oleju. Założyłem go tak jak jest to pokazane na tym zdjeciu. Natomiast znajomy miał tyo założone odwrotnie. Z ciekawości założyłem jego odmę i olejem nie pryskało, ale w momencie kiedy załozyłem to tak jak jest pookazane na rysunku( kapelucikiem do góry )zaczynało walic olejem. No i teraz moje pytanko. Jak to powinno byc prawidłowo załozone. Dodam że na wyprowadzeniach z tego elementu są literki "K" oraz "F".


Obrazek

Cobra
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 218
Rejestracja: wt gru 28, 2004 19:53
Lokalizacja: Tychy
Kontakt:

Post autor: Cobra » śr sty 11, 2006 01:08

Jak juz odpowiecie koledze to ja poprosze o dokładna nazwe oleju do skrzyni biegów do golfa II 91 rok silnik 1.8 RP dziekuje



Awatar użytkownika
Bondas
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 842
Rejestracja: pt gru 30, 2005 16:52
Lokalizacja: okolice warszawy

Post autor: Bondas » śr sty 11, 2006 13:05

tym kapelusikiem do gory a rura glowna w dol druga w bok



Awatar użytkownika
tauka
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2270
Rejestracja: wt lip 26, 2005 11:29
Lokalizacja: Nowa Sól
Kontakt:

Post autor: tauka » pt sty 13, 2006 02:14

tym kapelusikiem do gory a rura glowna w dol druga w bok
A jednak nie :P Właśnie mi się przypomniało, że mam przecież zdjęcia silniczka z wakacji, jak golfika kupiłem. Zerknąłem, i co się okazało??? Że jednak kapeluchem w bok.

Nie mnie jednak wszystkim, którzy pomagali w wyjaśnianiu problemu bardzo bardzo dziękuję:) :pub: :bigok:


Obrazek

Awatar użytkownika
Bondas
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 842
Rejestracja: pt gru 30, 2005 16:52
Lokalizacja: okolice warszawy

Post autor: Bondas » pt sty 13, 2006 02:45

w mojej wersji silnikowek kapelusik jes u gory :) i myslalem ze tak ma byc ale u ciebie faktycznie inaczej idzie odma sorry



Awatar użytkownika
tauka
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2270
Rejestracja: wt lip 26, 2005 11:29
Lokalizacja: Nowa Sól
Kontakt:

Post autor: tauka » pt sty 13, 2006 03:23

Bondas pisze:ale u ciebie faktycznie inaczej idzie odma sorry
Nie ma za co przeprraszać. Każdy służył radą. Ale chyba zmienie mechanika, bo ten do którego jeździłem twierdził ze na 99% kapelusz do góry. Piszesz że u mnie inaczej idzie. To teraz zapodam jeszcze jedno pytanko. Wszystkie golfy jakie oglądałem miały rzeczywiście kapelusznik do góry, tylko jeden mojego sąsiada nie miał. I ci co mnieli do góry nie mieli problemów z olejem. Od czego to zależy?? Inna budowa Regulatora?? Ale numery etki niby się zgadzały.


Obrazek

qln
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 79
Rejestracja: śr lut 09, 2005 15:17
Lokalizacja: wawa

Post autor: qln » pt sty 13, 2006 09:09

Ja mam kapeluszem do góry. Wydaje mi się, że Ty też powinieneś mieć do góry. Może poprzedni własciciel źle założył



Awatar użytkownika
tauka
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2270
Rejestracja: wt lip 26, 2005 11:29
Lokalizacja: Nowa Sól
Kontakt:

Post autor: tauka » pt sty 13, 2006 12:03

qln, A jaki masz numer katalogowy na górze tego kapelusza?? Taki z literką na środku.
qln pisze:Wydaje mi się, że Ty też powinieneś mieć do góry.
Ale tutaj jest cały problem. Kapelusz do góry cała maska w oleju z bagnetu. I znajomy też tak ma założone. Ale pozostali maja odwrotnie. Ale był w bok jak kupiłem i tak pozostnie :)


Obrazek

Zablokowany

Wróć do „Techniczne (archiwum)”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 281 gości